ΕΟΚ | Β’ Εθνική: Αποτελέσματα, βαθμολογίες, αγώνες. Videos με δηλώσεις και στιγμιότυπα από τους αγώνες

ΕΟΚ | Β’ Εθνική: Αποτελέσματα, βαθμολογίες, αγώνες. Videos με δηλώσεις και στιγμιότυπα από τους αγώνες

📁 NEA, News, ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, ΕΟΚ 🕔11.Φεβρουάριος 2018
ΕΟΚ | Β’ Εθνική: Αποτελέσματα, βαθμολογίες, αγώνες. Videos με δηλώσεις και στιγμιότυπα από τους αγώνες

1ος Όμιλος

Οι εκτός έδρας νίκες του Τρίτωνα στη Βούλα επί του Πρωτέα και του Διαγόρα στο Μετς επί του Παγκρατίου ξεχώρισαν στην 17η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β’ Εθνικής, όπου δεν έφερε σημαντικές ανακατατάξεις στη βαθμολογία.

Τα αποτελέσματα

Ιπποκράτης Κω – Ικαρος Ν. Σμύρνης 65-52
Ν. Κηφισιά – Ιωνικός Νικαίας 74-79
Πανερυθραϊκός – Δάφνη Δαφνίου 82-77
Πρωτέας Βούλας – Τρίτων 62-74
ΚΑΟΚ – Κορωπί 83-71
Παγκράτι – Διαγόρας Δρυοπιδέων 69-70
Ηράκλειο – ΕΦΑΟΖ 69-60
ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος– Πανελευσινιακός 80-70

Τα φύλλα αγώνα:

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 82-77
Δεκάλεπτα: 22-25, 41-36, 59-57, 82-77
Διαιτητές: Διμπινούδης, Ραχιώτης
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 10, Στεργίου 2, Καλλιανιώτης 8 (2), Τσακίρης 9 (1), Σκάνδαλος 8, Γιαουρτόγλου 22 (5/8 τρίπ., 7 ασίστ), Αντωνίου, Μακρόπουλος 14 (7/11 δίπ.), Σταθόπουλος 9 (9 ριμπ.), Λέπουρης, Καλούδας, Κωνσταντινόπουλος.
Δάφνη Δαφνίου (Σορώτος): Γεωργούτσος 11, Κοροβέσης, Κουφόπουλος 2, Χρυσός 2, Σωφρονάς 5, Γκίνης 18 (2), Λαμπρόπουλος, Γκιουζέλης 15 (8 ριμπ.), Τσιάκος 8, Τσελεμπής 6 (1), Καπώνης 10 (1), Θεοδοσίου.

ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 74-79

Δεκάλεπτα: 11-16, 36-36, 52-57,74-79
Διαιτητές: Μαγκουνής-Φραγκούλη
Α.Ε.Ν.Κ.( Λιογας, Λαδικος) : Καμαριανος 6, Μοσχοβιτης 1 6(1), Κεφαλάς 10 (2), Μαρινος 9 (2), Ντουζιδης 7 (1), Χαϊκαλης, Χατζηνικολας 3, Ψαροπουλος 23 (1),Πρεκας.
Ιωνικός Νίκαιας (Γούναρης): Βασιλοπουλος Θ., Κουντουράς 6 (1), Καραμπουλας 20 (1), Βουγιουκας 6, Πετροδημοπουλος 9, Μπατής 7 (2), Βασιλοπουλος Φ. 11 (1), Κανονιδης 20 (1).

ΗΡΑΚΛΕΙΟ – ΕΦΑΟΖ 69-60
Δεκάλεπτα: 19-20, 39-38, 57-47, 69-60
Διαιτητές: Καρακάσης-Τσιμπούρης
Ηράκλειο (Μακράκης): Κίτσος, Σταμπουλής 3 (1), Μποχωρίδης 18 (1), Λάκκας 10, Πετράκης, Λιανός 11, Πρωτογεράκης 4, Καλατζής, Χάλαρης 11 (1), Παπαδάκης 12 (2).
ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παπαφλωράτος 1, Εμμανουηλίδης 1, Γκαβασιάδης 13, Κοψιάς 3 (1), Γρατσιάτος 5, Σαμοθράκης 5, Καστανιώτης 4, Σαρλής 6, Τσιτσιγιάννης 5, Παπαρέγκας 16 (2).

