Όλες οι ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ (Γενική και Ειδικές) των πρωταθλημάτων Ε.ΚΑ.Σ.Θ. και η Δηλώση Συμμετοχής για την νέα αγωνιστική περιόδου 2017-18. Για να δεις ή να κατεβάσεις στην συσκευή σου, τα αντίστοιχα αρχεία κλικ εδώ ✅

ΕΟΚ | Β’ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες

ΕΟΚ | Β’ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες

📁 NEA, News, ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, ΕΟΚ 🕔13.Νοέμβριος 2017
ΕΟΚ | Β’ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες

1ος Όμιλος

Ο ΚΑΟ Κορίνθου πέτυχε τη νίκη της 6ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Β’ Εθνικής, περνώντας από το Ηράκλειο, ενώ υπήρξε και το δυσάρεστο συμβάν με τη φωτιά στην οροφή του γηπέδου που οδήγησε στη διακοπή του αγώνα Δάφνη – Ιωνικός λίγο πριν τη λήξη.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Κορωπί – Ιπποκράτης 75-69
Διαγόρας Δρ. – ΑΕΝΚ 102-79
ΕΦΑΟΖ – Πανερυθραϊκός 71-80
Μανδραϊκός – Πρωτέας Β. 91-86
Ηράκλειο – ΚΑΟΚ 76-89
Παγκράτι – Πανελευσινιακός 63-56
Τρίτων – Ικαρος Ν.Σμ. 68-58
Δάφνη Δ. – Ιωνικός Ν. Διακοπή

ΚΟΡΩΠΙ – ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 75-69
Διαιτητές: Ρίζος, Μαγκαφάς
Δεκάλεπτα: 20-24, 43-40, 56-55, 75-69
Κορωπί (Ρουμελιώτης): Δενδρινός 11(3), Μπουρδάνος 14(2), Γκοντόπουλος 12(2), Σερέτης, Αγορής 8(2), Σιμιτζής 3(1) , Σπανός 12(3), Μαλτέσιος 11, Γκίνης 4, Πετς.
Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης): Κουμπούρας 21(1), Τρύπας , Ονάσογλου 11(1), Σκούδης , Παπαδημητρίου , Ασημακόπουλος 16(1), Λεκάκης 2, Χαρίσης 14.

ΕΦΑΟΖ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 71-80
Δεκάλεπτα: 16-14, 34-39, 51-57, 71-80
Διαιτητές: Καραβίτης, Φραγκούλη
ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παπαφλωράτος 4, Εμμανουηλίδης 13 (1), Γκαβασιάδης 16, Κοψιάς, Στάθης 6, Αλεξανδρόπουλος 2, Σαμοθράκης 9, Καστανιώτης 2, Γρατσιάτος 7 (1), Τσιτσιγιάννης, Παπαρέγκας 2, Υφαντής 8 (1).
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 6, Στεργίου, Καλλιανιώτης 20 (5), Δερμιτζάκης, Τσακίρης 20 (2), Σκάνδαλος 6, Γιαουρτόγλου 2, Κωνσταντινόπουλος, Μπακοδήμος, Αντωνίου 6 (2), Μακρόπουλος 14 Σταθόπουλος 6.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 76-89
Δεκάλεπτα: 20-33, 40-57, 61-70, 76-89
Διαιτητές: Τσαχάκης-Αναστασίου
Ηράκλειο (Μακράκης): Σταμπουλής 15 (2), Μποχωρίδης 15, Πετράκης 15 (3), Λιανός 5 (1), Πρωτογεράκης 1, Καλατζής 5 (1), Χάλαρης 6, Παπαδάκης 9 (2), Λάκκας 6 (1).
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος): Πράττης 3 (1), Κωσνταντίνου, Σακελλαράκης 12, Μακρής 17 (2), Κατσαμάκης 4, Κεφαλάς 20 (4), Καρούζος 12 (2), Σκορδάς 12, Γιανναλέτσος 7, Αντωνόπουλος 2.

