Όλες οι ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ (Γενική και Ειδικές) των πρωταθλημάτων Ε.ΚΑ.Σ.Θ. και η Δηλώση Συμμετοχής για την νέα αγωνιστική περιόδου 2017-18. Για να δεις ή να κατεβάσεις στην συσκευή σου, τα αντίστοιχα αρχεία κλικ εδώ ✅

ΕΟΚ | Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (5η αγωνιστική)

ΕΟΚ | Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (5η αγωνιστική)

📁 NEA, News, ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, ΕΟΚ 🕔13.Νοέμβριος 2017
ΕΟΚ | Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (5η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των αγώνων της Γ΄ Εθνικής Ανδρών, έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος – 5η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Οίακας Ναυπλίου – Έσπερος ΑΟΠΑ 72-47
Ν. Ιωνία – Μελίσσια 83-58
ΕΑ Πατρών – Ένωση Ιλίου 50-65
Κεραυνός Αιγίου – Ολυμπιάδα Άσσου 85-39
Απόλλων Σμύρνης – Αχαγιά 82 48-55
Καλαμάτα 80 – ΚΑΠ 42-53
Γλαύκος – Ακράτα 77-56

Φύλλα αγώνων

Ν. Ιωνία – Μελίσσια 83-58
Δεκάλεπτα: 21-14, 42-29, 59-44, 83-58
Διαιτητές: Σκαλτσής, Τηγάνης
Ν.Ιωνία (Δαμιανίδης, Μπάκας, Ραρής): Καρτέρης 4, Καραθανασόπουλος Θ. 21(7), Ηλιόπουλος 8(2), Καραθανασόπουλος Αλ. 11(1), Γεωργίου Φ. 3, Μαυρίδης, Λαμπρόπουλος, Λίτσιος 11(1), Σιούτης 8(1), Κανελλόπουλος 8(1), Καλασούντας 2, Γεωργίου Γ. 7(1).
Μελίσσια (Σταϊκόπουλος, Πατρινός): Κύριος 2, Τζωρτζόπουλος 4, Πανταζής, Βαρθακοκοίλης 1, Βούλγαρης 20 (3), Κοντός 9, Κυπαρίσης 3, Ζήρος, Καλογερόπουλος 8(2), Παλλαντζάς 3(1), Καραχάλιος 4, Τζέμης 4.

Καλαμάτα 80 – ΚΑΠ 42-53
Δεκάλεπτα: 14-16, 20-27, 31-41, 42-53
Διαιτητές: Δημόπουλος, Μαρινάκης
Καλαμάτα 80 (Κορογώνας): Πέτρου 1, Πετρόπουλος, Φραγγέας, Παπαγεωργίου 5, Μπάζιος 5, Κοντόπουλος , Βούλγαρης 17, Αρβανίτης 4, Μέντης 8(2), Πατικόπουλος, Κατσαρέας 2, Αρώνης.
Αγία Παρασκευή (Ταυρόπουλος): Ιβκοβιτς 6, Ανδρικόπουλος 4, Θεοδωράκης, Ρουμελιώτης, Καρακατσάνης, Ζαχαράκης 3(1), Πρίτσος 6, Ετζιάκα 2, Παπουλίδης 10, Ροδοστόγλου 20, Αρσενικός, Τζίμης 2.

Κεραυνός Αιγίου – Ολυμπιάδα Άσσου 85-39
Δεκάλεπτα: 31-8, 52-20, 69-26, 85-39
Διαιτητές: Χουγιάζος, Καραμπιτσάκος
Κεραυνός (Οικονομάκης): Αναστασόπουλος 10, Πολυδωρόπουλος, Σωτηρόπουλος 3(1), Χριστοδουλόπουλος 6, Μίχος 3, Φωτίου 16(3), Ζυγάς, Μαναβόπουλος 6, Σκλάβος 2, Γκόβας 9, Καραγιάννης 8, Γκιζόγιαννης 22(1).
Ολυμπιάδα (Παπαμηχαήλ): Λύκος 11(1), Δόσης 2, Τσάτσαρης, Κρασαβάκης 4, Ραπανάκης 1, Λενάκος 21(2), Ηλίου, Βασιλείου, Ντίλης,Κουρούπης, Απ. Γιώργαρης, Αν. Γιώργαρης.

