Μέχρι και την Πέμπτη 4 Ιανουαρίου 2018 (καταληκτική ημερομηνία) τα αντίγραφα απολυτηρίων των μαθητών-τριών που αρίστευσαν στην διάρκεια της Σχολικής Περιόδου 2016-17. Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΑΡΙΣΤΟΥΧΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ-ΤΡΙΩΝ – ΑΘΛΗΤΩΝ-ΤΡΙΩΝ κάντε κλικ εδώ.

ΕΟΚ | Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (8η αγωνιστική)

ΕΟΚ | Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (8η αγωνιστική)

📁 NEA, News, ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, ΕΟΚ 🕔03.Δεκέμβριος 2017
ΕΟΚ | Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (8η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος – 8η αγωνιστική

Αποτελέσματα
Ολυμπιάδα Άσσου Λεχαίου – Οίαξ Ναυπλίου 36-96
Αχαγιά ’82 – Νέα Ιωνία 69-65
Απόλλων Σμύρνης – ΕΑ Πατρών 82-74
Κεραυνός Αιγίου – Καλαμάτα 1980 76-70
Ένωση Ιλίου – Γλαύκος 78-58
Μελίσσια – ΚΑΠ 82-79
Έσπερος ΑΟΠΑ – Ακράτα 70-74

Φύλλα αγώνα

Ολυμπιάδα Άσσου Λεχαίου – Οίακας Ναυπλίου 36-96
Δεκάλεπτα: 12-24, 24-44, 26-77, 36-96
Διαιτητές: Καμήτσος, Ελ Ανύ
Ολυμπιάδα (Παπαμιχαήλ): Βασιλόπουλος 9, Βασιλείου 3, Λύκος 2, Κρασαδάκης 9, Τσατσαρής, Ραπανάκης, Ηλίου 2, Πανούσης, Λενάκος, Κουρούπης 1, Δόσης 4(1), Γεώργαρης 6(2).
Οίακας Ναυπλίου (Νώντας): Ραζής 10(1), Μπούσι 7(1), Μπούρης11(2), Πελεκάνος 11(1), Παπαντωνίου 8(1), Τσούχλης 7(1), Γεωργιάδης 11(1), Φρουσκλιάς 11(2), Ευστρατίου 8, Μπιτίνης 2, Ψάλτου 10.

Ένωση Ιλίου – Γλαύκος 78-58
Δεκάλεπτα: 18-20, 39-31, 58-47, 78-58
Διαιτητές: Λιότσιος, Κουτσοδήμος
Ενωση Ιλίου (Κτιστάκης): Βαϊδάκης 4, Μπέλλας Γ. 6(1), Σκαλωμένος 5, Φουντάς 16(4), Πανουσόπουλος 5(1), Μπολάτογλου 7, Μαγιντόμπε 3(1), Μπέλλας Οδ. 14(2), Μανταλβάνος 8, Βαρσαμούλης 10, Χαραλάμπους, Κατσαρός.
Γλαύκος (Βουρνάς): Νιφόρας 10, Χονδρογιάννης 3(1), Λαμπρόπουλος 20(2), Γιαννικόπουλος 7(1), Σακελαρόπουλος 1, Καλλής 9(1), Πελεκούδας 2, Τσεκλένης 5, Σπυράκος 1, Βαγγέλης, Σταυράκης.

Αχαγιά ’82-Νέα Ιωνία 69-65
Δεκάλεπτα: 18-13, 32-38, 47-55, 69-65
Διαιτητές: Μαντήλας, Ασημακάκη
Αχαγιά ’82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 15(2), Τσομάνι, Σταμόπουλος 10(1), Δουλγεράκης, Νικολάου 7(1), Γατσούλης, Χρυσανθόπουλος, Χαμηλός 2, Λαμπρόπουλος, Δαβάνης 9, Οικονομόπουλος 26(3).
Νέα Ιωνία (Δαμιανίδης): Καρτέρης 7, Καραθανασόπουλος 11(3), Ηλιόπουλος 8, Καραθανασόπουλος 2, Γεωργίου, Μαυρίδης, Φαναριώτης, Λίτσιος 15(1), Σιούτης 11(2), Κανελλόπουλος 9, Καλασούντας 2, Βασιλακάκης.