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΚΟΡΩΠΙ 83-71
Δεκάλεπτα : 28-17, 45-37, 70-55, 83-71
Διαιτητές : Κώτσου-Χατζημάρκος
ΚΑΟ Κόρινθου (Νικητόπουλος) : Πράτης, Σακελλαράκης 13, Μακρής 21 (3), Κατσαμάκης 8 (2), Κεφαλάς 8 (1), Δανιήλ 2, Γεωργούλης 10 (1), Αντωνόπουλος 10, Σκορδάς, Γιανναλέτσος 11.
Κορωπί (Ρουμελιώτης) : Δενδρινός 16 (3), Γκοντόπουλος 9 (1), Σερέτης 3, Αγόρης 6, Σιμιτζής 2, Σπανός 15 (2), Γκίνης 3 (1), Μαλτέσιος 2, Πέτς 15 (1).

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ – ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 65-52

Δεκάλεπτα: 26-14, 42-33, 51-44, 65-52
Διαιτητές: Ντάνος- Χουγιαζός
Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης): Τρύπας 9(3), Ονάσογλου 25(4), Σκούφης 2, Ασημακόπουλος 2, Λεκάκης 4, Χαρίσης 4, Τσακαλέρης 15(1), Επιφάνης 1, Καταβαίνης 3(1).
Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Καρακώστας): Γοργόνης 10, Μελισσουργός, Βελιζιώτης 2, Γραμματικός 6, Σπυρόπουλος 2, Βούζας 11(1), Δορκοφίκης 14(1), Μιχαλόπουλος, Δαρμογιάννης, Ζούκας 7, Ανέστης

ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 80-70

Δεκάλεπτα : 29-19, 43-38, 57-54, 80-70

Διαιτητές : Τσολάκος-Κονταράτος

ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος (Μπεκές) :Γεωργοπαδάκος 14 (1), Ψυλέας 18 (3), Καραμπάτσος 16 (4), Παπαπέτρος 2, Τζιβελέκας 9 (1), Γκαϊτάσοφ 16 (2), Βαφειάς 2, Κούσουλας 3 (1).

Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης) : Αβραμίδης 15, Νικολακόπουλος 19 (2), Κελαϊδής 9 (1), Ηλιάδης 1, Ζούμπος 11 (1), Τζιάλας 6, Στέφος, Δούκας 2, Μαντζιώρης 7 (1).

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 69-70

Δεκάλεπτα: 18-20, 34-41, 48-56, 69-70

Διαιτητές : Πλιάκας-Γρίβα

Παγκράτι (Κουστένης) : Κούτρας 4, Καυκής 13 (1), Γεωργοπαπαδάκος 8, Τζατζάς 14 (4), Λυτόπουλος 3, Φάσουρας, Ξιούρας 3 (1), Μπένος 22, Γερονίκος 2

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης) : Κουκάς 25 (7), Λυκογιάννης 3 (1), Καραλής 5 (1), Κωνσταντώνης 3 (1), Πέττας 13 (2), Μαυροειδάκος 2, Καρασταμάτης 6 (2), Παπαδολιάς 2, Κατιάκος 11 (1).

Βαθμολογία (σε 17 αγώνες):

1. Ιωνικός Νικαίας 33 (16-1)
2. Ιπποκράτης Κω 29 (12-5)
——————————————–
3. Διαγόρας Δρυοπιδέων 29 (12-5)
4. Τρίτων 28 (11-6)
5. Πανερυθραϊκός 28 (11-6)
6. Ηράκλειο 26 (9-8)
7. ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος 26 (9-8)
8. Πρωτέας Βούλας 25 (8-9)
9. ΚΑΟΚ 25 (8-9)
10. ΕΦΑΟΖ 24 (7-10)
11. Παγκράτι 23 (6-11)
12. Κηφισιά 23 (6-11)
——————————————–
13. Κορωπί 23 (6-11)
14. Πανελευσινιακός 23 (6-11)
15. Δάφνη Δαφνίου 22 (5-12)
16. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 21 (4-13)

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (17/2):

Ιωνικός Νικαίας-Ιπποκράτης Κω
Δάφνη Δαφνίου-Κηφισιά
Τρίτων-Πανερυθραϊκός
Κορωπί-Πρωτέας Βούλας
Διαγόρας Δρυοπιδέων-ΚΑΟΚ
ΕΦΑΟΖ-Παγκράτι
ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος-Ηράκλειο
Ίκαρος Νέας Σμύρνης-Πανελευσινιακός

2ος Όμιλος

Το Αγρίνιο έκανε την έκπληξη και πήρε τη νίκη εκτός έδρας από τους Ικάρους Σερρών. Νίκες για τον Χαρίλαο Τρικούπη και την Καβάλα με τον συνδυασμό των αποτελεσμάτων να φέρνει ανακατάταξη στην κορυφή.

