ΕΟΚ | Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (19η αγ)

ΕΟΚ | Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (19η αγ)

📁 NEA, News, ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, ΕΟΚ 🕔11.Μάρτιος 2018
ΕΟΚ | Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (19η αγ)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος – 19η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Οίαξ Ναυπλίου – Μελίσσια 94-66

Νέα Ιωνία – Ένωση Ιλίου 49-79

ΕΑ Πατρών – Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου 97-67

Κεραυνός Αιγίου – Αχαγιά ’82 79-80 (β’ παρ.)

Καλαμάτα ’80 – Απόλλων Σμύρνης 49-72

Γλαύκος – Έσπερος Πατρών 68-52

ΚΑΠ – Ακράτα 69-61

Φύλλα αγώνα

Οίαξ Ναυπλίου – Μελίσσια 94-66

Δεκάλεπτα: 26-18, 46-37, 68-55, 94-66

Διαιτητές: Καμήτσος, Λεκατσάς

Οίαξ Ναυπλίου (Νώντας): Ραζής, Μπούσι 15(3), Μπουρής 2, Πελεκάνος 32(6), Παπαντωνίου 13(1), Τσούχλης, Γεωργιάδης 10(1), Φρουσκλιάς 7(1), Ευστρατίου 1, Ντιπινής, Ψάλτου 14.

Μελίσσια (Σταϊκόπουλος): Κύριος, Τζωρτζόπουλος 8(1), Σπυριδάκης 3, Βαθρακοκοίλης 15(2), Βούλγαρης 11(2), Κοντός, Κυπαρίσσης 5(1), Μπιρός 4, Καλογερόπουλος 7, Σιμέλος, Καραχάλιος 7, Τζέμης 6.

Καλαμάτα ’80 – Απόλλων Σμύρνης 49-72

Δεκάλεπτα: 15-18, 24-37, 34-57, 49-72

Διαιτητές: Λαμπίρης, Ελ Ανύ

Καλαμάτα ’80 (Κορογώνας): Πέτρου, Σκοπέτος 11, Φραγγέας, Παπαγεωργίου 9(1), Χαντζής, Μπάζιος 11, Πετρόπουλος 2, Βούλγαρης 3, Πατικόπουλος 4, Μέντης, Κατσαρέας 8, Τασόπουλος 1.

Απόλλων Σμύρνης (Ασημακόπουλος): Οικονομάκης 5(1), Μπίτσικας 23(5), Πρισκομάτης 10(2), Λαμπράκης 2, Καραμπάς 15, Δρόσος 3(1), Ρόφκα, Οικονομόπουλος 10(1), Ανδρεόπουλος 4, Αγγελόπουλος.

Γλαύκος – Έσπερος Πατρών 68-52

Δεκάλεπτα: 18-16, 29-24, 47-40, 68-52

Διαιτητές: Μαρκόπουλος, Γεράνιος

Γλαύκος (Βουρνάς): Νιφόρας 8, Χονδρογιάννης 2, Β. Λαμπρόπουλος 16(2), Γιαννικόπουλος 10(1), Σακελλαρόπουλος, Σταυράκης, Δίπλαρος, Κάλλης 16(4), Αγγελόπουλος 10, Τσεκλένης 4, Σπυράκος 2.

Έσπερος Πατρών (Δεράος): Γιαλλελής 2, Φραντζής 10(1), Καλογιάννης, Δ., Λαμπρόπουλος 8(1), Ροκανάς 3, Ζαφείρης 5(1), Βύρλας 9, Παπανικολόπουλος 2, Σερέτης 3, Σκόνδρας 8, Αγγελόπουλος 2.

ΕΑ Πατρών – Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου 97-67

Δεκάλεπτα: 26-17, 47-28, 77-47, 97-67

Διαιτητές: Μαγκαφάς, Μπιστιζάνος

ΕΑ Πατρών (Σκροπολίθας): Σαρίκας 20(4), Δούρος 5, Κυριακίδης 12(2), Ζαβέρδας 6(2), Φωτιάδης 15(1), Λαμπρόπουλος 6, Κουμάκης 7(1), Παπαδόπουλος 12 (1), Κάντας 7(1), Τσουλέας 5(1), Χουλιάρας 2.

Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου (Παπαμιχαήλ): Δόσης 10(2), Καραμάνης, Τσατσαρής 7, Κρασταδάκης 31(2), Μπερεδήμας, Βασιλείου, Ηλίου, Λενάκος 17(2), Ραπανάκης 2.

Νέα Ιωνία – Ένωση Ιλίου 49-79

Δεκάλεπτα: 15-24, 28-44, 44-61, 49-79

Διαιτητές: Ζιώγας, Μελισσάρης

Νέα Ιωνία (Μπάκας): Γεωργίου Γ. 13(1), Καραθανασόπουλος 3(1), Λίτσιος 7, Λαμπρόπουλος 2, Ηλιόπουλος 5(1), Κανελλόπουλος 5, Σιούτης 5, Καρτέρης 5(1), Γεωργίου Φ. 3(1), Βασιλακάκης, Μαυρίδης, Καλασούντας.

Ενωση Ιλίου (Κτιστάκης): Μαγιντόμπε 4, Μπέλλας Οδ. 18(4), Βαρσαμούλης 10, Μπέλλας Γ. 9(3), Μανταλβάνος 9, Σκαλωμένος 6, Βαϊδάκης 10(2), Μπολάτογλου 10(2), Τσιουμπρής 2, Χαραλάμπους 1, Πανουσόπουλος Θ., Φουντάς.

ΚΑΠ – Ακράτα 69-61

Δεκάλεπτα: 25-15, 42-27, 49-47, 69-61

Διαιτητές: Χριστινάκης, Κατσαπρακάκης

ΚΑΠ (Κακαλιάς): Ίβκοβιτς, Ανδρικόπουλος 6, Κορρές 9(1), Ετζιάκα 6, Ζαχαράκης 3(1), Πρίτσος 9, Περδικάρης 13, Ροδοστόγλου 20(2), Τζίμης 3(1).

Ακράτα (Σκαραφίγκας): Λάφης 7, Κατωπόδης 5, Καλεμτζάκης 5, Τσότσος 16, Οικονομόπουλος, Κάλλης 5(1), Λυμπέρης 5(1), Βεσκούκης 18(1).

Κεραυνός Αιγίου – Αχαγιά 79-80 (β΄ παρ.)

Δεκάλεπτα: 18-16, 30-30, 47-43, 61-61, 71-71 (α’ παρ.), 79-80 (β’ παρ.)

Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας, Ισιγώνης

Κεραυνός Αιγίου (Αρβανίτης): Αθανασόπουλος 6, Φωτίου 16, Ζυγάς 7 (1), Μαναβόπουλος 8, Γκόβας 12 (2), Καραγιάννης 2, Γκιζογιάννης 28.

Αχαγιά (Λιόνας): Μοσχοβάκης 16 (2), Σταμόπουλος 5 (1), Νικολάου 17 (2), Γατσούλης 6 (2), Χαμηλός 15 (3), Δαβάνης 7, Οικονομόπουλος 14

Βαθμολογία

1. Οίαξ Ναυπλίου 36

2. Ένωση Ιλίου 35

3. Αχαγιά ’82 34

4. Γλαύκος 34

5. Ακράτα 31

6. Μελίσσια 30

7. Έσπερος Πατρών 29

8. ΚΑΠ 28

9. Νέα Ιωνία 26

10. Κεραυνός Αιγίου 25

11. Απόλλων Σμύρνης 25

12. ΕΑ Πατρών 23

13. Καλαμάτα ’80 20

14. Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου 20

* Έχουν έναν αγώνα λιγότερο Κεραυνός Αιγίου και Μελίσσια

Επόμενη αγωνιστική (20η, 18/3)

Ένωση Ιλίου – Οίαξ Ναυπλίου

Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου – Νέα Ιωνία

Αχαγιά ’82 – ΕΑΠ

Απόλλων Σμύρνης – Κεραυνός Αιγίου

Ακράτα – Καλαμάτα ’80

Μελίσσια – Γλαύκος

Έσπερος Πατρών – ΚΑΠ

2ος Όμιλος – 19η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Έσπερος Καλλιθέας – Άρης Πετρούπολης 97-75

ΑΟΚ Χανιά – ΑΕΕ Παναγίτσας 72-71 (66-66 κ.α.)