Κεραυνός Αιγίου – Καλαμάτα 80 76-70
Δεκάλεπτα: 11-16, 31-36, 57-52, 76-70
Διαιτητές: Σκαλτσής, Παπαδόπουλος Χ.
Κεραυνός Αιγίου (Οικονομάκης): Πολυδωρόπουλος 7(1), Οικονομόπουλος 2, Φωτίου 9, Μαναβόπουλος 12, Γκούβας 16(1), Καραγιάννης 2, Γκιζογιάννης 28(1).
Καλαμάτα 1980 (Κορόγωνας): Πέτρου 2, Παπαγεωργίου 10(2), Χατζής 4, Μπάζιος 16(1), Βούλγαρης 24, Αρβανίτης 9, Μέντης 5(1).

Έσπερος ΑΟΠΑ – Ακράτα 70-74
Δεκάλεπτα: 10-23, 37-35, 52-54, 70-74
Διαιτητές: Δημόπουλος, Μαρινάκης
Έσπερος ΑΟΠΑ (Γκοργκόλης): Γιαλελής 8(2), Φραντζής 11(3), Τσιακμάς 10 (1), Λαμπρόπουλος Δ. 8(1), Ροκανάς 3, Ζαφείρης 9(2), Βύρλας 7, Σκόνδρας 1, Αγγελόπουλος 10(2), Παπανικολόπουλος 3(1).
Ακράτα (Σκαραφίγκας): Κατωπόδης 6, Θανόπουλος 19(3), Καλεμτζάκης, Τσότσος 4, Μάλλης 3(1), Λυμπέρης Δ. 13 (3), Βεσκούκης 25(2), Λάφης 4.

Απόλλων Σμύρνης – ΕΑ Πατρών 82-79
Δεκάλεπτα: 24-14, 45-32, 65-54, 82-79
Διαιτητές: Μπανασάκης, Μαρίγλη
Απόλλων Σμύρνης (Καράμπελας): Οικονομάκης 3(1), Πίτσικας 13(2), Φρισκομάτης 12(1), Βασδέκης, Γεωργιάδης, Καραμπάς 11(2), Πετρόπουλος 2, Οικονομόπουλος 34(3), Ανδρεόπουλος 7.
ΕΑ Πατρών (Δεράος): Σαρικάς 16(1), Δούρος 11(1), Κυριακίδης, Καλπακής 12(3), Φωτιάδης 8(1), Καραϊσκάκης 15(1), Κουμάκης 6(2), Παπαδόπουλος 4, Χουλιάρας 2, Κάντας, Τσουλέας, Μπαϊρακτάρης.

Βαθμολογία
1. Γλαύκος 15
2. Ένωση Ιλίου 15
3. Μελίσσια 14
4. Οίαξ Ναυπλίου 14
5. Αχαγιά 82 14
6. Έσπερος ΑΟΠΑ 12
7. Νέα Ιωνία 12
8. Ακράτα 12
9. Κεραυνός Αιγίου 12
10. ΚΑΠ 11
11. Απόλλων Σμύρνης 9
13. Καλαμάτα ’80 9
12. ΕΑ Πατρών 8
14. Ολυμπιάδα Άσσου 8

*Έχουν αγώνα λιγότερο ΕΑ Πατρών, Απόλλων Σμύρνης

Επόμενη αγωνιστική (9η, 10/12)
Οίαξ Ναυπλίου – Αχαγιά ’82
Νέα Ιωνία – Απόλλων Σμύρνης
ΕΑ Πατρών – Κεραυνός Αιγίου
Καλαμάτα 1980 – Έσπερος ΑΟΠΑ
Γλαύκος – Ολυμπιάδα Άσσου Λεχαίου
ΚΑΠ – Ένωση Ιλίου
Ακράτα – Μελίσσια