Οίακας Ναυπλίου – Έσπερος ΑΟΠΑ 72-47
Δεκάλεπτα: 19-5, 44-28, 62-39, 72-47
Διαιτητές: Πλιάκας, Τσολάκος
Οίακας Ναυπλίου (Νόντας): Ραζής, Μπούσι 4, Μπούρης 8(2), Πελεκάνος 12(1), Παπαντωνίου 16(4), Τσούχλης, Γεωργιάδης 3(1), Φλουσκλιάς 10(1), Ευστρατίου 8, Μπουρτζουκλής , Ψάλτου 11.
Έσπερος ΑΟΠΑ (Γκοργκόλης): Γιαλελής 1, Φραντζής 15(2), Τσιακμάς 3, Λαμπρόπουλος, Ροκανάς 3(1), Ζαφείρης 4(1), Βύρλας 2, Παπανικολόπουλος 2, Κουρτσούκος, Νάτσκος, Σκόνδρας 7, Αγγελόπουλος 10.

ΕΑ Πατρών – Ένωση Ιλίου 50-65
Δεκάλεπτα: 23-19, 36-30, 41-48, 50-65
Διαιτητές: Νάστος, Τσιμπούρης
ΕΑ Πατρών (Δεράος): Σαρικάς 15(1), Δούρος 13(2), Ζαβέρδας, Καλπάκης 2, Φωτιάδης, Καδής 3(1), Καραϊσκάκης 7(1), Μπαιρακτάρης, Παπαδόπουλος 4, Καντάς 3(1), Τσουλέας, Χουλιάρας 3.
Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Βαϊδάκης 13(2), Μπέλλας Ι. 5(1), Σκαλωμένος 14, Φουντάς 5, Πανουσόπουλος Θ. 3(1), Μπολάτογλου, Μαγιντόμπε 3(1), Μπέλλας Ο. 9(1), Χαραλάμπους, Μανταλβάνος, Βαρσαμούλης 13, Τσιουμπρής.

Γλαύκος – Ακράτα 77-56
Δεκάλεπτα: 21-16, 40-27, 62-41, 77-56
Διαιτητές: Κωνσταντινίδου, Γεράνιος
Γλαύκος (Βουρνάς): Νιφόρας 19(2), Χονδρογιάννης 11(1), Εφέπουλος, Λαμπρόπουλος 8(1), Γιαννικόπουλος 9(1), Σακελλαρόπουλος, Βαγγέλης, Σταυράκης, Κάλλης 15(2), Πελεκούδας 8, Τσεκλένης 7(1), Σπυράκος.
Ακράτα (Σκαραφίγκας): Λάφης 4, Παπαδάκης 2, Κατωπόδης 4, Θανόπουλος 8(1), Καλεμτζάκης, Τσότσος 7, Οικονομόπουλος, Μάλλκης 3(1), Δ. Λυμπέρης 6(2), Βεσκούκης 21(1).

Απόλλων Σμύρνης – Αχαγιά ’82 48-55
Δεκάλεπτα: 16-16, 25-30, 38-46, 48-55
Διαιτητές: Λιότσος, Καββαδάς
Απόλλων Σμύρνης (Οικονομάκης): Οικονομάκης 8(1), Δαουτάκος, Πρισκομάτης 19(1), Δρόσος, Γεωργιάδης, Σίμος, Καραμπάς 5(1), Κούρτης 3(1), Πρόφκα, Οικονομόπουλος 12(1), Ανδρεόπουλος 1, Μανταλβάνος.
Αχαγιά ΄82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 2, Σταμόπουλος 10, Δουλγεράκης, Νικόλαου 5(1), Γατσούλης 6(2), Χρυσανθόπουλος, Χαμηλός 7(1), Λαμπρόπουλος, Δαβάνης 14, Οικονομόπουλος 11.