ΒΑΟΛ Χίου – Νίκη Αμαρουσίου 78-58

Πεντέλη – ΟΦΗ 76-63

Άρης Νικαίας – Έσπερος Λαμίας 79-61

Λοκρός Αταλάντης – Ερμής Σχηματαρίου 92-82

Ρεπό: Κρόνος Αγίου Δημητρίου

Φύλλα αγώνα

Άρης Νικαίας – Έσπερος Λαμίας 79-61

Δεκάλεπτα: 18-21, 34-30, 54-52, 79-61.

Διαιτητές: Καρπάνος, Μαρινάκης

Άρης Νικαίας (Ζαρβουλάκος): Καρυπίδης 7(1), Στογιάνοβιτς 29(1), Κανάς 2, Κοροπούλης 8(2), Θαλασσινός 3(1), Αλτσαντζής, Γαλίτης 6, Κόλλιας 12, Καπετάνιος 2, Δρίβας 8(2), Χατζόγλου 2, Ισλάμης.

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς, Μπερτσιμάς, Σέττος 10(1), Πάππος, Ρουμελιώτης 13(1), Παπαργυρόπουλος 13, Φύκας 12, Μαντζούκας, Δαχρετζής 7(1), Κατράνας 6(1), Παπανικολάου.

ΑΟΚ Χανια – ΑΕΕ Παναγίτσας 72-71 (66-66 κ.α.)

Δεκάλεπτα: 23-17, 42-33, 58-50, 66-66, 72-71 (παρ.)

Διαιτητές: Ραχιώτης, Σιδέρης

ΑΟΚ Χανιά (Θεοδωράκης): Σταθόπουλος, Παπαδάκης 3(1), Αλεξίου 4, Υφαντόπουλος 5, Σαράντης 8(2), Αράπης 6, Πούρος 3(1), Σκαμνάκης 2, Κολαρετάκης, Αδοντάκης 14, Τασιούδης 24(2), Κοντογιάννης 3.

ΑΕΕ Παναγίτσας (Βελισσαράκος): Σκεμπές 1, Καρβούνης 17(4), Ντουζίδης, Θεοδωράκος 12(3), Σπύρου, Μπέλος, Γκιζογιάννης 25, Χοτζάλι, Δρακάκης 9, Σβορώνος 7(1).

Πεντέλη – ΟΦΗ 76-63

Δεκάλεπτα: 17-18,36-34,57-51,76-63

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Ασλανίδης Ηλ.

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Παπανδρέου 5, Μάτζιος 2, Γεωργακόπουλος 9, Λίτσο 16(3), Αποστολόπουλου 7(1), Νιφορας 3(1), Νταλλης 2,Σταθάκης , Μουλάς 9, Μπίγκος, Σαλτουρίδης 2, Μαλούκος 21.

ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας 5, Κριθινάκης 6(1), Μαιστρέλης , Τσερκιτζόγλου 6(1),Καραλής 11(2), Καρλάφτης 3(1) , Αγαπιάδης 7(1), Βασιλειάδης 9, Σταράκης 3(1), Τσίλογλου, Πάλλης 13.

ΒΑΟΛ Χίου – Νίκη Αμαρουσίου 78-58

Δεκάλεπτα: 12-18, 39-29, 61-46, 78-58

Διαιτητές: Μαρίγλη, Ροδίτης

ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας): Χριστοβασίλης, Σαμιώτης 16(1), Ανδρουλάκης 17(3), Σουλίκας 5, Βούτας, Αγγελίδης 6, Τσουρής 13, Τρόβας 15(4), Μπούμπαρης 4, Κωνσταντινάτος.