2ος Όμιλος – 8η αγωνιστική

Αποτελέσματα
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – ΒΑΟΛ Χίου 67-59
Νίκη Αμαρουσίου – ΠΟΚ Έσπερος 67-77
ΟΦΗ – Χανιά 87-61
Παναγίτσα – Άρης Νικαίας 78-69
Άρης Πετρούπολης – Λοκρός Αταλάντης 88-82
Εσπερος Λαμίας – Ερμής Σχηματαρίου 71-76
Ρεπό: Πεντέλη

Φύλλα αγώνα

ΟΦΗ – ΑΟΚ Χανιά 87-61
Δεκάλεπτα: 27-6, 43-22. 60-40, 87-61
Διαιτητές: Χριστινάκης, Μαραγκάκης
ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας 4(1),Κριθινάκης 13(3),Μαϊστρέλλης 14(4),Τσιλόγλου,Καράλης 19(3),Καρλάφτης, Αγαπιάδης 13(2),Βασιλειάδης 12(3),Καμπάκας,Σταράκης 2,Πάλλης 10,Κυρίτσης.
ΑΟΚ Χανιά (Θεοωράκης): Σταθόπουλος, Παπαδάκης 1 ,Αλεξίου 9(1),Υφαντόπουλος 14,Σαράντης 11(2),Μπαγάκης 3,Πούρος,Σκαμνάκης 7(1),Αράπης ,Αδοντάκης 7,Τασιούδης 7,Κοντογιάννης 2.

Κρόνος Αγ. Δημητρίου – ΒΑΟΛ Χίου 67-59
Δεκάλεπτα: 24-16, 38-23, 50-39, 67-59
Διαιτητές: Καρακάσης, Γεράνιος
ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημητρίου (Παπαμάρκος): Ζαραϊδώνης 16(1), Στραγανιώτης 14(3), Νάτσος 11(3), Ξιούρας 8(2), Πουρνάρας, Κακαργιάς, Κόης 5, Κοσμετάτος, Σολωμός 11, Ανδρεάτος, Πετράκος 2.
ΒΑΟΛ Χίου (Βουλίκας) : Σαμιώτης 6, Ανδρουλάκης 2, Σουλίκας, Μπουμπάρης 13, Αγγελίδης 12, Καραφαντής 3(1), Τσουρής 9(2), Λιακόπουλος, Βούτας3(1), Κωνσταντινάκος 11(3).

Νίκη Αμαρουσίου – ΠΟΚ Έσπερος 67-77
Δεκάλεπτα: 7-17, 26-42, 47-67, 67-77
Διαιτητές: Ορφανός Ιορ., Τηγάνης
Νίκη Αμαρουσίου (Καλιώρας): Τσέκενης Γ., Δανάς 11(3), Μιχαλάκης 2, Ταφίλι 2, Κοντογιάννης 4, Κυπριτζόγλου 12(1), Πολυμενάκος 4, Σκούταρης 6(1), Κουκάκης 9, Τσέκενης Αν. 2, Κανύχης 11, Ντέντα 4.
Έσπερος (Γράψας): Αγγελόπουλος 13(2), Καραγιαννίδης 10(1), Χατζηκίδης 4(1), Καρλαύτης 2, Χαρούνι Ν. 6, Κατσούρης 4, Κρητικός 12, Βλασσόπουλος 2, Χαρούνι Κ. 9, Καράμπελας 10(3), Βάρσος 3(1), Πρόγκας 2.

Έσπερος Λαμίας – Ερμής Σχηματαρίου 71-76
Δεκάλεπτα: 19-21, 36-34, 53-57, 71-76
Διαιτητές: Γερακίνης, Λελούδας
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Μαντζούκας, Τριανταφυλλίδης, Σέττος 18(2), Πάππος 10(2), Ρουμελιώτης 12(1), Παπαργυρόπουλος 13(1), Φύκας 4, Ζερμπίνσκι, Φούντας, Δαχρεντζής 3(1), Κατράνας 11(3), Παπανικολάου.
Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης): Ζίμπρας, Πανταζής 22(3), Θωμάς 2, Γκρινιάρης 21(1), Κολοβός 4, Κώνστας 9(2), Φλώτσιος 7, Κουτής, Αγγελέτος 2,Τσιριμώκος, Γυφτονικολός 9, Μαρμαρινός.

