Μέχρι και την Πέμπτη 4 Ιανουαρίου 2018 (καταληκτική ημερομηνία) τα αντίγραφα απολυτηρίων των μαθητών-τριών που αρίστευσαν στην διάρκεια της Σχολικής Περιόδου 2016-17. Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΑΡΙΣΤΟΥΧΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ-ΤΡΙΩΝ – ΑΘΛΗΤΩΝ-ΤΡΙΩΝ κάντε κλικ εδώ.

ΕΟΚ | Β΄ Εθνική : Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας. Το video του αγώνα ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ ΑΣ – ΑΝΑΤΟΛΙΑ ΣΑΑΚ 82-79

ΕΟΚ | Β΄ Εθνική : Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας. Το video του αγώνα ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ ΑΣ – ΑΝΑΤΟΛΙΑ ΣΑΑΚ 82-79

📁 NEA, News, ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, ΕΟΚ 🕔08.Οκτώβριος 2017
ΕΟΚ | Β΄ Εθνική : Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας. Το video του αγώνα ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ ΑΣ – ΑΝΑΤΟΛΙΑ ΣΑΑΚ 82-79

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα για την 1η αγωνιστική των ομίλων της Β΄ Εθνικής Ανδρών έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Ιπποκράτης Κω – Πανελευσινιακός 78-75

ΑΕ Ν. Κηφισιάς – Ίκαρος Ν. Σμύρνης 69-67

Πανερυθραϊκός – Ιωνικός Νικαίας 75-88

Πρωτέας Β. – Δάφνη Δ. 62-76

Κόρινθος – Τρίτων 54-70

Παγκράτι – Κορωπί 61-44

Ηράκλειο – Διαγόρας Δρυοπιδέων 75-66

Μανδραϊκός – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 84-79

Φύλλα αγώνα

Πανερυθραϊκός – Ιωνικός Νίκαιας 75-88

Δεκάλεπτα: 26-28, 38-42, 50-69, 75-88

Διαιτητές: Ζακεστίδης, Τσολάκος

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 16, Καλλιανιώτης 8(2), Δερμιτζάκης, Τσακίρης 13(2), Σκάνδαλος 20(3), Γιαουρτόγλου, Τσικόπουλος, Αντωνίου 4(1), Μακρόπουλος 6, Σταθόπουλος 8(2).

Ιωνικός Νικαίας (Γούναρης): Βασιλόπουλος Θ., Καράμπουλας 20(1), Βουγιούκας 4, Πετροδημόπουλος 11, Παλαιοχωρίτης, Μπατής 9 (3), Κατούφας 2, Παπαδόπουλος 1, Βασιλόπουλος Φ. 26(8), Κανονίδης 15.

Ηράκλειο – Διαγόρας Δρυοπιδέων 75-66

Δεκάλεπτα: 25-14, 33-26, 58-42, 75-66

Διαιτητές: Τσακαλογιάννης, Καμήτσος

Ηράκλειο (Γ. Μακράκης): Κίτσος, Γουμενάκης, Σταμπουλής 6, Μποχωρίδης 25(3), Πετράκης 3(1), Λιανός 5, Πρωτογεράκης 4, Καλατζής, Χάλαρης 9(1), Παπαδάκης 10(1), Λάκκας 11, Μαραγκουδάκης.

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σ. Σαμόλης): Κουκάς 10(1), Καλλίδας, Καραλής 3(1), Κωνσταντώνης, Πέττας 30(3) , Μαυροειδάκος 2, Καρασταμάτης 6(1), Παπαδούλιας 1, Λυκογιάννης 5, Κατιάκος 9, Καραβανάς 1, Μπιμπούδης.

Παγκράτι – Κορωπί 61-44

Δεκάλεπτα: 15-14, 31-31, 49-38, 61-44

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Πολυχρόνης

Παγκράτι (Χούμπαυλης) : Ξιούρας 5(1), Καυκής 6, Γιαννίκος, Γεωργοπαπαδάκος 9(1), Κούτρας 2, Μήτσιαλος 8, Τζάτζας 2, Λυτόπουλος 6, Φάσουρας, Χριστόπουλος 10(1), Μπένος 4, Γερονίκος 9.

Κορωπί (Κατσούνης): Παπαθεωδόρου, Μπουρδάνος, Γκοντόπουλος 3(1), Σερέτης 2, Αγόρης 12(2), Σιμιτζής 11(1), Σπανός, Τσάτας, Μαλτέσιος 13, Γκίνης, Θεοδωράκος, Πετς 3(1).

ΑΕΝ Κηφισιάς – Ίκαρος Νέας Σμύρνης 69-67

Δεκάλεπτα: 21-16, 37-28, 58-42, 69-67

Διαιτητές: Διμπινούδης, Μαραμής

ΑΕΝΚ (Λιόγας, Λαδικός): Καμαριανός 15(1), Μοσχοβίτης 9(1), Κεφαλάς 4, Μαρίνος 8(2), Μανούσος 2, Ντουζίδης, Χαϊκάλης 4, Χατζηνικόλας 15(1), Ψαρόπουλος 12(1).

Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Παπαδάτος): Γοργόνης 9(1), Μελισσουργός, Βελιζιώτης 9(1), Γραμματικός 18(2), Ανέστης, Βούζας 11(2), Λάβαρης, Δορκοφίκης 6, Μιχαλόπουλος, Ζούκας 14(1).

Ιπποκράτης Κω – Πανελευσινιακός 78-75

Δεκάλεπτα: 18-14, 30-28, 47-52, 78-75

Διαιτητές: Ρίζος, Κουτσοδήμος

Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης): Καραθωμάς, Κουμπούρας 18(2), Τρύπας 7(2), Ονάσογλου 11(1), Σκούφης 6(1), Ασημακόπουλος 19(3), Λεκάκης, Χαρίσης 5(1), Τσακαλέρης 12(1).

Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 6, Νικολακόπουλος 15(4), Κελαϊδής 14(2), Ηλιάδης 7(1), Ρόκας, Κεφάλας, Ζούμπος 15(2), Τζιάλλας 8, Στέφος 6, Δούκας 1, Ματζιώρης 3(1).

Βαθμολογία

1. ΑΟ Παγκρατίου 2

2. ΑΟ Τρίτων 2

3. ΓΣ Δάφνη Δαφνίου 2

4. Ιωνικός Νικαίας 2

5. Ηράκλειο ΟΑΑ 2

6. ΓΣ Μάνδρας Νικ. 2

7. ΑΣΚ Ιπποκράτης 2

8. ΑΕΝ Κηφισιάς 2

9. Ίκαρος Ν. Σμύρνης 1

10. Πανελευσινιακός 1

11. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 1

12. Διαγόρας Δρυοπιδέων 1

13. Πανερυθραϊκός ΑΣ 1

14. Πρωτέας Βούλας 1

15. ΚΑΟ Κορίνθου 1

16. ΓΣ Κορωπίου 1

Επόμενη αγωνιστική (2η, 15/10)

Ικαρος Ν. Σμύρνης – Ιπποκράτης Κω

Ιωνικός Νικαίας – ΑΕΝ Κηφισιάς

Δάφνη Δαφνίου – Πανερυθραϊκός

Τρίτων – Πρωτέας Βούλας

Κορωπί – ΚΑΟΚ

Διαγόρας Δρυοπιδέων – Παγκράτι

ΕΦΑΟΖ – Ηράκλειο

Πανελευσιανικός – Μανδραϊκός

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Χαρίλαος Τρικούπης – Πευκοχώρι 64-57

Χαλκηδόνα – Ελίμεια 66-59

Στρατώνι – Τιτάνες Παλαμά 78-63

Φάρσαλα – Καβάλα 75-74

Ίκαροι Σερρών – Ασπίδα Ξάνθης 76-59

Ερμής Λαγκαδά – Αγρίνιο 70-64


Μαχητές Δόξα Πεύκων – Ανατόλια 82-79


🔴 ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ ΑΣ – ΑΝΑΤΟΛΙΑ ΣΑΑΚ 82-79 Το video του αγώνα όπως μεταδόθηκε σε Live Streaming από Basketplus.gr


Φύλλα αγώνα

Ίκαροι Σερρών – Ασπίδα Ξάνθης 76-59

Δεκάλεπτα: 17-22, 44-42, 63-52, 76-59

Διαιτητές: Σιμητόπουλος, Θεοδώρου

Ίκαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Δαλαγκόζης, Γρίψιος 10, Σιδερίδης, Γεωργιανός 9, Τράκας 4, Γκάτζιας 22, Φώτογλου 7, Γκούτζιας 1, Θολιώτης 5, Κακιούζης 18.

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Παπαδάκης 11, Τσιώγκας 14, Γρούδος 4, Κλωναράς 3, Σαββίδης 10, Άνθης, Κουτσογιάννης 6, Γκέλιος 9, Μασμανίδης 2.

Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου – Ευρώπη Πευκοχωρίου 64-57

Δεκάλεπτα: 14-22, 33-29, 47-46, 64-57

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου, Καρπάνος

Χαρίλαος Τρικούπης (Δημητριάδης): Βουρνάς 3, Ντόβας 18(4), Ξηρός, Μουράτογλου 16(2), Σταυρόπουλος 10, Περρωτής, Καραγκιολίδης 4, Αδαμόπουλος, Πολίτης 13(2).

Ευρώπη Πευκοχωρίου (Πλατής): Αμπατζίδης, Τσιμπής 5(1), Τζουβάρας 9(1), Μαυρίδης 8, Καραμπέκης 9(1), Μυλωνίδης 4, Κιγμέτογλου 12, Θεοδωρίδης 5, Δανάκης 5.

Ερμής Λαγκαδά – Αγρίνιο 70-64

Δεκάλεπτα: 16-14, 34-22, 42-38, 57-57 (κ.α.), 70-64

Διαιτητές: Γερακίνης, Ξέρας

Ερμής Λαγκαδά (Τσούρμας): Καϊκλής, Αμπατζής 9(2), Μίνου 1, Ελευθεριάδης, Τοπουζίδης 16(4), Μάρουσιτς 13(1), Παρίτσης 2, Πιλκούδης 4, Αβοκάτος, Γκαμούρας 11, Μέλλιος, Κοτσάνος 14.

