Όλες οι ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ (Γενική και Ειδικές) των πρωταθλημάτων Ε.ΚΑ.Σ.Θ. και η Δηλώση Συμμετοχής για την νέα αγωνιστική περιόδου 2017-18. Για να δεις ή να κατεβάσεις στην συσκευή σου, τα αντίστοιχα αρχεία κλικ εδώ ✅

ΕΟΚ | Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 5ης Αγωνιστικής

ΕΟΚ | Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 5ης Αγωνιστικής

📁 NEA, News, ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, ΕΟΚ 🕔13.Νοέμβριος 2017
ΕΟΚ | Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 5ης Αγωνιστικής

Η Ελευθερία Μοσχάτου επικράτησε με 66-28 εκτός έδρας του Ανταγόρα Κω και μετά την 5η αγωνιστική είναι στην κορυφή του 1ου Ομίλου του Πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών.

Στον 2ο ‘Ομιλο ο Αρης νίκησε άνετα με 54-21 τη Σταυρούπολη και είναι πρώτος και αήττητος στην βαθμολογία.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα 5ης Αγωνιστικής

Ανταγόρας Κω-Ελευθερία Μοσχάτου 28-66
Μελίσσια-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 54-50
Αγία Παρασκευή-ΓΣ Ηλιούπολης 54-41
ΟΑ Χανίων-Αρης Πετρούπολης 65-75
Προφήτης Ηλίας-ΓΑΣ Καλυβίων 54-84 (παρ.)
Σπόρτιγκ-Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Αναβλήθηκε για τις 22/11)

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ανταγόρας Κω – Ελευθερία Μοσχάτου 28-66
Διαιτητές: Ασημακάκη- Μπακετέα
Δεκάλεπτα: 8-15, 16-29, 18-48, 28-66
ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Παπούλης, Τάγκαλος): Κουζούκα, Γαλαχουσίδη, Κασάπογλου 3, Σαράγια 1, Πατμίου, Βελούδου 10(1), Τόσκα 2, Σβύνου 2, Στάκκου 2, Δρεττάκη 8, Μαρκόγλου, Χατζηνικολάου.
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου): Τζουγκράκη 17(2), Χελιώτη 9, Μίχου 9(1), Ζαχαράκη 6, Σπαθάρη 13(3), Καλάγια 4, Μπάμπη, Ορφανού, Ξεπαπαδέα 6, Καρανάσου 2.

Προφήτης Ηλίας – Καλύβια 54-84
Διαιτητές : Γαρίνη, Τζίμης
Δεκάλεπτα : 11-27, 22-49, 40-62, 54-84
ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ ( Χλιαουτάκης): Παπαϊωάννου 2, Δροσωτάκη 9(1), Σπύρη 2, Τζάρου 1, Νεαρχάκου 5(1), Κουτσοδήμου 2, Οικονομάκη Κ. 13, Οικονομάκη Ζ. 10, Αρχοντάκη, Πούλη 8, Τσελεπίδου 2.
ΚΑΛΥΒΙΑ (Αναγνώστου, Κωτσάκη): Παζαρίδη 6(1), Σταμάτη 16, Καμμένου 6(1), Κοντογιάννη 8(2), Ρεντζεπέρη 10, Αξιοπούλου 4(1), Πολίτη, Μαστρογιαννίδου 6, Καλημέρη 16, Τσουκαλά 12.

ΟΑ Χανίων – Αρης Πετρούπολης 65-75
Διαιτητές: Ντάνος , Τσαλκιτζής
Δεκάλεπτα : 14-15 26-37, 40-62 , 65-75
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Κασικτσόγλου, Δημητρουλάκη): Δασκουλίδου, Χαλυβίδου, Παπαμαρκάκη 3(1), Κασσωμένου 4(1), Ακρίβου 10(1), Κουφογιάννη 22, Καζαντζή 12(2), Σκουμπάκη, Ψυχογιού 14(2), Σκορδυλάκη, Φραντζεσκάκη
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Γιαννουλάκης , Τσουμάνη): Γούλα Φ., Ναβροζίδου 8(1), Γούλα Π., Μαρίνη 12(1), Βιντζιλαίου 21(1), Καββαδία, Πλούμπη 14, Αρβανίτη 4, Ανωγειανάκη 14(1), Λίγκρη, Φάσουρα 2, Κομματά.