Άρης Πετρούπολης – Λοκρός Αταλάντης 88-82
Δεκάλεπτα: 15-22, 38-39, 62-64, 88-82
Διαιτητές: Χατζημάρκος, Καρανικόλα Ελ.
Άρης Πετρούπολης (Παπαδόπουλος): Μόκκας 3, Βενιτουράκης 12(1), Χανιάς 9(1), Κουλούρης, Λιακόπουλος 6(1), Μπαζιώτης 10(1), Μπούτρης 7, Γιατράκος 2, Παντελιάδης 12(1), Μακρυγιάννης 14(4), Μπέλη 11, Καράμπελας 2.
Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Διαμάντης 2, Ρούζιος 5, Μπολμάτης 3, Μπουλαντζάς, Νικολάου, Παναγιωτίδης 15(2), Σάκοτα 26, Μάτος Αν. 22, Μάτος Αγ. 7(1), Ρετσίνας 2, Θεοδώρου.

Παναγίτσα – Άρης Νικαίας 78-69
Δεκάλεπτα: 12-16, 30-37, 50-55, 78-69
Διαιτητές: Τσακαλογιάννης, Κρεσταινίτης
Παναγίτσα (Μιχαήλ): Σκεμπές, Καρβούνης 16(4), Αδαμόπουλος 17(3), Θεοδωράκος 11(1), Γκιζογιάννης 23(3), Χοτζάλι 1, Δρακάης 10, Σβορώνος.
Άρης Νικαίας (Ζερβουλιάκος): Καρυπίδης 7, Στογιάνοβιτς 10, Κοροπούλης 7(1), Θαλασσινός 14(2), Κωνσταντίνου 5(1), Γαλίτης 6, Κόλλιας 8, καπετάνιος, Δρίβας 12(3), Βλάμης.

Βαθμολογία
1. Έσπερος Λαμίας 13
2. Βούρειος ΑΟΛ Χίου 13
3. Πεντέλη 13
4. Κρόνος Αγ. Δημ. 12
5. ΠΟΚ Έσπερος 11
6. Ερμής Σχηματαρίου 11
7. ΟΦΗ 11
8. Νίκη Αμαρουσίου 10
9. Παναγίτσα 10
10. Λοκρός Αταλάντης 10
11. Άρης Νικαίας 9
13 ΑΟΚ Χανιά 9
* Έχουν ένα αγώνα λιγότερο Άρης Νικαίας, Λοκρός Αταλάντης, Νίκη Αμαρουσίου, ΟΦΗ, Ερμής Σχηματαρίου, Πεντέλη. Έχει δύο αγώνες λιγότερους ο ΠΟΚ Έσπερος.

Επόμενη αγωνιστική (9η, 10/12)
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Έσπερος Καλλιθέας
Πεντέλη – ΑΟΚ Χανιά
ΟΦΗ – Άρης Νικαίας
Νίκη Αμαρουσίου – Λοκρός
Παναγίτσα – Ερμής Σχηματαρίου
Άρης Πετρούπολης – Έσπερος Λαμίας
Ρεπό: ΒΑΟΛ Χίου

3ος Όμιλος – 8η αγωνιστική

Αποτελέσματα
ΓΕ Αγρινίου – Νικόπολη Πρέβεζας 57-66
Εύαθλος Πολυκάστρου – Φαίακας Κέρκυρας 63-66
Ικαροι Τρικάλων – Φίλιππος Βέροιας 82-91
ΑΓΣ Ιωαννίνων – Πρωτέας Γρεβενών 85-75
ΑΟΚ Βέροιας – Ζέφυρος 58-70
ΑΠΣ Πτολεμαΐδα – Ιωνικός 55-56
Ρεπό: Νίκη Βόλου

Φύλλα αγώνα
Εύαθλος Πολυκάστρου – Φαίακας Κέρκυρας 63-66
Δεκάλεπτα: 16-14, 30-31, 51-42, 63-66
Διαιτητές: Φουτζήλας, Πετανίδου
Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος Γ.): Παπαδόπουλος Σ. 8 (2), Ημερίδης 16 (1), Βλέτσης, Τασούδης 3 (1), Γιουβγανάκης, Τσινόπουλος 14 (2), Ζωιτσούδης, Τσελέκης 5, Σισηρόπουλος 12 (1), Γουγουλάκης, Κουτούλας.
Φαίακας Κέρκυρας (Κοντογιάννης): Μετενίδης 8, Μεδέλκος 8, Τατσιόπουλος 18, Σπιντιέρης 16, Μακρίδης 6 (1), Περούλης Ε.μ Περούλης Α, Μαγκανάς 5 (1), Πάλλης, Ούστογλου, Αγάθος, Βογιατζής 5 (1).