ΤΡΙΤΩΝ – ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜ. 68-58
Δεκάλεπτα: 22-12, 35-25, 55-38, 68-58
Διαιτητές : Φασόλης-Κονταράτος
Τρίτωνας (Μιχελάκος – Ανδρεδάκης) : Ευστρατίου 5 (1), Κούτουλας 2, Ζαχαρίας, Καλατζής, Μπαρτζώκας, Ντιμπ 5, Θυμνιός 12, Καραδολάμης 8 (2), Ντρομπάρης, Γκαβανόπουλος 18 (2), Κουκουνιάς 2, Τασόπουλος 17.
Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Παπαδάτος – Μεγαγιάννης) : Πασπαλάς, Μελλισουργός, Βελιζιώτης, Γραμματικός 20 (5), Σπυρόπουλος 5 (1), Βούζας 14 (1), Λάβαρης 4, Δορκοφίκης 6, Μιχαλόπουλος 2, Ανέστης 2, Ζούκας, Χρυσανθίδης.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ – ΑΕΝΚ 102-79
Δεκάλεπτα: 35-14, 56-39, 84-58, 102-79
Διαιτητές: Πόντας-Ορφανός Ι.
Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Καλλίλας 3, Κουκάς 7 (1), Κωνσταντώνης 3 (1), Πέττας 37 (5), Μαυροειδάκος 9, Λυκογιάννης 4, Κατιάκος 8, Καραβανάς 8, Καρασταμάτης 11(3), Παπαδολιάς 12 .
Α.Ε.Ν.Κ.( Λιόγας, Λαδικός): Καμαριανός 17, Μοσχοβίτης 16 (2), Κεφαλάς 7 (1), Ντουζίδης 5 (1), Χαϊκάλης 9 (3), Μανούσος 4, Χατζηνικόλας 8, Ψαρόπουλος 7, Ρέκας 6.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 63-56
Δεκάλεπτα : 13-17, 26-31, 40-42, 63-56
Διαιτητές : Σκούτας – Ραχιώτης
Παγκράτι (Χούμπαυλης) : Γιαννίκος 11 (1), Καυκής 12 (1), Χριστόπουλος 2, Γεωργοπαπαδάκος 10, Κούτρας 2, Μήτσιαλος 9 (1), Λυτόπουλος 6, Ξιούρας 5 (1), Μπένος 4, Γερονίκος 2.
Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης) : Αβραμίδης 11 (1), Νικολακόπουλος 7 (1), Κελαϊδής 3, Ηλιάδης 9, Ρόκας, Ζούμπος 3 (1), Τζιάλλας 14, Στέφος 4, Δούκας, Ματζιώρης 5.

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 91-86
Δεκάλεπτα: 22-18, 46-41, 61-64, 91-86
Διαιτητές: Τσάτσης-Σπυρόπουλος
Μανδραϊκός (Μπεκές): Τζιβελέκας 8 (1), Κωτσόπουλος, Παπανικολάου, Κούσουλας 5, Καραμπάτσος 17 (3), Γκαιτάσοφ 12, Ντότσι, Παπαλάμπρος, Μουστόπουλος 11, Βαφίας 6, Γεωργοπαπαδάκος 10 (2), Ψυλέας 22 (2).
Πρωτέας Βούλας (Ποδαράς, Τερζής): Μπάλας 3 (1), Αγγελόπουλος 11, Ματαλιωτάκης 9, Παπάδης 3 (1), Ματσάγγος, Αθηνιώτης 4, Αυγενικός 26 (2), Τοπάλης 11 (3), Βαρδαβάς 8, Γάργαλης 6, Καματερός 1, Μόρφης 5 (1).

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 6 αγώνες)

Τρίτων 5-1 11
Ιωνικός Ν. 5-0 10*
Ηράκλειο 4-2 10
Δάφνη Δ. 4-1 9*
Πρωτέας Β. 3-3 9
ΕΦΑΟΖ 3-3 9
Ιπποκράτης 3-3 9
Διαγόρας Δρ. 3-3 9
ΚΑΟΚ 3-3 9
Παγκράτι 3-3 9
Μανδραϊκός 3-3 9
Πανερυθραϊκός 3-3 9
ΑΕΝΚ 2-4 8
Πανελευσινιακός 1-5 7
Ικαρος Ν.Σμ. 1-5 7
Κορωπί 1-5 7

