ΕΟΚ | Β´Εθνική : Αποτελέσματα, βαθμολογίες, επόμενοι αγώνες (21η αγ). Videos με δηλώσεις και στιγμιότυπα από τους αγώνες

ΕΟΚ | Β´Εθνική : Αποτελέσματα, βαθμολογίες, επόμενοι αγώνες (21η αγ). Videos με δηλώσεις και στιγμιότυπα από τους αγώνες

📁 NEA, News, ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, ΕΟΚ 🕔11.Μάρτιος 2018
ΕΟΚ | Β´Εθνική : Αποτελέσματα, βαθμολογίες, επόμενοι αγώνες (21η αγ). Videos με δηλώσεις και στιγμιότυπα από τους αγώνες

1ος Όμιλος

Με νίκες συνέχισαν οι διεκδικητές της δεύτερης θέσης ανόδου στην 21η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β’ Εθνικής, την ώρα που ο πρωτοπόρος Ιωνικός πρόσφερε… σόου στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Δάφνη. Μεγάλη νίκη για τον στόχο της παραμονής πέτυχε ο Πανελευσινιακός επί του Παγκρατίου,

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Ιπποκράτης – Κορωπί 77-74
ΑΕΝΚηφισιάς – Διαγόρας Δρ. 83-91
Πανερυθραϊκός – ΕΦΑΟΖ 78-73
Πρωτέας Β. – Νικηφόρος Μάνδρας 70-60
ΚΑΟΚορίνθου – Ηράκλειο 61-53
Πανελευσινιακός – Παγκράτι 81-61
Ικαρος Ν.Σμ. – Τρίτων 49-66
Ιωνικός Ν . – Δάφνη Δ. 121-72

ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 83-91
Δεκάλεπτα : 14-21, 36-50, 60-72, 83-91
Διαιτητές : Μαραμής-Ορφανός Εμ.
Νέα Κηφισιά (Λιόγας, Λαδικός) : Μοσχοβίτης 14(1), Κεφαλάς 15, Κωνσταντακόπουλος, Μανούσος 4, Ντουζίδης 13 (1), Χαϊκάλης 18(3), Χατζηνικόλας 4, Ψαρόπουλος 11 ,Πρέκας 4.
Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Μπιμπούδης, Κουκάς 8 (2), Αλεξανδρόπουλος, Καραλής 4, Κωνσταντώνης 1, Πέττας 28(3), Μαυροειδάκος 8, Καρασταμάτης 10(2), Παπαδολιάς 4, Τσάρτσσκ, Κατιακος 26, Καραβανάς 2.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 70-60

Διαιτητες : Ζακεστίδης ,Σπυροπουλος
Δεκάλεπτα: 20-11, 33-33, 49-37, 70-60
Πρωτέας Βούλας (Βλαχος,Τερζης) : Αγγελόπουλος 5 , Βαρδαβάς 2 , Τοπάλης 8 (2), Κρανιάς 1, Αθηνιώτης 8 (2), Ματαλιωτάκης 6, Μόρφης 13 (1), Μπάλας 7 (1) , Παπάδης , Καματερός 8, Γάργαλης 1 , Αυγενικός 11.
Μανδραικός (Μπεκές , Στρατικόπουλος) : Τζιβελέκας 10 (2) , Κοτσόπουλος 4 , Παπανικολάου 2 , Κούσουλας 10 , Καραμπάτσος , Γκαιτάσοφ 5 (1) , Παπαπέτρος , Γουργιωτόπουλος , Βαφιάς 5 (1) , Γεωργοπαπαδάκος 19 (4) , Ψυλέας 5.