Αγία Παρασκευή – Ηλιούπολη 54-41
Διαιτητές: Καλαϊτζάκης, Δαβιδέλης
Δεκάλεπτα : 10-13, 23-26, 39-30, 54-41
ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος Σταρτάκος): Πεσκατζίου 2, Γκάνια, Γρίσπου 11(2), Βαμβακά 11 Κλείτσα 12(2), Πετυχάκη Σ. Πολιτοπούλου 10(2), Πετυχάκη Χ. 6, Αμίτση , Κούκη
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης , Στανέλος): Ευαγγελάτου, Κουταλιανού 1, Θεοδώρου 5, Καλοπίτα, Πράπα 12, Πετράκη 2, Στεφάνου, Βιντσιλαίου 5, Οικονομίδου 18 , Ντάνου 9(1)

Μελίσσια – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 54-50
Διαιτητές: Ναστούλης, Ρεμουντάκης
Δεκάλεπτα: 11-14, 16-27, 34-37, 46-46 (κ.α.), 54-50 (παρ.)
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα – Οικονόμου): Καραβέλη 8, Σατρατζέμη 4 (1), Δούρου 8 (2), Κοιλιαρίδη 15 (2), Χιώτη 10, Θεοδώρου 1, Γιαννακοπούλου 8, Κανέλλου, Αθανασίου
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος): Βυζεντίνη 2, Μάλλιου, Ζουμπεράκη, Ισκιόγλου 16, Ζουρνή 10, Πατέρα 1, Κελλάρη 17 (3), Μάνου 4, Βάσιου

Η βαθμολογία

1. Ελευθερία Μοσχάτου 10
2. Μελίσσια 9
3. ΓΑΣ Καλυβίων 8
4. Σπόρτιγκ 8
5. Αγία Παρασκευή 8
6. Αρης Πετρούπολης 8
7. ΓΣ Ηλιούπολης 7
8. ΟΑ Χανίων 7
9. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 6
10. Ανταγόρας Κω 6
11. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 5
12. Προφήτης Ηλίας 5
*Σπόρτιγκ και Κρόνος Αγ. Δημητρίου έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 19/11)

ΟΑ Χανίων-Σπόρτιγκ
Αρης Πετρούπολης-Αγία Παρασκευή
ΓΣ Ηλιούπολης-Μελίσσια
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Ανταγόρας Κω
Ελευθερία Μοσχάτου-Προφήτης Ηλίας
ΓΑΣ Καλυβίων-Κρόνος Αγ. Δημητρίου

2ος ΟΜΙΛΟΣ
Αποτελέσματα 5ης Αγωνιστικής

Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Ηρακλής 57-65
Πιερικός Αρχέλαος-Ασπίδα Ξάνθης 74-48
Απόλλων Καλαμαριάς-Ολύμπια Λάρισας 61-41
Τιτάνες Δράμας-Πανσερραϊκός 56-44
Αρης-ΕΟ Σταυρούπολης 54-21
ΑΕ Πυλαίας-Ναύαρχος Βότσης 65-46

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Αρης – ΕΟ Σταυρούπολης 54-21
Διαιτητές: Αναστασιάδης-Θρασυβουλίδης
Δεκάλεπτα: 8-7, 27-8, 39-18, 54-21
ΑΡΗΣ (Κουλακιώτης-Ξενίδης): Μπερμπέρη 3(1), Καραβέλη 3(1), Κωστανάκη 2, Γράψα 10, Κωφοκώτσιου 4, Βαντσιούρη 8, Γκρίτζαλη 4, Βεντούρα 10, Πλατσά 6, Λαγκαδιώτου 2, Γκομπετζίσβίλι 2, Αβρονιδάκη.
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Δρακουλίδης): Γρηγοριάδου 2, Μουρατίδου, Χαλκίδου 3, Χατζηστρατή, Πεχλιβανίδου Δ. 2, Πεχλιβανίδου Σ., Βέκιου 3(1), Κανέλλογλου, Δεληγιάννη, Γούτη 11(3), Αντωνιάδου.

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – Ηρακλής 57-65
Διαιτητές: Δέλλας, Τσάνταλη Ειρ.
Δεκάλεπτα: 16-13, 29-29, 38-50, 57-65
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Εμμανουηλίδου 7(2), Καλομιτσίνη 11(1), Κουλακιώτη 8, Τζίκου 12, Παπαδάκη 16, Βασλαματζή 3.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Λαμπρόπουλος): Παπαβασιλείου 6, Τσουμπερλή 2, Ελευθεριάδου 6(2), Θωμά 14(4), Τζιότζιου 9(1), Γιαννούδη 4, Μυγδαλιά 15, Δημητριάδου, Λογδανίδου 9.