Βαθμολογία
1. ΑΟ Ένωση Ιλίου 10
2. ΑΟ Γλαύκος 10
3. Οίαξ ΑΟ Ναυπλίου 9
4. ΚΑΟ Μελισσίων 9
5. Έσπερος ΑΟΠΑ 9
6. ΑΟ Αχαγιά 82 8
7. ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας 8
8. Απόλλων Σμύρνης 6
9. Κεραυνός Αιγίου 7
10. ΚΑΠ 7
11. ΑΟ Ακράτα 6
12. ΑΟ Καλαμάτα 80 6
13. ΕΑ Πατρών 5
14. Ολυμπιάδα Άσσου Λέχαιου 5

Επόμενη αγωνιστική (6η, 19/11)

Μελίσσια – Οίακας Ναυπλίου
Ένωση Ιλίου – Ν. Ιωνία
Ολυμπιάδα Άσσου – ΕΑ Πατρών
Αχαγιά 82 – Κεραυνός Αιγίου
Απόλλων Σμύρνης – Καλαμάτα 80
Έσπερος – Γλαύκος
Ακράτα – ΚΑΠ

2ος Όμιλος – 5η αγωνιστική

Αποτελέσματα
ΠΟΚ Έσπερος – Έσπερος Λαμίας 89-62
Χανιά – Αρης Πετρούπολης 65-62
ΒΑΟΛ Χίου – Παναγίτσα 66-64
Πεντέλη – Νίκη Αμαρουσίου 69-61
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – ΟΦΗ 76-51
Αρης Νικαίας – Ερμής Σχηματαρίου 73-67 (κ.α. 65-65)
Ρεπό: Λοκρός Αταλάντης

Φύλλα αγώνα
Αρης Νικαίας – Ερμής Σχηματαρίου 73-67 (65-65 κ.α.)
Δεκάλεπτα: 25-14, 38-30, 48-51, 65-65, 73-67
Διαιτητές: Κρεσταινίτης, Καρπάνος
Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Αλτζαντζής, Στογιάνοβιτς 11(3), Καννάς 4, Θαλασσινός 20, Κωνσταντίνου 2, Γαλλίτης 3, Κόλλιας 11, Καπετάνιος 6, Δρίβας 16(4), Βλάμης.
Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης): Ζήμπρας , Πανταζής 15(2), Θωμάς 5(1), Γκρινιάρης 10, Κώνστας 13(3), Τσιριμώκος, Γυφτονικόλος 3, Μαρμαρινός 12, Κολόκας , Αγγελέτος 6, Σπηλιώπουλος 3(1).

ΠΟΚ Έσπερος – Έσπερος Λαμίας 89-62
Δεκάλεπτα: 25-11, 49-27, 67-48, 89-62
Διαιτητές: Τσακαλογιάννης, Ελ Ανύ
ΠΟΚ Έσπερος (Μάντζαρης): Αγγελόπουλος 2, Καραγιαννίδης 6(1), Χατζηκίδης 8(1), Καρλάφτης 5(1), Χαρούνι Ν. 14, Κατσούρης 10, Κρητικός 2, Βλασσόπουλος 12, Χαρούνι Κ. 21, Καράμπελας 5, Βάρσος 2, Πρόγκας 2.
Έσπερος Λαμίας (Τσουκαλαβέλης): Στογίλκοβιτς, Σέττος 6(2), Πάππος 1, Ρουμελιώτης 7(1), Φύκας 9(2), Παπαργυρόπουλος 14(2), Φούντας 6, Δαχρετζής 7, Κατράνας 12(2), Παπανικολάου.

ΑΕ Πεντέλης – ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 75-68
Δεκάλεπτα: 19-19, 42-35, 56-48, 75-68
Διαιτητές: Αργυρούδης, Αντωνίου
AE Πεντέλης (Χαρτοματσίδης): Παπανδρέου 9, Νάσσης, Γεωργακόπουλος 10, Λίτσος 19(3), Αποστολόπουλος 8(1), Πορτελάνος 2, Νταλλής 2, Κωνσταντάκος, Μουλάς 9, Μπίγγος 2, Νιφόρας, Μαλούκος 14.
ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου (Καλιώρας): Σιδέρης 2, Δανάς 5(1), Μιχαλάκης 9, Παφίλης, Κοντογιάννης 8, Κυπριτζόγλου 23(1), Αρναουτάκης 3, Πολυμενάκος, Κουράκης 13, Τσέκενης, Κανύχης, Ντέντα 5.