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ – ΚΟΡΩΠΙ 77-74

Δεκάλεπτα: 20-18, 38-29, 55-44, 77-74
Διαιτητές: Καρακάσης- Σταθόπουλος
Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης): Κουμπούρας 19 (1), Τρύπας 5 (1), Ονάσογλου 10, Σκούφης 10 (2), Καταβαίνης, Ασημακόπουλος 2, Λεκάκης 8, Χαρίσης 8, Τσακαλέρης 15.
Κορωπί (Παπαδάτος): Δενδρινός 3(1), Μπουρδάνος, Γκοντόπουλος 11 (1), Σερέτης 21 (3), Αγόρης, Σιμιτζής 16 (3), Σπανός 16 (1), Γκίνης 1, Μαλτέσιος 6, Πετς.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΕΦΑΟΖ 78-73
Δεκάλεπτα: 20-14, 38-32, 64-55, 78-73
Διαιτητές: Γρίβα, Καλογερόπουλος
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Στεργίου, Καλλιανιώτης 6 (1), Δερμιτζάκης 12 (4), Τσακίρης 2, Σκάνδαλος 19 (5 κλεψ.), Γιαουρτόγλου 17 (4), Λέπουρης, Αντωνίου 6 (2), Μακρόπουλος 12 (11 ριμπ.), Σταθόπουλος 4, Καλούδας, Κωνσταντινόπουλος.
ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παπαφλωράτος 8 (2), Εμμανουηλίδης 2, Γκαβασιάδης 6, Κοψιάς 2, Γρατσιάτος 5 (1), Αλεξανδρόπουλος, Σαμοθράκης 19, Καστανιώτης 9 (1), Σαρλής, Τσιτσιγιάννης 6, Στάθης 12, Παπαρέγκας 4 (1).

ΙΩΝΙΚΟΣ – ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 121-72

Δεκάλεπτα: 32-9, 58-26, 89-47, 121-72
Διαιτητές: Πόντας-Παπαδόπουλος Χρ.
Ιωνικός Νικαίας (Γούναρης): Κοντραφούρης, Κουντουράς 8(1) , Καράμπουλας 19(3) , Βουγιούκας 15, Πετροδημόπουλος 9(1), Παλαιοχωρίτης 8(2), Μπατής, Βασιλόπουλος 18(6), Κανονίδης 21(1), Χατζηκυριάκος 4 , Κατούφας 14, Βασιλόπουλος Θοδ. 5(1)
Δάφνη Δαφνίου (Σορώτος): Καπώνης 2, Σοφρωνάς 14(2) , Κουφόπουλος 16(4), Χρυσός 4, Γκίνης 8(2), Λαμπρόπουλος 2, Θεοδοσίου 3(1), Γκιουζέλης 10(1), Τσιάκος 14.

ΚΑΟΚ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ 61-53
Δεκάλεπτα: 19-7, 26-17, 52-42, 61-53
Διαιτητές : Κυριακόπουλος-Τσιμπούρης
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος): Πρατής 3 (1), Σακελλαράκης 17, Μακρής 6, Κατσαμάκης 5, Κεφαλάς 7 (1), Σταυριανόπουλος, Δανιήλ, Γεωργούλης 3 (1), Αντωνόπουλος 6, Σκορδάς 8, Γιανναλέτσος 8.
Ηράκλειο (Μακράκης): Κίτσος, Γουμενάκης, Μποχωρίδης 15 (2), Πετράκης, Λιανός 9, Πωτογεράκης 3, Καλατζής, Χάλαρης 20 (1), Παπαδάκης 6 (2).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Ιωνικός Ν. 20-1 41
2. Διαγόρας Δρ. 16-5 37
————————————-
3. Ιπποκράτης 15-6 36
4. Τρίτων 13-8 34
5. Πανερυθραϊκός 13-8 34
6. Νικηφόρος Μάνδρας 12-9 33
7. ΚΑΟΚορίνθου 10-11 31
8. Ηράκλειο 10-11 31
9. Πρωτέας Β. 9-12 30
10. Κορωπί 8-13 29
11. ΕΦΑΟΖ 8-13 29
12. Πανελευσινιακός 8-13 29
——————————–
13. Παγκράτι 7-14 28
14. ΑΕΝΚηφισιάς 7-14 28
15. Δάφνη Δ. 7-14 28
16. Ικαρος Ν.Σμ. 5-16 26

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (18/3)
Διαγόρας Δρ. – Ιπποκράτης (17/3)
ΕΦΑΟΖ – ΑΕΝκηφισιάς
Νικηφόρος Μάνδρα – Πανερυθραϊκός
Ηράκλειο – Πρωτέας Β.
Παγκράτι – ΚΑΟΚορίνθου
Δάφνη Δ. – Πανελευσινιακός
Κορωπί – Ικαρος Ν.Σμ.
Τρίτων – Ιωνικός Ν.