Τα αποτελέσματα

Χαρίλαος Τρικούπης – Ελίμεια 76-60
Χαλκηδόνα – Τιτάνες Παλαμά 85-71
Στρατώνι – Καβάλα 59-65
Φάρσαλα – Ασπίδα Ξάνθης 67-62
Ικαροι Σερρών – Αγρίνιο 50-60
Ερμής Λαγκαδά – Ανατόλια 74-67
Μαχητές Πειραματικού Πεύκων – Γέφυρα 65-66
Ρεπό το Πευκοχώρι

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ – ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 50-60
Δεκάλεπτα: 14 – 25, 28– 34, 43 – 46, 50 – 60.
Διαιτητές: Ντούρας – Ελευθεριάδης
Ίκαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Δαλαγκόζης, Γρίψιος 2, Σιδερίδης, Γεωργιανός 4, Κεμανετζής, Τοπάλης, Φώτογλου 6(2), Γκάτζιας 17(3), Θολιώτης, Κακιούζης 21
Αγρίνιο ( Διαμαντάκος): Τασόπουλος 13(1), Μπερερής 8, Κυριλής Θ., Μουρατίδης 12(2), Γκρέκας 10(2), Κυριλής Δ., Τάσσος 3(1), Κασαμπαλής 10, Μήτσου 4, Σταύρου, Ρέντζιος, Τάγκα.

Στρατώνι – Καβάλα 59-65
Δεκάλεπτα: 15-15, 29-38, 43-53, 59-65.
Διαιτητές: Τζίμα, Θεοδώρου
Στρατώνι (Χατζούλης): Σπύρας, Μητσάκης 13 (1), Καραμανώλης, Δελίδης 7 (1), Σαμαράς 7 (1), Φλιάτης Ι. 10 (1), Λειβαδίτης, Φλιάτης Γ. 5, Πολιτόπουλος, Δασκαλόπουλος 17, Πονόπουλος, Κατσούλης
Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεβμπεναζιε 9 (1), Παντόπουλος, Μιχάλογλου 5, Καπινιάρης 12 (1), Τάγαρης, Αθανασιάδης 16 (3), Κουμλέλης 2, Πιεβάλιτσα 11 (3), Μπανασάς, Παπάς 8 (1), Χονδρόπουλος 2.

Μαχητές Πειραματικού Πεύκων – ΚΣ Γέφυρας 65-66


Δεκάλεπτα: 15-14, 31-22, 55-40, 65-66.
Διαιτητές: Σιμητόπουλος, Σιταρίδης
Μαχητές Πεύκων (Γεροφωτης): Βογιατζής 5 (1), Αρνίδης 5 (1), Δήμας 11 (2), Παπαδόπουλος 13, Χατζημιχαηλίδης 17, Στόλης 2, Κωνσταντινίδης 2, Μπάκος 6 (2), Βελισσαρίου 4.
ΚΣ Γέφυρας (Ροδάς-Παραδάς): Νικολαίδης, Καζαμίας, Γιαμούκης, Κολοκοτρώνης 21 (3), Γαρέζος 11 (1), Παπαδόπουλος 4, Σιώπης 13 (1), Σαραντίδης, Ταουσάνης 4, Ευσταθιάδης, Μπίσκας 13 (1), Καμινάκης

ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ – ΕΛΙΜΕΙΑ 76-60

Δεκάλεπτα: 20-13, 38-27, 53-45, 76-60
Διαιτητές:Τσακαλογιάννης-Κρεσταινίτης
Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου (Δημητριάδης) : Γυφτάκης 4, Βουρνάς 11 (1), Λειβαδάς, Ντόβας 5(1), Ξηρός 4, Μουράτογλου 11(1), Περρωτής 6, Τριπολίδης Δ. 2, Καραγκιολίδης 2, Αδαμόπουλος 9, Πολίτης 22(3).
Γ.Σ.Ελίμειας (Δημόπουλος) : Μαλούτας 13(1), Σούπουρας 3(1), Τσιάμης, Πεχλιβανίδης 4, Κούβελας 8(1), Τσούκας 8, Μαλλιούρας 11, Τσιμίδης 13.