ΒΑΟΛ Χίου – Παναγίτσα 66-64
Δεκάλεπτα: 19-17, 34-31, 53-49, 66-64
Διαιτητές: Μαριγλή, Σωτηρχέλης
ΒΑΟΛ Χίου (Βουλίκας): Βούτας, Ανδρουλάκης 3, Σουλίκας 5, Σαμιώτης 12(1), Αγγελίδης 8, Τσουρής 1, Νακόπουλος, Τροβάς 11(1), Ντουμπάρης 15, Κωνσταντινάκος 10(2).
Παναγίτσα (Μιχαήλ): Σκεμπές, Καρβούνης 14(4), Αδαμόπουλος 14(1), Θεοδωράκος 2, Σπύρου, Μούντριχας, Τσακός, Γκιζογιάννης 15, Σβορώνος 5, Δρακάκης 12, Χοτζάλι 2.

Χανιά – Αρης Πετρούπολης 65-62
Δεκάλεπτα: 10-13,30-24,47-46,65-62
Διαιτητές: Λογοθέτης, Κουτσοδήμος
ΑΟΚ Χανιά (Ροδάς): Σταθόπουλος, Παπαδάκης, Αλεξίου 2, Υφαντόπουλος 11(2), Σαράντης 20(4), Αράπης, Πούρος 3, Σκαμνάκης 11(1), Κολαρετάκης, Αδοντάκης 11, Τασιούδης 7, Κοντογιάννης.
Άρης Πετρούπολης (Παπαδόπουλος): Μόκκας, Βενιτουράκης 8, Χάνιας-Πανταζής Κουλούρης 2, Λιακόπουλος 4(1), Μπαζιώτης 11(1), Μούτρης 7, Γιατράκος 4, Παντελιάδης 12(1), Μακρυγιάννης 7(1), Μπέλη 4, Καράμπελας 3.

ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου – ΟΦΗ 76-51
Δεκάλεπτα : 21-11, 41-21, 53-35, 76-51
Διαιτητές: Μαντήλας, Σταθόπουλος
ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημητρίου (Παπαμάρκος): Ζαραιδώνης 2, Στραγανιώτης 17(2), Νάτσος 8(1), Ξιούρας 15(4), Χρονόπουλος 7(1), Κακαργιάς, Κόης 5, Κοσμετάτος 2, Σολωμός 10, Πουρνάρας 7, Πετράκος 3, Ανδρεάτος.
ΟΦΗ (Κόκκινος): Μητρόπαπας, Κριθινάκης 9(3), Μαιστρέλης 3(1), Τσερκιτζόγλου 5(1), Χαρωνίτης, Καρλάφτης, Αγαπιάδης 17(1), Βασιλειάδης 6, Καραλής 9, Τσιλόγλου, Πάλλης 2.

Βαθμολογία
1. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 9
2. ΑΕ Πεντέλης 9
3. Βούρειος ΑΟΛ Χίου 9
4. Έσπερος Λαμίας 8
5. ΟΦΗ 7
6. ΑΣ Λοκρός 7
7. ΠΟΚ Έσπερος 7
8. Ερμής Σχηματαρίου 7
9. ΓΝΟ Άρης Νικαίας 6
10. ΑΟΚ Χανιά 6
11. Άρης Πετρούπολης 5
12. Νίκη Αμαρουσίου 5
13. ΑΕΕ Παναγίτσας 5

Επόμενη αγωνιστική (6η, 19/11)
Αρης Πετρούπολης – ΠΟΚ Εσπερος
Παναγίτσα – Χανιά
Νίκη Αμαρουσίου – ΒΑΟΛ
ΟΦΗ – Πεντέλη
Εσπερος Λαμίας – Αρης Νικαίας
Ερμής Σχηματαρίου – Λοκρός Αταλάντης
Ρεπό: Κρόνος Αγ. Δημητρίου