2ος Όμιλος

Χαρίλαος Τρικούπης και Ίκαροι Σερρών προχώρησαν με νίκες και παρέμειναν στις δύο πρώτες θέσεις της βαθμολογίας στον 2ο Όμιλος της Β’ Εθνικής, σε αντίθεση με την Καβάλα που υποχώρησε μετά την ήττα από την Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου.

Τα αποτελέσματα

ΣΑ Στρατωνίου-Μαχητές Δόξας Πεύκων 77-74
Χαρίλαος Τρικούπης-ΑΟ Αγρινίου 65-62
ΓΑΣ Χαλκηδόνας-Ανατόλια 68-77
ΓΣ Φαρσάλων-Ερμής Λαγκαδά 95-90 (β’ παρ.)
ΚΣ Γέφυρας-Ίκαροι Σερρών 50-68
Ευρώπη 87 Π.-ΕΚ Καβάλας 79-73
ΓΣ Ελίμειας-Τιτάνες Παλαμά 89-67
Ρεπό : Ασπίδα Ξάνθης

Οι αγώνες

ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑ 79-73

Δεκάλεπτα: 17-14, 35-34, 50-54, 79-73
Διαιτητές : Τζιοπάνος – Κοιμτζόγλου
Eυρώπη (Μελετιάδης) : Αμπατζιδης 6, Tσιμπής 15 (2), Tζουβάρας 8(2), Mαυρίδης 12, Kαραμπέκης 4, Mυλωνίδης 9(1), Kιγμέτογλου 8, Σικαλίδης, Θεοδωρίδης, Δανάκης 17 (3),.
Καβαλα (Καραπιπερίδης): Ερεβμπεναγκιε 2, Μιχάλογλου 8(2), Καμπινιάρης 17, Τάγαρης 6, Αθανασιάδης 18(3), Κουμλέλης 8, Πιεβαλίτσα 5(1), Καραθανασης 2, Παππάς 5(1), Χονδρόπουλος.

ΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ – ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 89-67
Δεκάλεπτα : 22-17, 44-38, 70-55, 89-67
Διαιτητές : Γαζέτας-Πετανίδου
ΓΣ Ελίμειας (Δημόπουλος) : Τσιρέκας 1, Σταυράκης 2, Μαλούτας 19 (6), Σούπουρας 8 (2), Τσιάμης, Πεχλιβανίδης 2, Κούβελας 8 (2), Τσούκας 11 (1), Μούσιος, Μαλιούρας 14 (2 τριπ.,, 12 ριμπ., 10 ασίστ), Μακρής 10, Τσιμίδης 14.
Τιτάνες Παλαμά (Αρχοντούλης) : Μπιζιώτης, Τσούμας 4, Γεωργαντζάς 10 (1), Κατσαδούρος, Τσιμούρτος, Αρχοντούλης 2, Μακρής 7 (1), Μούμουγλου 15, Μανδαλάκης 21 (3), Αποστολάκης 8.

Γ.Α.Σ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ – Σ.Α.Α.Κ ΑΝΑΤΟΛΙΑ: 68-77
Δεκάλεπτα: 23-23, 39-38, 58-56, 68-77
Διαιτητές: Σιμητόπουλος- Φουτζήλας
Χαλκηδόνα (Τουλούμης): Πετρίδης 6, Μακρίδης 10, Μαραπίδης 11(1), Παπαδόπουλος, Λαίδης , Πεταλώτης 7, Σεφερίδης 2, Μάντσος 18(1), Μπατάκας, Κοτζαγιάννης, Παναγιώτου 2
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Πουλιανίτης, Πρωτούλης 10, Γαλανίδης, Ζαφειρούδης 3, Συμεωνίδης 12, Ξενιτίδης, Σταματογιάννης 12(1), Ζώτος 4, Βεργίνης, Καραποστόλου 39(4).

ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ – ΑΓΡΙΝΙΟ 65-62

Δεκάλεπτα : 24-11, 36-28, 46-47, 65-62
Διαιτητές: Σκούτας-Κραβαρίτης
Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου (Δημητριάδης) : Γυφτάκης, Βουρνάς 10(2), Ντόβας 15(3), Ξηρός, Μουράτογλου 7(1), Σταυρόπουλος 8, Περρωτής 3, Καραγκιολίδης, Αδαμόπουλος, Πολίτης 22(1).
Α.Ο.Αγρινίου (Διαμαντάκος) :Τασσόπουλος 18(1), Μπερερής 2, Κυριλής Θ., Μουρατίδης 7(2), Γκρέκας 7(1), Κυριλής Δ. 12(2), Τάσσος 3, Κασάμπαλης 8, Μήτσου 5(1), Τάγκας.

ΦΑΡΣΑΛΑ – ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 95-90
Δεκάλεπτα: 20-14, 32-34, 53-54, 70-70 (κ.αγ), 76-76 (α’ παρ), 95-90
Διαιτητές : Μαντήλας-Τσιαπλής
ΓΣ Φαρσάλων (Φόρος): Νικολόπουλος 24 (4), Ντίνος 3, Σαββίδης 4, Χαιρετίδης 3 (1), Αναγνωστοπουλος Χρ. 12 (2), Σιόλογκας 11, Αναγνωστοπουλος Γ. 27 (3), Μακρής 11, Συνετός, Λούτας, Καραδήμας, Λιούπης.
Ερμής Λαγκαδά (Τσούρμας): Απαντζάς 8 (2), Μήνου 11 (1), Ελευθεριάδης 10, Τοπουζίδης 7 (1), Μάρουσιτς 12, Παρίτσης 7 (1), Καμούρας 17, Κότσανος 18, Μέλιος, Πληκούδης, Αβοκάτος, Χριστοδούλου.

ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ – ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 50-68
Δεκάλεπτα: 19-17, 25-30, 42-43, 50-68
Διαιτητές : Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου
Γέφυρα (Ροδάς) : Νικολαϊδής 2, Κολοκορώνης 4, Γαρέζος 2, Παπαδόπουλος 16 (1), Σιώπης 5 (1), Ταουσάνης 8, Σιώμος 8, Μπίσκας 7 (1).
Ίκαροι Σερρών (Ποργιόπουλος) : Γρίψιος 10 (2), Γεωργιανός 7 (1), Γκατζιάς 19 (4), Φώτογλου 9 (1), Θολιώτης 5 (1), Κακιούζης 18, Αναγνωστόπουλος, Παντολέων.

Η Βαθμολογία (σε 21 παιχνίδια)
1.Χαρίλαος Τρικούπης 16-4 36
2.Ίκαροι Σερρών 15-5 35
————————————————-
3.Καβάλα* 15-4 34
4.Πευκοχώρι* 14-5 33
5.Ανατόλια 13-8 32
6.Ερμής Λαγκαδά 12-8 32
7.Αγρίνιο 11-9 31
8.Στρατώνι 11-9 31
9.Φάρσαλα 10-10 30
10.Μαχητές Πειραματικό 9-11 29
11.Γέφυρα* 6-13 25
12.Ασπίδα Ξάνθης* 6-13 25
————————————————-
13.Χαλκηδόνα 5-15 25
14.Ελίμεια* 4-15 23
15.Τιτάνες Παλαμά* 1-18 20

*Έχουν κάνει το ρεπό τους

Επόμενη αγωνιστική (22η, 18/3):

Ανατόλια – Χαρίλαος Τρικούπης
Μαχειτές Πειραματικού Πεύκων – Χαλκηδόνα
Ερμής Λαγκαδά – Στρατώνι
Ικαροι Σερρών – Φάρσαλα
Τιτάνες Παλαμά – Γέφυρα
Ασπίδα Ξάνθης – Πευκοχώρι
Καβάλα – Ελίμεια

basket.gr

Share this article with friends