* Εχουν έναν αγώνα λιγότερο

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (7η, 19/11)
Ιπποκράτης Κω-Διαγόρας Δρυοπιδέων
ΑΕΝΚ-ΕΦΑΟΖ
Πανερυθραϊκός-ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος
Πρωτέας Βούλας-Ηράκλειο
ΚΑΟΚ-Παγκράτι
Πανελευσινιακός-Δάφνη Δαφνίου
Ίκαρος Νέας Σμύρνης-Κορωπί
Ιωνικός Νικαίας-Τρίτων

2ος Όμιλος

Χαρίλαος Τρικούπης και Ίκαροι Σερρών έκαναν από μία νίκη ακόμη και συνεχίζουν να συγκατοικούν στην κορυφή της βαθμολογίας με 5-1.

ΚΑΒΑΛΑ – ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ 91-72
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-18, 44-38, 67-56, 91-72
Διαιτητές: Σιμητόπουλος – Θεοδώρου
ΚΑΒΑΛΑ (Καραπιπερίδης) : Ερεβμπενάγκιε 6, Παντόπουλος 3 (1), Μιχάλογλου 12 (3), Καπινιάρης 8 (2), Τάγαρης 4, Πλιούκας 17 (4), Αθανασιάδης 10 (1), Κουμλέλης 19 (1), Πιεβάλιτσα 5 (1), Καραθανάσης , Χονδρόπουλος , Παπάς 7.
ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ (Πλατής) : Αμπατζίδης 8 (1), Τσιμπής 4, Τζουβάρας 5 (1), Μαυρίδης 8 (1), Καραμπέκης 9 (1), Μυλωνίδης 7 (1), Κιγμέτογλου 14 (1), Θεοδωρίδης 5, Δανάκης 12, Σικαλίδης.

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΠΕΥΚΩΝ – ΣΤΡΑΤΩΝΙ 70-59
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-13, 40-30, 57-45, 70-59
Διαιτητές: Ταρενίδης Κ.-Μελανίδης
ΜΑΧΗΤΕΣ (Γεροφωτης): Βογιατζής 12 (4), Καραγιαννίδης 2, Αρνίδης 5 (1), Δήμας 13 (1), Χατζημιχαηλίδης 2, Κωνσταντινίδης 16, Μπάκος 2, Παπαδόπουλος 2, Βαγιάτης , Βαϊντέρλης Βελισσαρίου 14 (1).
ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Χατζούδης): Σπύρας 5 (1), Μητσάκης 4, Καραμανώλης 7 (1), Δελίδης 5 (1), Σαμάρας 5 (1), Φλιάτης Ι., Λευκαδίτης 15, Φλιάτης Γ. 7 (2), Πολιτόπουλος, Δασκαλοπουλος 11.

ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ 90-65
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-15, 48-35, 69-49, 90-65
Διαιτητές: Τζίμα- Σιταρίδης
Σ.Α.Α.Κ ΑΝΑΤΟΛΙΑ(Γκαιτατζής): Πουλιανίτης, Πρωτούλης 6, Βλάχος 9 (1), Λεμονάκης 3, Γαλανίδης 8 (2), Ζαφειρούδης 3, Ξενιτίδης 4, Σταματογιάννης 26 (1), Ζώτος 14 (1) , Βεργίνης 9 (1), Καραποστόλου 8 (1).
ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ (Οκλαλιώτης): Πετρίδης 4, Μαρκίδης 8 (1), Μαραπίδης 5 (1), Παπαδόπουλος, Κουλαξής 11, Πεταλωτής 1, Μηντζαρίδης, Μάντσος 10 (2), Μπατάκος 5, Παναγιώτου 6, Κοτζαγιάννης 15.