3ος Όμιλος – 5η αγωνιστική

Αποτελέσματα
Νικόπολη Πρέβεζας-ΑΟΚ Βέροιας 65-65(κ.α.), 77-69
Φαίακας Κέρκυρας-ΑΠΣ Πτολεμαΐδα 70-49
Φίλιππος Βέροιας-ΑΓΣ Ιωαννίνων 75-62
Νίκη Βόλου-ΓΕ Αγρινίου 100-72
Ικαροι Τρικάλων-Εύαθλος Πολυκάστρου 67-65
Πρωτέας Γρεβενών-Ζέφυρος 67-62
Ρεπό: Ιωνικός

Φύλλα αγώνα
Φίλιππος Βέροιας-ΑΓΣ Ιωαννίνων 75-62
Δεκάλεπτα : 14-19, 34-33, 48-42, 75-62
Διαιτητές : Παπαδόπουλος Χ., Αγραφιώτης Ι.
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας – Μπλατσιώτης) : Κοθράς 10, Μόρας, Τσιαγκλάκανος, Παραπούρας 10(3), Σουτζόπουλος 18, Καντάρκος 17, Τόκας Α, Τόκας Π, Βάλλιος 2, Τσεσμετζίδης 2, Μαρκόπουλος 9(3), Καβαργύρης 7.
ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γεωργίου 6, Ζαμπέτης 3(1), Μπαρτζώκας 21, Καλφαλίδης, Καννής 2, Παπαγιάννης 3, Τσίγκας, Mάκης 7, Παπανικολάου, Εξαρχόπουλος 12(3), Φίλιος 2, Θώδης 6.

Νίκη Βόλου-ΓΕ Αγρινίου 100-72
Δεκάλεπτα: 28-18, 59-29, 86-52, 100-72
Διαιτητές: Γραικός, Πράττος
Νίκη Βόλου (Πρέκας – Τύμπας): Διγενής 9, Παπαζήσης 9(1), Ρουσιώτης, Αναγνωστόπουλος 7 (1), Καφάσης 8, Κουτίνας 16(2), Τσαβές 2, Βλήτσιος 2, Τσώλης 20 (1), Λωρίτης 3(1), Παπακώστας 23 (3), Πανιόπουλος 1.
ΓΕ Αγρινίου (Φαράντος): Μπεκατώρος 5(1), Αϋφαντόπουλος, Βακουφτσής 2, Σταμουλάκης 12, Λιοκαύτος 2, Μπαρούχας 21(5), Χειμώνας, Τσώλος, Μπόσμος 8, Δάρλας 14(4), Βασιλείου 8, Βούλγαρης.

Ικαροι Τρικάλων-Εύαθλος Πολυκάστρου 67-65
Δεκάλεπτα: 14-17, 43–35, 54-51, 67-65
Διαιτητές: Σαρακενίδης, Χρυσάφης
Ικαροι Τρικάλων (Μητσιάδης): Στάνκοβιτς 7, Χαντζής 6, Αργύρης 3, Φούντας Φ. 4, Φούντας Γ. 26, Αργύρης Ν. 16, Κορδέας, Μπαρμπαρούσης, Ντούρβας 6, Μέξης 1.
Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 15, Ημερίδης 13, Μπινιάκου 2, Τζινόπουλος 11, Σιδηρόπουλος 17, Κούτουλας 7, Τσελέκης, Τασιούλης, Γαβιανάκης.

Νικόπολη Πρέβεζας-ΑΟΚ Βέροιας 77-69(65-65)
Δεκάλεπτα: 19-13, 37-31, 49-46, 65-65(κ.α.), 77-69
Διαιτητές: Τσιαπλής, Παπανικολάου
Νικόπολη Πρέβεζας (Παπίρης): Βαγενάς 17(3), Τσιτσώνης 13(4), Σταμούλης, Κακιούζης 6(1), Παπαμιχαήλ 4, Γεωργάκης, Νίκας 16(1), Μακρόπουλος 21(1).
ΑΟΚ Βέροιας (Κελεπούρης): Τρομπούκης 4, Ουσουλτζόγλου, Σισμάνης 20(3), Γκανας, Βλάχος 15, Μαυρίδης 18, Γιαννόπουλος, Μπαρμπαρούσης, Χατζηλαμπρινός, Γιαννουζάκος 12(1).

