Μέχρι και την Πέμπτη 4 Ιανουαρίου 2018 (καταληκτική ημερομηνία) τα αντίγραφα απολυτηρίων των μαθητών-τριών που αρίστευσαν στην διάρκεια της Σχολικής Περιόδου 2016-17. Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΑΡΙΣΤΟΥΧΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ-ΤΡΙΩΝ – ΑΘΛΗΤΩΝ-ΤΡΙΩΝ κάντε κλικ εδώ.

ΕΟΚ | Β’ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες

ΕΟΚ | Β’ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες

📁 NEA, News, ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, ΕΟΚ 🕔03.Δεκέμβριος 2017
ΕΟΚ | Β’ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες

1ος Όμιλος

Ο Ιωνικός συνέχισε την ξέφρενη κούρσα του στον 1ο όμιλος της Β’ Εθνικής πετυχαίνοντας την ένατη νίκη του σε ισάριθμους αγώνες, την ώρα που έχαναν και ο Τρίτωνας στην Ελευσίνα, και η Κόρινθος στη Βούλα και το Ηράκλειο μετά από παράταση στην Κηφισιά.

Τα αποτελέσματα

Ιπποκράτης – Μανδραϊκός 63-55
ΑΕΝΚηφισιάς – Ηράκλειο 92-88 (κ.α. 75-75)
Πανερυθραϊκός – Παγκράτι 72-49
Πρωτέας Β. – ΚΑΟΚ 77-71
Πανελευσινιακός – Τρίτων 78-70
Ικαρος Ν.Σμ. – ΕΦΑΟΖ 66-76
Δάφνη Δ. – Κορωπί 80-63
Ιωνικός Ν. – Διαγόρας Δρ. 78-70

Τα φύλλα αγώνα

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 72-49
Δεκάλεπτα: 18-16, 35-23, 60-32, 72-49
Διαιτητές: Μαγγουνής, Πλιάκας
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 7, Στεργίου 4, Καλλιανιώτης, Δερμιτζάκης 2 (3 τάπες), Τσακίρης 11 (1), Σκάνδαλος 8 (6 ασίστ), Γιαουρτόγλου 21 (4/8 τρίπ.), Αντωνίου 8 (2), Μακρόπουλος 8, Σταθόπουλος 5 (8 ριμπ.), Καλούδας, Λέπουρης
Παγκράτι (Χούμπαυλης): Κούτρας 5 (1), Καυκής 1, Γιαννίκος 6 (1), Γεωργοπαπαδάκος 6 (2), Λυτόπουλος 6, Μήτσιαλος 6, Τζάτζας, Χριστόπουλος 9 (2), Γερονίκος 4, Ξιούρας, Μπένος 4, Φάσουρας 2.

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΚΟΡΩΠΙ 80-63
Δεκάλεπτα:14-18, 37-37, 59-49, 80-63
Διαιτητές: Σπυρόπουλος-Φραγγούλη
Δάφνη Δαφνίου (Ρήγγας): Γεωργούτσος 13, Χρυσός 4, Σοφρωνάς 4, Γκίνης 17 (5), Μιχόπουλος 12 (2), Γκιουζέλης 7, Τσιάκος 11, Καπώνης 6 (2), Τσελεμπής 2, Θεοδοσίου 2, Κοροβέσης 2.
Κορωπί (Ρουμελιώτης): Δενδρινός 8 (2), Γκοντόπουλος 18 (3), Σερέτης 8, Αγόρης 2, Σιμιτζής 3 (1), Σπανός 11, Τσατάς, Μαλτέτσιος 8, Πέτς 5.

ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ 92-88 (75-75 κ.αγ.)
Δεκαλέπτα: 8-20, 40-50, 58-66, 75-75, 92-88
Διαιτητές : Τσάτσης-Νάστος
Α.Ε.Ν.Κ. (Λιογας, Λαδικος) : Καμαριανος 12, Μοσχοβιτης 16(1), Κεφαλάς 12, Μαρινος, Ντουζιδης 8(2), Χαϊκαλης 5(1), Χατζηνικολας 15, Ψαροπουλος 24( 2), Πρεκας.
Ηράκλειο (Μακράκης): Κιτσος, Σταμπουλής 11(1), Μποχωριδης 36(6), Λιανος 14, Πρωτογερακης 2, Καλατζης, Χάλαρης 10(2), Παπαδακης 3, Λακκας 12(1).

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΚΟΡΙΝΘΟΣ 77-71
Δεκάλεπτα : 27-17,52-30,68-48,77-71
Διαιτητές : Λογοθέτης-Ρίζος
Πρωτέας Βούλας (Βλάχος, Τερζής): Αγγελόπουλος 15, Βαρδαβάς 7, Τοπάλης 13(2), Αυγενικός 16(3), Αθηνιώτης 5(1), Ματαλιωτάκης 12, Μόρφης 4, Γάργαλης 2, Μπάλας 3(1), Ματσάγγος, Παπάδης, Καματερός.
Κορινθος (Νικητοπόυλος, Διαμαντίδης) : Δανιήλ 12(3), Σακκελαράκης 3, Κεφαλάς 6, Γιανναλέτσος 18, Μακρής 10(2), Πράτης 9(1), Καρούζος 8(2), Ράπτης, Κατσαμάκης 5(1), Γεωργούδης, Σκορδάς, Αντωνόπουλος.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΤΡΙΤΩΝΑΣ 78-70
Δεκάλεπτα: 22-19, 37-33, 59-55, 78-70
Διαιτητές: Τσαχάκης-Πόντας
Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 4, Νικολακόπουλος 18 (2), Κελαϊδής 9 (1), Χόρτσας, Ηλιάδης 9 (1), Ζούμπος 13 (2), Στέφος 4, Δούκας 9 (1), Ματζιώρης 9 (2).
Τρίτωνας (Μιχελάκος): Ευστρατίου, Κούτουλας, Καλαντζής 3 (1), Ντιμπ 18 (3), Θυμνιός 11, Καραδολάμης 16 (2), Γκαβανόπουλος 3 (1), Κουκουνιάς 4, Τασόπουλος 15.

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ – ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ 63-55
Δεκάλεπτα : 15-10, 33-28, 49-44, 63-55
Διαιτητές: Μαγκαφάς- Τσιμπούρης
Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης): Κουμπούρας 16(1), Τρύπας 2, Ονάσογλου 10(2), Σκούφης 6(2), Παπαδημητρίου 2, Ασημακόπουλος 7, Λεκάκης 5, Χαρίσης 11, Τσακαλέρης 4, Καταβαίνης.
Μανδραϊκός (Μπεκές): Τζιβελέκας 7(1), Κωτσόπουλος, Παπανικολάου, Καραμπάτσος, Γκαϊτάσοβ 7, Παπαπέτρου, Μουστόπουλος 9, Βαφιάς 14(4), Ψυλέας 8, Γεωργοπαπαδάκος 8(1).

Η Βαθμολογία (σε 9 αγώνες)
1.Ιωνικός Νικαίας 18 (9-0)
2.Τρίτωνας 15 (6-3)
3.ΚΑΟ Κορίνθου 14 (5-4)
4.Ηράκλειο 14 (5-4)
5.Ιπποκράτης Κω 14 (5-4)
6.ΕΦΑΟΖ 14 (5-4)
7.Δάφνη Δαφνίου 14 (5-4)
8.Πανερυθραϊκός* 13 (5-3)
9.Διαγόρας Δρυπιδέων 13 (4-5)
10.Παγκράτι 13 (4-5)
11.Πρωτέας Βούλας 13 (4-5)
12.Νέα Κηφισιά 13 (4-5)
13.Μανδραϊκός* 12 (4-4)
14.Πανελευσινιακός 12 (3-6)
15.Κορωπί 11 (2-7)
16.Ίκαρος Νέας Σμύρνης 10 (1-8)
*Έχουν ένα αγώνα λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (10η, 10/12):