ΑΓΡΙΝΙΟ – ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ 62-81
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-19, 25-35, 43-58, 62-81
Διαιτητές:Ζακεστίδης-Μηλαπίδης
ΑΓΡΙΝΙΟ (Μυριούνης): Τασσόπουλος 3, Μπερερής 2, Μουρατίδης 17 (3), Κυριλής Δ. 5 (1), Ρέντζιος, Γκρέκας 6, Μήτσου 7 (2), Σταύρου 8, Κασάμπαλης 14, Τάγκας.
ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡ. (Δημητριάδης) Γυφτάκης 3, Βουρνάς 5 (1), Λειβαδάς 3 (1), Ντόβας 8, Μουράτογλου, Σταυρόπουλος 13 (1), Περρωτής 18, Τριπολίδης.Δ, Καραγκιολίδης 13, Αδαμόπουλος 7, Πολίτης 18 (4).

Γ. Σ. ΤΙΤΑΝΕΣ – ΕΛΙΜΕΙΑ 71 – 76
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-21, 35-46, 51-60, 71-76
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου – Γαζέτας
Γ. Σ. ΤΙΤΑΝΕΣ (Φόρος): Κουσιάντζας 2, Μπιζιώτης 2, Τσούμας, Γεωργαντζάς 16 (1), Κατσαδούρος, Μηλιώνης 9 (1), Τζιμούρτος, Αντωνίου 7, Μακρής 3 (1), Μούμογλου 2, Μανδαλάκης 25 (1), Αποστολάκης 5.
ΕΛΙΜΕΙΑ (Δημόπουλος) : Τσιρέκας, Σταυράκης, Μαλούτας 16 (3), Σούπουρας 6 (2), Τσιάμης, Πεχλιβανίδης, Τσούκας 5 (1), Νικολάου 15, Μαλούτας 19, Μακρής 15 (2), Τσιμίδης.

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ – ΓΕΦΥΡΑ 70-66
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-15, 42-38, 55-55, 70-66
Διαιτητές: Ντούρας, Μπακάλης
ΙΚΑΡΟΙ Σ. (Ποργιόπουλος): Δαλαγκόζης, Γρίψιος 5, Σιδερίδης 6 (2), Γεωργιανός 5 (1), Γκάτζιας 18 (4), Φωτόγλου 10, Στρατής 3, Γκούτζιας, Θολιώτης, Κακιούζης 23.
ΓΕΦΥΡΑ (Καραμουσαλίδης): Καζαμίας 2, Νικολαϊδης 9 (1), Γιαμουκής 6, Γαρέζος 11 (2), Παπαδόπουλος 5 (1), Σιώπης 16 (3), Ταουσάνης 9, Σιώμος 8.

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΦΑΡΣΑΛΑ59- 52
Δεκάλεπτα: 18-16, 31-27, 47-38, 59-52
ΕΡΜΗΣ Λ. (Τσούρμας): Μίνου 11 (1), Ελευθεριάδης 6 (1), Τοπουζίδης 4, Μάρουσιτς 6, Παρίτσης 3, Πιλκούδης 4, Δημητράκας 8 (1), Γκαμούρας 17, Αβοκάτο, Καϊκλής, Μέλιος, Χριστοδούλου.
ΦΑΡΣΑΛΑ (Πέρκος) Σαββίδης 3 (1), Ντίνος 4, Νικολόπουλος 5 (1), Μακρής 10, Σιόλογκας, Αναγνωστόπουλος Γ. 18 (2), Χαιρετίδης 3 (1), Λούτας Στ., Καραδήμας, Συνετός, Λιούπης.

Η βαθμολογία:
1. Χαρίλαος Τρικούπης 11 (5-1)
2. Ίκαροι Σερρών 11 (5-1)
3. Ερμής Λαγκαδά 10 (4-2)
4. Μαχητές/Πειραματικό 10 (4-2)
5. Ανατόλια 9 (3-3)
6. Στρατώνι 9 (3-3)
7. Φάρσαλα 9 (3-3)
8. Καβάλα 8 (3-2)*
9. Ευρώπη Πευκοχωρίου 8 (3-2)*
10. Ασπίδα Ξάνθης 8 (3-2)*
11. ΓΑΣ Χαλκηδόνας 8 (2-4)
12. Αγρίνιο 8 (2-4)
13. Γέφυρα 6 (1-4)*
14. Ελίμεια 6 (1-4)*
15. Τιτάνες Παλαμά 5 (0-5)*

*Οι ομάδες έκαναν τα ρεπό τους
basket.gr

Share this article with friends