Φαίακας Κέρκυρας-ΑΠΣ Πτολεμαΐδα 70-49
Δεκάλεπτα: 17-8, 36-17, 58-30, 70-49
Διαιτητές: Χατζηχαρίσης, Χατζηκώστα
Φαίακας Κέρκυρας (Κοντογιαννίδης): Σπιτιέρης 12 (1), Σκούρτης, Περούλης 14, Μαγγανάς 7 (1), Μακρίδης 9 (3), Νεδέλκος 11 (1), Πάλλης, Βογιατζής 5 (1), Περούλης 5 (1), Χατζόπουλος 7, Ούστογλου, Αγάθος.
ΑΠΣ Πτολεμαϊδα (Κυρατζής): Κλασίδης 12, Σεϊντής 6, Καλομενίδης 3(1), Εσπερίδης, Νεοφυτίδης 2, Τσολάκης 14, Σαχπατζίδης 3 (1), Πανίδης, Πουτουκλής 2, Μαστροδημήτρης 2, Αθανασιάδης 5, Ναϊπλής.

Πρωτέας Γρεβενών-Ζέφυρος 67-62
Δεκάλεπτα: 16-22, 21-9, 18-15, 67-62
Διαιτητές: Καρακώστας, Λεκατσάς
Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Μαρκόπουλος 3(1), Κολοβός, Τακίδης 3(1), Γράβας 2, Μιχαηλίδης 11(1), Ρίγγκος, Κλωνάρας 14, Κώττας 8, Μπόζιαρης 8, Καλογεράτος 10(1), Τζίμου 8(2).
Ζέφυρος(Τσολάκης-Βουλκίδης): Μυτιληναίος 1, Αλεξανδρίδης 23(5), Ματενίδης 5, Ουρκέρογλου, Σαμαράς 6(2), Μαυροματίδης 3, Τσιόγκας 8, Ζελενίτσας 2, Μυστηλιάδης 14(3), Φυλακτός, Φαρμάκης, Μάρκου.

Βαθμολογία

1. Φαίακας Κέρκυρας 10
2. Νίκη Βόλου 9
3. Φίλιππος Βέροιας 9
4. ΑΓΣ Ιωαννίνων 8
5. Ικαροι Τρικάλων 8
6. Εύαθλος Πολυκάστρου 6
7. Νικόπολη Πρέβεζας 6
8. Ζέφυρος 6
9. Πρωτέας Γρεβενών 6
10. ΑΟΚ Βέροιας 6
11. ΑΠΣ Πτολεμαΐδα 6
12. Ιωνικός 5
13. ΓΕ Αγρινίου 5

*Ιωνικός, Εύαθλος Πολυκάστρου, Πρωτέας Γρεβενών, Νικόπολη Πρέβεζας και ΓΕ Αγρινίου έκαναν το ρεπό τους.

Επόμενη αγωνιστική (6η, 19/11)

ΑΠΣ Πτολεμαϊδα-Νικόπολη Πρέβεζας
ΑΓΣ Ιωαννίνων-Φαίακας Κέρκυρας
ΓΕ Αγρινίου-Φίλιππος Βέροιας
Εύαθλος Πολυκάστρου-Νίκη Βόλου
ΑΟΚ Βέροιας-Πρωτέας Γρεβενών
Ζέφυρος-Ιωνικός
Ρεπό: Ικαροι Τρικάλων