Νίκη Αμαρουσίου (Χρυσόγελος): Τσέκενης Ι., Δανάς 6(2), Μιχαλάκης, Σταμάτης 11(1), Κοντογιάννης 8, Κυπριτζόγλου 16(1), Ντέντα 5, Κουκάκης 10, Τσέκενης Α., Κανύχης, Σκούταρης 2.

Λοκρός Αταλάντης – Ερμής Σχηματαρίου 92-82

Δεκάλεπτα: 32-16, 56-39, 74-67, 92-82

Διαιτητές: Σκαλτσής, Χρηστίδης

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Διαμαντής 5(1), Ρούζιος 7(1), Μπόλματης 6(2), Μπουλαντζάς, Νικολάου, Παναγιωτίδης 17(1), Σάκοτα 23, Μάτος Αν. 20(1), Μάτος Αγγ. 5(1), Ρετσινάς 9(1).

Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης): Ζίμπρας, Σπηλιώπουλος 5, Θωμάς 18(4), Πανταζής 22(1), Κολοβός 2, Κώνστας 2, Φλώτσιος 3(1), Αγγελέτος 14(4), Τσιριμώκος, Γυφτονικολός 6, Μαρμαρινός 11.

Βαθμολογία

1. Έσπερος Καλλιθέας 31 (14-3)*

2. Έσπερος Λαμίας 31 (13-5)

3. Πεντέλη 31 (13-5)

4. Ερμής Σχηματαρίου 29 (11-7)

5. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 28 (11-6)*

6. Λοκρός Αταλάντης 28 (11-6)*

7. ΒΑΟΛ Χίου 27 (9-9)

8. ΟΦΗ 25 (8-9)*

9. Νίκη Αμαρουσίου 23 (6-11)*

10. ΑΕΕ Παναγίτσας 23 (5-13)

11. ΑΟΚ Χανιά 23 (5-13)

12. Άρης Νικαίας 22 5-12)*

13. Άρης Πετρούπολης 19 (3-14-1 μηδ.)

Επόμενη αγωνιστική (20η, 18/3)

ΑΕΕ Παναγίτσας – Έσπερος Καλλιθέας

Νίκη Αμαρουσίου – ΑΟΚ Χανιά

ΟΦΗ – ΒΑΟΛ Χίου

Κρόνος Αγίου Δημητρίου – Πεντέλη

Άρης Πετρούπολης – Άρης Νικαίας

Έσπερος Λαμίας – Λοκρός Αταλάντης

Ρεπό: Ερμής Σχηματαρίου

3ος Όμιλος – 19η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Νικόπολη Πρέβεζας-ΑΠΣ Πτολεμαΐδα 74-53

Φαίακας Κέρκυρας-ΑΓΣ Ιωαννίνων 78-68

Φίλιππος Βέροιας-ΓΕ Αγρινίου 77-46

Νίκη Βόλου-Εύαθλος Πολυκάστρου 89-80

Πρωτέας Γρεβενών-ΑΟΚ Βέροιας 89-91 (β΄ παρ.)

Ιωνικός -Ζέφυρος 81-74

Ρεπό: Ικαροι Τρικάλων

Φύλλα αγώνα

Ιωνικός-Ζέφυρος 81-74

Δεκάλεπτα: 14-14, 33-36, 51-47, 81-74

Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι., Παπαθανασίου

Ιωνικός (Πετρόπουλος): Αναστασιάδης 12(2), Γεωργιάδης 9(3), Κούτε 2, Μαδεμλής 18, Χαρίστος 4, Δελλής 5(1), Παουλεάνου 12(3), Βαρίτης 19(3), Αντωνιάδης, Ιγγλέζος, Γιαννούλης.

Ζέφυρος (Τσολάκης-Βουλκίδης): Μυτιληναίος 8(2), Νικολαϊδης 2, Αλεξανδρίδης, Μάρκου, Ματενίδης 4(1), Ουρκέρογλου 2, Καναράς 10(1), Μαυροματίδης 14(2), Τσιόγκας 15, Μυστιλιάδης 16(3).

Πρωτέας Γρεβενών-ΑΟΚ Βέροιας 89-91 (β΄ παρ.)