Ίκαροι Τρικάλων – Φίλιππος Βέροιας 82-91
Δεκάλεπτα: 23-30, 37-47, 52-68, 82-91
Διαιτητές : Τσαπλής, Κατωτικίδης
Ίκαροι Τρικάλων (Μητσιάδης): Μέξης 8, Φούντας Ζ. 14(4), Γκότσης , Αργύρης Κ. 9(1), Μπαρμπαρούσης 2, Χατζής , Τζούρβας 2, Θανασάρας , Αργύρης Σ. 14(2), Στάνκοβιτς 6, Φούντας Γ. 27(3), Θεοδώρου.
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Μόρας, Τόκας Π, Τσεσμετζίδης, Τόκας Α., Βάλλιος 9, Τσιακλάγκανος 8, Μαρκοπουλος, Καβαργύρης , Κοθράς 21(3), Παραπούρας 24(4), Σουτζόπουλος 15(2), Καντάρκος 14

ΑΠΣ Πτολεμαΐδα – Ιωνικός Ιωνίας 55-56
Δεκάλεπτα: 16-21, 29-35, 44-40, 55-56
Διαιτητές: Ντόγκας, Χατζηχαρίσης
ΑΠΣ Πτολεμαΐδα (Κυρατζής): Κλασίδης 7 (1), Σέντης, Καλομενίδης 12 (2), Νεοφυτίδης, Τσολάκης 10 (2), Σαχπατζίδης 5 (1), Πανίδης 13 (2), Αθανασιάδης, Σαρρής 8.
Ιωνικός Ιωνίας (Πετρόπουλος): Μυτακίδης, Παουλεάνου 6, Γεωργιάδης 2, Κουτε 7, Μαδεμλής 3, Βαρίτης 14, Γιαννούλης, Σιδηροηλίας 8, Αναστασιάδης 16.

ΓΕ Αγρινίου – Νικόπολη Πρέβεζας 57-66
Δεκάλεπτα: 14-10, 19-31, 38-49, 57-66
Διαιτητές: Σταθόπουλος, Καββαδάς
ΓΕ Αγρινίου (Φαράντος): Βασιλείου 10, Αυφαντόπουλος, Βακουφτσής, Σταμουλάκης 2, Λιόκαυτος 2, Μπαρούχας 20(1), Σαπλαούρας, Τσώλος, Μπόσμος 8, Δάρλας 5(1), Βούλγαρης, Μπεκατώρος 10(2).
Νικόπολη Πρέβεζας (Παπίρης, Πολίτης): Βαγενάς 19, Αργυρός, Σουλιώτης, Τσιτσώνης 12(4), Σταμούλης, Κακιούζης 4, Παπαμιχαήλ, Γεωργάκης, Νίκας 6, Μακρόπουλος 13, Μπάλλας 12.

ΑΟΚ Βέροιας – Ζέφυρος 58-70
Δεκάλεπτα: 15-19, 25-38, 35-56, 58-70
Διαιτητές: Παριανόπουλος, Δολγύρας
ΑΟΚ Βέροιας (Ηλιάδης): Τρομπούκης 5, Ουσουλτζόγλου, Σισμάνης 2, Γκανάς 8 (2), Βλάχος 7, Μαυρίδης 15 (2), Ορφανίδης, Γιαννόπουλος, Λέφας 8, Μπαρμπαρούσης 2, Χατζηλαμπρινός 6, Γιαννουζάκος 5 (1).
Ζέφυρος (Τσολάκης): Μυτιληναίος 9 (2), Φαρμάκης, Φυλακτός 3 (1), Ματενίδης 3, Ουρκέρογλου 10, Βασιλείου 2, Κανάρας 8 (2), Μαυροματίδης 12, Τσιόγκας 8, Μάρκου, Μυστηλιάδης 13 (3), Ζελενίτσας 2.