Ηράκλειο – Ιπποκράτης Κω
Παγκράτι – Ν. Κηφισιά
ΚΑΟΚ – Πανερυθραϊκός
Πρωτέας Βούλας- Πανελευσινιακός
Μανδραϊκός – Ικαρος Ν. Σμύρνης
ΕΦΑΟΖ – Ιωνικός Νικαίας
Διαγόρας Δρυοπιδέων – Δάφνη Δαφνίου
Κορωπί – Τρίτων

2ος Όμιλος

Ο Χαρίλαος Τρικούπης έκανε επίδειξη δύναμης στο ντέρμπι της 9ης αγωνιστικής στον 2ο όμιλο της Β’ Εθνικής και παρέμεινε μόνος του στην κορυφή της βαθμολογίας. Σε απόσταση αναπνοής παρέμειναν οι Ικαροι Σερρών που πέτυχαν μεγάλη εκτός έδρας νίκη επί της Χαλκηδόνας. Την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισαν οι Τιτάνες Παλαμά.

Τα αποτελέσματα
Χαρ. Τρικούπης – Ερμής Λαγκ. 73-58
Χαλκηδόνα – Ικαροι Σερ. 65-75
Στρατώνι – Φάρσαλα 73-60
Γέφυρα – Καβάλα 54-61
Ευρώπη/Πευκοχ. – Ανατόλια 78-60
Ελίμεια – Αγρίνιο 48-54
Τιτάνες Παλ. – Ασπίδα Ξ. 69-67

Η βαθμολογία (Σε 9 αγώνες)
1. Χαρίλαος Τρ. 8-1 17
2. Ικαροι Σερ. 7-2 16
3. Ερμής Λαγκ. 6-3 15
4. Καβάλα 6-2 14*
5. Ευρώπη Πευκ. 6-2 14*
6. Φάρσαλα 5-4 14
7. Στρατώνι 4-5 13
8. Μαχητές 4-4 12*
9. Ασπίδα Ξ. 4-4 12*
10. Χαλκηδόνα 3-6 12
11. Ανατόλια 3-5 11*
12. Αγρίνιο 3-5 11*
13. Γέφυρα 2-6 10*
14. Ελίμεια 1-7 9*
15. Τιτάνες Παλ. 1-7 9*

* Εχουν κάνει το ρεπό τους

ΤΑ ΦΥΛΛΑ ΑΓΩΝΑ:

Ευρώπη Πευκοχωρίου-Ανατόλια 78-69
Διαιτητές: Ζάχαρης-Τσουμαχιδης
Δεκάλεπτα: 18-25, 39-44, 64-59, 78-69
Eυρώπη Πευκοχωρίου (Πλατής): Αμπατζιδης, Tσιμπής 22(1), Tζουβάρας 8, Mαυρίδης 2, Kαραμπέκης 10, Mυλωνίδης 10 (1), Kιγμέτογλου 6 (1), Θεοδωρίδης 12, Δανάκης 8.
Ανατολια (Γκαιτατζης): Πρωτούλης 11, Βλάχος 3 (1), Γαλανίδης 7 (1), Ζαφειρούδης, Συμεωνίδης 17, Ξενιτίδης, Σταματογιάννης 6, Ζώτος 9 (1), Βεργίνης, Καραποστόλου 16 (1).