Δεκάλεπτα: 15-21, 32-37, 49-49, 68-68 (κ.α.), 78-78 (α΄ παρ.), 89-91 (β΄ παρ.)

Διαιτητές: Κοντογιάννης, Γκούτας

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Μαρκόπουλος, Γράβας 7(1), Μιχαηλίδης 18(4), Ρίγκος 6(1), Κολοβός, Κλωνάρας Ν. 18(2), Μπόζιαρης 5(1), Καλογεράτος 23(7), Τζήμου 4, Τακίδης 8.

ΑΟΚ Βέροιας (Ηλιάδης) Τρομπούκης 2, Ουσουλτζόγλου, Σισμάνης 14(2), Γκανάς 9(3), Βλάχος 11, Μαυρίδης 33(4), Ορφανίδης, Ντουλαβέρης, Λέφας 17(1), Μπαρμπαρούσης, Χατζηλαμπρινός, Γιαννουζάκος 3(1).

Φίλιππος Βέροιας-ΓΕ Αγρινίου 77-46

Δεκάλεπτα: 23-9, 32-21, 58-31, 77-46

Διαιτητές: Τσούλης, Μαλτέσιος

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας- Μπλατσιώτης): Μόρας 4, A. Τόκας, Π. Τόκας Α 2, Τσεσμετζίδης 4, Βάλλιος, Τσιακλαγκάνος 12(2), Μαρκόπουλος 5(1), Καβαργύρης 8, Κόθρας 10(1), Παραπούρας 12(2), Σουτζόπουλος 15(1), Κάνταρκος 5

ΓΕ Αγρινίου (Φαράντος): Χειμώνας, Μπεκατώρος 2, Αϋφαντόπουλος, Βακουφτσής, Σταμουλάκης 7, Μπαρούχας 12(1), Σαπλαούρας, Δάρλας 5(1), Βασιλείου 14, Βούλγαρης 6.

Νικόπολη Πρέβεζας-ΑΠΣ Πτολεμαΐδα 74-53

Δεκάλεπτα: 16-11, 38-27, 56-38, 74-53

Διαιτητές: Παργιαννόπουλος, Δολγύρας

Νικόπολη Πρέβεζας (Μυριούνης): Βαγενάς 13, Αργυρός, Σουλιώτης Γ., Τσιτσώνης 17 (5), Σταμούλης 2, Κακιούζης 7, Παπαμιχαήλ 1, Γεωργάλης, Νίκας 7, Μακρόπουλος 9, Μπέλλος, Μπάλλας 15.

ΑΠΣ Πτολεμαΐδα (Καλομενίδης): Κλασίδης 4, Παπαδόπουλος, Πέπα 6, Εσπερίδης 2, Νεοφυτίδης 8, Τσολάκης 2, Σαχπατζίδης 8, Πανίδης 6, Πουτούκης, Αθανασιάδης 4, Σαρρής 4, Αργυρόπουλος 9.

Νίκη Βόλου-Εύαθλος Πολυκάστρου 89-80

Δεκάλεπτα: 21-20, 38-47, 65-62, 89-80

Διαιτητές: Πράττος, Κουκουλεκίδης

Νίκη Βόλου (Πρέκας, Τύμπας): Παπακώστας 21, Τσώλης 15 (1), Κουτίνας 21 (2), Αναγνωστόπουλος 13 (3), Τοκατλίδης 5 (1), Διγενής 5 (1), Γεωργίου 9 (2), Καφάσης, Τσαβές, Βλήτσιος.

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 13 (3), Ημερίδης 10, Μπινιάκου 5(1), Τασούδης, Τσινόπουλος 20(4), Τσελέκης 9, Σιδηρόπουλος 16, Κουτούλας 7 (1).

Φαίακας Κέρκυρας-ΑΓΣ Ιωαννίνων 78-68

Δεκάλεπτα: 21-11, 38-32, 59-53, 78-68

Διαιτητές: Κατωτικίδης, Παπανικολάου

Φαίακας Κέρκυρας (Κοντογιάννης, Αργαλιάς): Ματενίδης 17(2), Νεδέλκος 11(1) , Χατζόπουλος 12, Σπιτιέρης 2, Περούλης 29(3), Βογιατζής 5(1), Πάλλης, Αγάθος, Γιώργος, Μαγγανάς 2, Κατέχης, Ψαρράς.