Βαθμολογία
1. Φίλιππος Βέροιας 15
2. Φαίακας Κέρκυρας 15
3. ΑΓΣ Ιωαννίνων 13
4. Νίκη Βόλου 12
5. Πρωτέας Γρεβενών 11
6. Ίκαροι Τρικάλων 11
7. Νικόπολη Πρέβεζας 11
8. Ζέφυρος 10
9. ΑΟΚ Βέροιας 10
10. ΑΠΣ Πτολεμαΐδα 10
11. Εύαθλος Πολυκάστρου 9
12. Ιωνικός 9
13. ΓΕ Αγρινίου 8

*Έχουν κάνει τα ρεπό τους ΓΕ Αγρινίου, Ιωνικός, Εύαθλος, Ζέφυρος, Νικόπολη, Ίκαροι, Πρωτέας, ΑΓΣ Ιωαννίνων, Νίκη Βόλου.

Επόμενη αγωνιστική (9η, 10/12)
Νικόπολη-Εύαθλος Πολυκάστρου
Φαίακας Κέρκυρας-Ίκαροι Τρικάλων
Φίλιππος Βέροιας-Νίκη Βόλου
Πρωτέας Γρεβενών-ΓΕ Αγρινίου
Ιωνικός Ιωνίας-ΑΓΣΙ
Ζέφυρος ’02-Πτολεμαΐδα
Ρεπό: ΑΟΚ Βέροιας

4ος Όμιλος – 8η αγωνιστική

Αποτελέσματα
ΑΕ Κομοτηνής – Κένταυρος Καλλικράτειας 58-47
Ελευθερούπολη – ΧΑΝΘ 82-75 (παρ.)
Μακεδονικός – Αστέρας Σίνδου 81-77
ΑΟ Πολυγύρου – ΓΑΣ Κομοτηνή 76-64
Αίας Ευόσμου – ΠΣ Ευκαρπίας 77-75
Ορφέας Νέου Σκοπού – Απόλλων Καλαμαριάς 58-63
Μαντουλίδης – ΜΕΝΤ 72-70

Φύλλα αγώνα

Ελευθερούπολη – ΧΑΝΘ 82-75 (73-73 κ.α.)
Δεκάλεπτα 18-17, 37-35, 59-59, 73-73, 82-75
Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Εκιζόγλου
Ελευθερούπολη (Λογοθέτης ): Στυλίδης 26 (2), Γαϊτανίδης, Mασάδης 5 , Θεοδωράκος 4, Aπαζίδης 5 (1), Mανάκας 4, Iωάννου 16 (4), Bοϊβατόπουλος 16.
XANΘ (Παπαβασιλείου): Παπαζούδης, Bλαγκόγιας 2, Aκεψιμαϊδης 18 (4), Eλευθεριάδης 8, Zιάκας 16 (2), Θωμαϊδης 6, Πέτροβιτς 17 (2), Zαμπάκης 8 (2), Kωστίκας.

Μαντουλίδης-ΜΕΝΤ 72-70
Δεκάλεπτα : 22-16, 37-35, 56-52, 72-70
Διαιτητές: Πράττος, Παπαθανασίου
Μαντουλίδης (Ντολόπουλος- Καραμανώλης): Γεωργίου, Ρόπουτης 14 (2), Μπέλλος 4, Καντίδης 8, Γιαννακός 8 (2), Ρεφατλάρι 9 (3), Εύζωνας 2, Κουτουξίδης, Γραβάνης 8, Γάκης, Τσιριλάκης 8, Γκύζης 11 (1).
ΜΕΝΤ (Νομικός – Δασκαλάκης): Καλπαξίδης 13 (1), Μιχαηλίδης 9, Μπουραζάνης, Καρανώτας 3, Παπαδόπουλος Αγ. 27 (3), Ακσεχέρογλου, Μπακτασαριάν, Γιαννούλης 18.