Γέφυρα-Καβάλα 54-61
Διαιτητές: Ντούρας-Δημάδης
Δεκάλεπτα: 8-9, 25-24, 38-50, 54-61
Γέφυρα (Καραμουσαλίδης): Καζαμίας 3(1), Νικολαΐδης 3(1), Γιαμούκης 2, Κολοκοτρώνης 14(1), Γαρέζος, Σιώπης 12, Σαραντίδης, Ταουσάνης 4, Σιώμος 13, Ευσταθιάδης, Μπίσκας 3.
Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεβμπενάζιε 17, Παντόπουλος, Μιχάλογλου 22(3), Καπινιάρης 2, Τάγαρης 8, Πλιούκας 7(1), Αθανασιάδης 5(1), Πιεβάλιτσα, Καραθανάσης, Παπππάς, Χοντρόπουλος.

Τιτάνες Παλαμά-Ασπίδα Ξάνθης 69-67
Διαιτητές: Θεοδώρου-Καρκαλέτσης
Δεκάλεπτα: 25-13, 41-37, 52-53, 69-67
Τιτάνες Παλαμά (Φόρος): Κουσιάντζας 2, Μπιζιώτης, Τσούμας, Γεωργαντζάς 11, Κατσαδούρος 2, Μηλιώνης 8(2), Τζιμούρτος, Αρχοντούλης, Μακρής 3(1), Μανδαλάκης 25(2), Αποστολάκης 18.
Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Αμούτζιας 2, Παπαδάκης 8, Τσιώγκας 6(2), Στεφανίδης 3(1), Γρούδος 14, Κλωνάρας 1, Σαββίδης, Άνθης, Κουτσογιάννης 10, Γκέλιος 19(2), Θεοδωρίδης, Απιδόπουλος 4.

Χαρίλαος Τρικούπης-Ερμής Λαγκαδά 73-58
Διαιτητές: Καραβίτης-Θεοδωρόπουλος
Δεκάλεπτα: 24-18, 42-32, 58-38, 73-58
Χαρίλαος Τρικούπης (Δημητριάδης): Γυφτάκης, Βουρνάς 6(1), Λειβαδάς 2, Ντόβας 9(1), Ξηρός 3(1), Μουράτογλου 5, Σταυρόπουλος 8, Περρωτής 13, Τριπολίδης.Δ, Καραγκιολίδης 6, Αδαμόπουλος 6, Πολίτης 15(2).
Ερμής Λαγκαδά (Τσούρμας): Καικλής, Αμπατζάς 10(1), Μήνου, Ελευθεριάδης 2, Τοπουζίδης 9(2), Μάρουσιτς 1, Παρίτσης 5, Πιλκούδης 8, Δημητρακάς 11(1), Γκαμούρας 4, Χριστοδούλου 3, Κοτσάνος 5.

Ελίμεια-Αγρίνιο 48-54
Διαιτητές : Παπαδόπουλος-Σαρακενίδης
Δεκάλεπτα : 13-10, 25-30, 39-43, 48-54
Ελίμεια (Δημόπουλος): Μούσιος, Σταυράκης, Μαλούτας, Σούπουρας 4(1), Τσιάμης 9(1), Πεχλιβανίδης, Κούβελας, Τσούκας, Νικολάου 19, Μαλιούρας 3, Μακρής 7, Τσιμίδης 6.
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 10(1), Μπερερής 5, Κυριλής Θ. 3, Μουρατίδης 13, Γκρέκας 12(2), Κυριλής Δ., Ρέντζιος 2, Κασαμπαλής, Μήτσου 2, Σταύρου 2, Τάγκας 5.

Η επόμενη αγωνιστική (10η, 10/12):
Ίκαροι Σερρών-Χαρίλαος Τρικούπης
Φάρσαλα-ΓΑΣ Χαλκηδόνας
Στρατώνι-Γέφυρα
Μαχητές/Πειραματικό-Ευρώπη Πευκοχωρίου
Ανατόλια-Ελίμεια
Αγρίνιο-Τιτάνες Παλαμά
Ασπίδα Ξάνθης-Καβάλα
Ρεπό: Ερμής Λαγκαδά

basket.gr

Share this article with friends