Χαλκηδόνα-Τιτάνες Παλαμά 85-71
Διαιτητές: Κατωτικίδης, Παπανικολάου.
Δεκάλεπτα: 19-14, 45-37, 59-58, 85-71
Χαλκηδόνα (Τουλούμης): Πετρίδης 4, Μάντσος 26(3), Λαίδης 9(1), Πεταλωτής 26(1), Σεφερίδης, Μπατακός 6, Κοτζαγιάννης 4, Παναγιώτου 10(1).
Τιτάνες Παλαμά (Αρχοντούλης): Μπιζιώτης 3, Τσούμας, Γεωργαντζάς 22(4), Τζιμούρτος, Μακρής, Μούμογλου 15(3), Μανδαλάκης 25, Αποστολάκης 6.

ΦΑΡΣΑΛΑ ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 67-62
Δεκάλεπτα: 19-17, 32-30, 52-46, 67-62
Διαιτητές: Μαντήλας, Δημάδης
Φάρσαλα (Πέρκος): Νικολοπουλος 13(3) Σαββίδης 6(2) Αναγνωστόπουλος Χ 17(3) Σιολογκας 11 Αναγνωστόπουλος Γ 14(1) Χαιρετιδης, Συνετος
Ασπίδα Ξ. (Ιωαννίδης): Αμουτζιας 6, Παπαδάκης 13(1), Γρούδος 11(1), Σαββίδης 6, Κλωνάρας 4, Γκέλιος 10(1), Απιδοπουλος 5, Μασμανίδης 7, Ανθης, Τσιωγκας

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΑΝΑΤΟΛΙΑ 74-67
Δεκάλεπτα: 17-18, 42-32, 60-51, 74-67.
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Τσιομπάνος
Ερμής Λ. (Τσούρμας): Καϊκλής, Αμπατζάς 10 (1), Μήνου 9 (1), Ελευθεριάδης 13 (2), Τοπουζίδης 3 (1), Μάρουσιτς 6, Πιλκούδης 8, Δημητρακάς 5 (1), Γκαμούρας 19 (1), Κοτσάνος 1, Αβοκάτος , Χριστοδούλου.
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Πρωτούλης 2, Βλάχος 15 (1), Γαλανίδης 2, Ζαφειρούδης, Συμεωνίδης 13, Σταματογιάννης 6, Ζώτος 8, Βεργίνης 1, Καραποστόλου 20 (3).

Βαθμολογία (σε 17 αγώνες):

1. Καβάλα 29 (13-3)
2. Χαρίλαος Τρικούπης 29 (13-3)
3. Ίκαροι Σερρών 28 (12-4)
4. Ανατόλια 26 (10-6)
5. Ερμής Λαγκαδά 26 (10-6)
6. Πευκοχώρι 25 (10-5)*
7. Φάρσαλα 25 (9-6)
8. Αγρίνιο 24 (8-8)
9. Στρατώνι 24 (8-8)
10. Μαχητές Δόξας Πεύκων 23 (7-9)
11. Ασπίς Ξάνθης 22 (6-10)
12. Γέφυρα 21 (6-9)*
13. Χαλκηδόνα 20 (4-12)
14. Ελίμεια 18 (2-14)
15. Τιτάνες Παλαμά 17 (1-15)

(*) Έχουν έναν αγώνα λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (17/2)

Τιτάνες Παλαμά-Χαρίλαος Τρικούπης
Καβάλα-Χαλκηδόνα
Ασπίς Ξάνθης-Στρατώνι
Αγρίνι0-Φάρσαλα
Ανατόλια-Ίκαροι Σερρών
Μαχητές Δόξας Πεύκων-Ερμής Λαγκαδά
Πευκοχώρι-Γέφυρα
Ρεπό: Ελίμεια

basket.gr

Share this article with friends