4ος Όμιλος – 5η αγωνιστική

Αποτελέσματα
Κένταυρος Καλλικράτειας-Ορφέας Νέου Σκοπού 81-58
ΧΑΝΘ-Μαντουλίδης 81-69
Αστέρας Σίνδου-Αίας Ευόσμου 72-44
ΑΟ Πολυγύρου-ΑΕ Κομοτηνής 90-73
Μακεδονικός-Ελευθερούπολη 81-70
ΓΑΣ Κομοτηνή-ΜΕΝΤ 77-76
ΠΣ Ευκαρπίας-Απόλλων Καλαμαριάς 73-83

Φύλλα αγώνα

Μακεδονικός-Ελευθερούπολη 81-70
Δεκάλεπτα: 21-23, 44-38, 60-58, 81-70
Διαιτητές: Ξέρας, Δολγύρας
Μακεδονικός (Μύθου): Κοντσές 5 (1), Ντισλής 19 (2), Κουντουραντζόγλου 9 (1), Σ. Βούλγαρης, Μπαρζού 6 (2), Χαλάτσης 11 (1), Πηλακούτας 9 (3), Κασούρας 22.
Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Στυλίδης 23 (1), Γαϊτανίδης, Μασάδης, Θεοδωράκος 17 (2), Απαζίδης 3 (1), Μανάκας 7, Ιωάννου 6 (1), Βοϊβατόπουλος 14.

ΑΟ Πολυγύρου-ΑΕ Κομοτηνής 90-73
Δεκάλεπτα: 20-20, 31-39, 66-60, 90-73
Διαιτητές: Τζιοπάνος Γ., Σελεβός
ΑΟ Πολυγύρου (Χαλκιάς): Χατζηκυριακίδης 4, Πιπιλιάρης 14, Τσιούντος 12 (1), Στεφανίδης 2, Παυλέας 8, Μπέγος 15 (2), Καραγιαννάκης 11 (1), Νικολόπουλος, Νουκάρης 20 (3), Αποστολίδης 4.
ΑΕ Κομοτηνής (Στοάκης): Καραμαλής, Καραμπίνης 13(1), Βάκρινος 5, Κυφωνίδης 4, Κουτσοβασίλης 26 (2), Χρήστου, Λαγογιάννης, Παρχαρίδης 2, Σπέντζος 18 (5), Θεοδωρίδης 5.

Αστέρας Σίνδου-Αίας Ευόσμου 72-44
Δεκάλεπτα: 14-21, 37-30, 52-35, 72-44
Διαιτητές: Λουλουδιάδης, Καρκαλέτσης
Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης- Στυλιανίδης): Λεπτοκαρίδης 17 (3), Ντουμάνης, Παπαπασχάλης 4, Ιωαννίδης 6, Πετρίδης 4, Μπίλιος 9(3), Γιαννόπουλος, Αγραφιώτης 16 (2), Ακριτίδης 2, Μυσίρογλου 5 (1), Σπουργίτης 4, Ιατρίδης 5.
Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος- Κόρκας): Βαρδής 2, Φωτόπουλος, Δοξάκης 3 (1), Μπαρτζόπουλος, Νικολούδης 3 (1), Μαλολάρι 4, Τσαουσίδης, Νησιώτης 9, Δημητριάδης, Σεκαδάκης Γ 4, Νέστης 19 (4), Σεκαδάκης Δ.

ΧΑΝΘ-Μαντουλίδης 81-69
Δεκάλεπτα: 13-16, 27-33, 49-46, 81-69
Διαιτητές: Τσοκόλης, Κουκουλεκίδης
ΧΑΝΘ (Παπαβασιλείου): Παπαζούδης 3 (1), Ακεψιμαϊδης 13 (3), Ελευθεριάδης, Ζιάκας 13 (2), Θωμαϊδης 16, Γεωργάκης 20 (3), Πέτροβιτς 13 (1), Κουτσοκώστας, Ζαμπάκης 1, Κωστίκας 2, Μακουλης, Δούκας.
Μαντουλίδης (Ντολόπουλος): Ροπούτης 11 (1), Μπέλλος 2, Γκαντίδης 8, Γιαννακός 12 (2), Ρεφατλάρι 13 (3), Εύζωνας 2, Κουτουξίδης 4, Γραβάνης 6, Καλόγηρος 4, Τσιριλάκης 4, Γκύζης 3 (1), Νικολαΐδης.