Πιερικός Αρχέλαος – Ασπίδα Ξάνθης 74-48
Διαιτητές: Αθανασιάδης, Δικταπανίδη
Δεκάλεπτα: 19-4, 32-17, 54-30, 74-48
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Δαβιτίδου 4, Λεκάι, Αμβρακίδου, Ζουγκουρίδου 26 (1), Φλώρου 19, Γκοτζαμάνη 2, Λάππα 4, Μπαγκλαρίδου, Καρατάσιου 1, Μουστακίδου 14, Δημητριάδου 2, Γκρίτζαλη 2.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Βαρελτζή 4, Τσακίρη 8, Βασιλειάδου, Σακουλάκη 18 (2), Καραλή 1, Σιγιώργη 2, Σουλιώτη 13, Καρακώστα 2.

ΑΕ Πυλαίας – Ναύαρχος Βότσης 65-46
Διαιτητές: Παπαδοπούλου Κ.-Ηλιόπουλος
Δεκάλεπτα: 25-14, 36-21, 48-30, 65-46
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου-Γιάνναρος): Μπαλλά 3, Πετρίδου 4, Κατσαμούρη 6, Λάλου 4, Σταμπή 11(1), Καραμπατζάκη 17(1), Παπαρδέλα 3, Τζήμου 6, Πλουμπή 1, Βατσιτσίδου 10(1), Σακκά.
ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης-Μακροδημητρίου): Χρυσοστομίδου 5, Καζαντζή Σπ. 6, Αραμπατζή 4, Κουκουτσάκη 1, Καζαντζή Στ. 13, Γλάρου, Τερεζή Ν., Παπανικολάου 9(1), Τσελεμπή 8.

Απόλλων Καλαμαριάς – Ολύμπια Λάρισας 61-41
Διαιτητές: Γιαννούλης Αν.-Νέδογλου
Δεκάλεπτα: 22-14, 38-23, 53-29, 61-41
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Ιγγλέζου, Αντωνιάδου 24(4), Τσίτσου 13(2), Παλάνη, Οικονόμου 2, Αρσένογλου, Ακσεχέρογλου, Σιφναίου 6, Διαμαντίδου 6, Καϊμακτσή 8(1), Παπαϊωάννου 2.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Δολαψάκη 2, Σολωμού 2, Σουλιώτη 12(1), Ντριστέλα, Παπαστεργίου 1, Λιάσκου, Κουτσουνούρη 8, Σκαρλή, Μαγδαλιανίδου 2, Μπενέκη 14.

Τιτάνες Δράμας – Πανσερραϊκός 56-64
Διαιτητές: Κολοκυθάς-Γιαννούλης
Δεκάλεπτα: 11-12, 29-20, 50-27, 56-44
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Τερπλίδου, Μαραγκού 8, Καριώτη, Σαμολαδά 10(2), Γαϊτάνη Α. 10, Τζιαμπάζη 14(4), Γαϊτάνη Ε. 5(1), Γιαντσιώρη 9, Αθανασιάδου, Βαρσάμη, Αρσένογλου Μ.
ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ (Δώδος): Χωλοπούλου 6, Πιτσιάβα 9(1), Τσάντα 13(3), Πελτέκη 3, Χύσα 2, Μπακιρτζίδου 8, Κίναλη, Γκανάτσιου 1, Νασιάκου 2.

Η βαθμολογία
1. Αρης 10
2. Απόλλων Καλαμαριάς 9
3. ΑΕ Πυλαίας 9
4. Ηρακλής 9
5. Τιτάνες Δράμας 8
6. Πανσερραϊκός 8
7. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 7
8. Ολύμπια Λάρισας 7
9. Πιερικός Αρχέλαος 7
10. Ναύαρχος Βότσης 6
11. Ασπίδα Ξάνθης 5
12. ΕΟ Σταυρούπολης 5

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 19/11)
Τιτάνες Δράμας-ΑΕ Πυλαίας
Πανσερραϊκός-Απόλλων Καλαμαριάς
Ολύμπια Λάρισας-Πιερικός Αρχέλαος
Ασπίδα Ξάνθης-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου
Ηρακλής-Αρης
ΕΟ Σταυρούπολης-Ναύαρχος Βότσης

basket.gr

Share this article with friends