Αγρίνιο (Μυριούνης): Τασόπουλος 9(1), Μπερερής 2, Κυριλής Θ., Μουρατίδης 14(4), Γκρέκας, Κυριλής Δ. 2, Ρέντζιος, Κασαμπαλής 6, Μήτσου 3, Σταύρου 13(2), Τάγκας 15(3).

Χαλκηδόνα – Ελίμεια 66-59

Δεκάλεπτα: 18-13, 29-23, 52-38, 66-59

Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Δημάδης

Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Πετρίδης 11(2), Μαρκίδης 11(1), Σιδηρόπουλος, Μαραπίδης 16(3), Παπαδόπουλος,, Μπατάκας 4, Σεφερίδης, Μάντζος 12(2), Κουλαξής 4, Γκοτζαγιάννης 2, Παναγιώτου 6(2).

Eλίμεια (Καραγιαννίδης): Τσούκας 5(1), Μαλούτας 4, Σουπούρας 2, Κούβελας, Αντωνιάδης 16(2), Νικολάου 6(1), Μαλλιούρας 6, Μακρής 9(3), Τσιμίδης 11(2).

Μαχητές Δόξα Πεύκων – Ανατόλια 82-79

Δεκάλεπτα: 14-21,36-44,58-63,82-79

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Κοϊμτζόγλου

Μαχητές Δόξα Πεύκων (Γεροφώτης): Βογιατζής 16(4), Αρνίδης 6(2), Δήμας 16(2), Χατζημιχαηλίδης 4, Στόλης 22(2), Κωνσταντινίδης, Μπάκος, Παπαδόπουλος 6, Βελισσαρίου 12(3).

Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Πρωτούλης 8(2), Βλάχος, Λεμονάκης, Γαλανίδης 22(5), Ζαφειρούδης 3(1), Συμεωνίδης 4, Σταματογιαννης 3(1), Ζώτος 8, Βεργίνης 4, Καραποστόλου 22(3).

Φάρσαλα – Καβάλα 75-74

Δεκάλεπτα: 23-23, 48-38, 60-59, 75-74

Διαιτητές: Εφραιμίδης, Ταρενίδης Κ.

Φάρσαλα (Πέρκος): Αναγνωστόπουλος Γ. 29(5), Νικολόπουλος 25, Αναγνωστόπουλος Χρ. 3(1), Σιόλογκας 8, Μακρής 8, Χαιρετίδης 3(1), Σαββίδης 4, Συνετός, Ντίνος, Λιούπης, Λούτας, Καραδήμας.

Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεβμπενάγκε 17, Παντόπουλος, Μιχάλογλου 20(2), Καπινιάρης 4, Τάγαρης 3, Πλιούκας, Αθανασιάδης, Μέλλης 23, Πιεβάλιτσα, Χονδρόπουλος , Παπάς 7(1).

Στρατώνι -Τιτάνες Παλαμά 78-63

Δεκάλεπτα 27-16, 43-36, 67-51, 78-63

Διαιτητές: Ντούρας, Μελανίδης

Στρατώνι (Χατζούλης): Μητσάκης 13(3), Σπύρας, Πονόπουλος, Καραμανώλης 4, Δελλίδης 5(1), Στοΐτσης, Σαμαράς 5, Φλιάτης Ι., 8(2), Λευκαδίτης 5, Φλιάτης Γ. 12(1), Πολιτόπουλος 8(2), Δασκαλόπουλος 8(2).

Τιτάνες Παλαμά (Φόρος) : Κουσιάντζας 9, Τσούμας 2, Γεωργαντάς 9(1), Κατσαδούρος, Μηλιώνης 5(1), Αντωνίου, Μακρής 3(1), Μούμογλου 16(2), Μανδαλάκης 15, Αποστολάκης 4.

Βαθμολογία

1. Ίκαροι Σερρών 2

2. ΣΑ Στρατωνίου 2

3. ΓΑΣ Χαλκηδόνας 2

4. Χαρίλαος Τρικούπης 2

5. Ερμής Λαγκαδά 2

6. Μαχητές Δόξα Πεύκων 2

7. ΓΣ Φαρσάλων 2

8. ΕΚ Καβάλας 1

9. ΣΑΑΚ Ανατόλια 1

10. ΑΟ Αγρινίου 1

11. ΓΣ Ελίμειας 1

12. Ευρώπη 87 Πευκ. 1

13. Τιτάνες Παλαμά 1

14. Ασπίς Ξάνθης 1

15. ΚΣ Γέφυρας 0

Επόμενη αγωνιστική (2η, 15/10)

Ελίμεια – Χαρίλαος Τρικούπης

Τιτάνες Παλαμά – Χαλκηδόνα

Καβάλα – Στρατώνι

Ασπίδα Ξάνθης – Φάρσαλα

Αγρίνιο – Ικαροι Σερρών

Ανατόλια – Ερμής Λαγκαδά

Γέφυρα – Μαχητές Δόξας Πεύκων

basket.gr

Share this article with friends