ΓΑΣ Κομοτηνή-ΜΕΝΤ 77-76
Δεκάλεπτα: 20-33, 23-19, 20-10, 77-76
Διαιτητές: Δημάδης, Εκίζογλου
ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Σαββίδης, Μπορμπίδης, Σκεπή 7 (1), Αθανασίου, Λεχούδης 13 (1), Χατζηδημητρίου 16 (1), Γιωτόπουλος 10 (1), Σημάκης 23, Πασαλίδης, Μπίτατζης, Χαλίλ 8.
ΜΕΝΤ (Νομικός- Δασκαλάκης): Καλπαξίδης 7, Παπαδόπουλος Π, 9, Μιχαηλίδης 25 (3), Μπουραζάνης 2, Καρανώτας 7 (1), Παπαδόπουλος 5 (1), Κάπος, Μπαγκαταριάν 4, Γιαννούλης 17.

ΠΣ Ευκαρπίας-Απόλλων Καλαμαριάς 73-83
Δεκάλεπτα: 23-23, 39-37, 54-55, 73-83.
Διαιτητές: Φούντζηλας, Αγραφιώτης Γρ.
ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Ψευτογκάς 13(3), Γρηγοριάδης 7, Γκαβέζος Θ. 2, Γκαβέζος Αρ. 4, Γαϊτανίδης, Χολέβας 32(2), Πρεδάρης, Κολότσιος, Ουλουσίδης 5, Κόκουρας 5, Κιούρκας 3.
Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης-Κεσίδης): Χαρτόπουλος 18(3), Αποστόλου 20(3), Μυθιλλος, Σταματέλος 12(2), Κουκουλίδης 3(1), Μαχαιριανάκης 10(1), Σπυρόπουλος, Καλαμπόκης 6, Χαντζίδης 12, Στυλιανίδης 2.

Κένταυρος Καλλικράτειας-Ορφέας Νέου Σκοπού 81-58
Δεκάλεπτα: 21-15, 48-32, 62-44, 81-58
Διαιτητές: Πετανίδου, Τσούλης
Κένταυρος Καλλικράτειας (Βλόστος): Σελεμανάκης 6, Φωτιάδης 4, Γκόνος 4, Πατίκας 13(3), Παρασκευάς 6, Θαλασσινός 6, Ρέμπελος 2, Δέτσικας 11, Δασκαλάκης 12(2), Ζωγράφος 17, Χανιωτάκης, Ανθιμιάδης.
Ορφέας Νέου Σκοπού (Σίσκος): Θεοδωροπουλος 3(1), Κουσιαντζής 6(1), Παρίσης 12(1), Δροσίνος 2, Καντζουρίδης, Καράκασης 2, Γάτος 19, Χατζής 9, Αμβροσίου 3(1), Σίμος 2, Χαβαλές.

Βαθμολογία
1. Μακεδονικός 10
2. ΑΟ Πολυγύρου 9
3. ΧΑΝΘ 9
4. ΜΕΝΤ 9
5. Ελευθερούπολη 9
6. Αστέρας Σίνδου 8
7. Απόλλων Καλαμαριάς 8
8. ΓΑΣ Κομοτηνή 8
9. ΠΣ Ευκαρπίας 7
10. Κένταυρος Καλλικράτειας 6
11. Αίας Ευόσμου 6
12. ΑΕ Κομοτηνής 6
13. Μαντουλίδης 5
14. Ορφέας Νέου Σκοπού 5

Επόμενη αγωνιστική (6η, 19/11)
Μαντουλίδης-Κένταυρος Καλλικράτειας
Αίας Ευόσμου-ΧΑΝΘ
ΑΕ Κομοτηνής-Αστέρας Σίνδου
Ελευθερούπολη-ΑΟ Πολυγύρου
Μακεδονικός-ΓΑΣ Κομοτηνή
Ορφέας Νέου Σκοπού-ΠΣ Ευκαρπίας
Απόλλων Καλαμαριάς-ΜΕΝΤ

basket.gr

Share this article with friends