ΑΕ Κομοτηνής-Κένταυρος Καλλικράτειας 58-47
Δεκάλεπτα : 13-14, 27-24. 46-33, 58-47
Διαιτητές: Τζιοπάνος Γ., Γραικός
ΑΕ Κομοτηνής (Στοάκης-Μουράτ) Καραμανλής 2, Κυφωνίδης 4, Καραμπίνης 3, Βάκρινος 3, Μάγουλας 4, Δάτσης 4, Κουτσοβασίλης 15(2), Χρήστου 2, Παπαδόπουλος, Βαχαρίδης 7 (1), Σπέντζος 13 (3), Θεοδωρίδης 3.
Κένταυρος Καλλικράτειας (Βλόστος): Σελεμενάκης 1, Χανιωτάκης, Φωτιάδης 6 (1), Γκόνος 7 (1), Πατίκας 4, Παρασκευάς 9, Ρέμπελος 4, Δέτσικας 6, Δασκαλάκης, Ζωγράφος 10, Κωνσταντινίδης.

Αίας Ευόσμου-ΠΣ Ευκαρπίας 77-75
Δεκάλεπτα : 14-9, 40-34, 59-61, 77-75
Διαιτητές: Τσοκόλης, Κουκουλεκίδης
Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος- Κόρκας): Βαρδής 9 (1), Φωτόπουλος, Δοξάκης 7 (1), Μπαλτζόπουλος 6 (1), Νικολούδης 18 (2), Μαλολάρι 10 (1) Τσαούσης, Νησιώτης 20 (1), Σεκαδάκης Γ., Νέσης 7 (1), Λύσσελης, Σεκαδάκης Δ.
ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου-Δαδάλας): Ψευτογκάς 11 (3), Πούλιος, Θεοδωρόπουλος 3 (1) Κοκκαλιώτης, Γαϊτάνης 3, Χολέβας 19 (1), Ρεδάρης, Κολλώτσιος 8 (2), Ουλουσίδης 13 (1), Κόκκουρας 2, Κιούρκας 9 (1), Γκαβέζος 7.

ΑΟ Πολυγύρος-ΓΑΣ Κομοτηνή 76-64
Δεκάλεπτα : 25-8, 44-26, 54-47, 76-64
Διαιτητές: Σιταρίδης, Λουλουδιάδης
ΑΟ Πολυγύρου (Χαλκιάς) Χατζηυκυριακίδης 8, Πιπιλιάρης 16, Μπάρδος, Παυλέας 13, Μπέγος 15 (3), Καραγιαννάκης 3 (1), Νικολόπουλος 2, Νουκάρης 12 (1), Αποστολίδης 5, Δήμητσας.
ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Σκέμπη 7 (1), Αθανασίου, Λεχούδης 16 (2), Χατζηδημητρίου 12, Γιωτόπουλος 7 (1), Σημάκης 8, Παλάσκας 10 (2), Πανταζής, Χαλίλ 4.

Βαθμολογία

1. Ελευθερούπολη 15
2. Μακεδονικός 14
3. ΑΟ Πολυγύρου 14
4. ΜΕΝΤ 14
5. ΧΑΝΘ 13
6. Απόλλων Καλαμαριάς 13
7. ΠΣ Ευκαρπίας 12
8. Αίας Ευόσμου 12
9. ΓΑΣ Κομοτηνή 12
10. Αστέρας Σίνδου 11
11. ΑΕ Κομοτηνής 11
12. Μαντουλίδης 10
13. Κένταυρος Καλλικράτειας 9
14. Ορφέας Νέου Σκοπού 8

Επόμενη αγωνιστική (9η, 10/12)
Κένταυρος Καλλικράτειας-Ελευθερούπολη
ΧΑΝΘ-Μακεδονικός
Αστέρας Σίνδου-ΑΟ Πολυγύρου
ΓΑΣ Κομοτηνή-Ορφέας Νέου Σκοπού
ΠΣ Ευκαρπίας-ΑΕ Κομοτηνής
ΜΕΝΤ-Αίας Ευόσμου
Απόλλων Καλαμαριάς-Μαντουλίδης

basket.gr

Share this article with friends