Βαθμολογία

1. Φίλιππος Βέροιας 34

2. Φαίακας Κέρκυρας 32

3. Νίκη Βόλου 31

4. Ζέφυρος 28

5. ΑΓΣ Ιωαννίνων 27

6. Πρωτέας Γρεβενών 26

7. Εύαθλος Πολυκάστρου 26

8. Νικόπολη Πρέβεζας 25

9. ΑΟΚ Βέροιας 25

10. Ικαροι Τρικάλων 24

11. Ιωνικός 23

12. ΑΠΣ Πτολεμαΐδα 21

13. ΓΕ Αγρινίου 20

*Ικαροι Τρικάλων, Πρωτέας Γρεβενών, Εύαθλος Πολυκάστρου, Νικόπολη Πρέβεζας, Ιωνικός και ΓΕ Αγρινίου έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

Επόμενη αγωνιστική (20η, 18/3)

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Νικόπολη Πρέβεζας

ΓΕ Αγρινίου-Φαίακας Κέρκυρας

Εύαθλος Πολυκάστρου-Φίλιππος Βέροιας

Ικαροι Τρικάλων-Νίκη Βόλου

ΑΠΣ Πτολεμαΐδα-Πρωτέας Γρεβενών

ΑΟΚ Βέροιας-Ιωνικός

Ρεπό: Ζέφυρος

4ος Όμιλος – 19η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Κένταυρος Καλλικράτειας-Μαντουλίδης 47-64

ΧΑΝΘ-Αίας Ευόσμου 82-76

Αστέρας Σίνδου-ΑΕ Κομοτηνής 67-63

ΑΟ Πολυγύρου-Ελευθερούπολη 89-78

ΓΑΣ Κομοτηνή-Μακεδονικός 56-65

ΠΣ Ευκαρπίας-Ορφέας Νέου Σκοπού 99-44

ΜΕΝΤ-Απόλλων Καλαμαριάς 84-72

Φύλλα αγώνα

ΓΑΣ Κομοτηνή-Μακεδονικός 56-65

Δεκάλεπτα: 18-24, 28-33, 38-49, 56-65

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Μελανίδης

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Καρκασεβλής, Μαργκογιαννάκης 1, Σκέμπης 1, Αθανασίου, Λεχούδης, Χατζηδημητρίου 7 (1), Γιωτόπουλος 6 (1), Σιμάκης 20 (2), Παλάσκας 2, Μπορμπίδης 2, Μπίτατζης, Χαλίλ 8.

Μακεδονικός (Μύθου): Παπαγρηγορίου, Κοντσές, Ντσιλής 9 (1), Κουτουραντζόγλου 11 (1), Βούλγαρης, Μπαρζού 8, Χαλάτσης 12 (1), Κομμάτας, Πηλακούτας 11 (1), Λυχριδάς, Κασούρας 13.

Κένταυρος Καλλικράτειας-Μαντουλίδης 47-64

Δεκάλεπτα: 10-21, 28-42, 37-52, 47-64

Διαιτητές: Χατζηχαρίσης, Χατζημπαλίδης

Κένταυρος Καλλικράτειας (Βλόστος) Σελεμανάκης 4, Φωτιάδης 1, Γκώνος 18 (3), Χανιωτάκης, Παρασκευάς 8, Ανθυμιάδης, Ρέμπελος, Δέτσικας 4, Δασκαλάκης 5 (1), Ζωγράφος 7.

Μαντουλίδης (Ντολόπουλος): Ρόπουτης 17 (1), Τάκης, Μπέλλος, Γκαντίδης 13, Γιαννακός 4, Ρεφατλάρι 3 (1), Κουτουκτσίδης 5, Γραβάνης 2, Γάκης 2 Τσιριλάκης 5, Καλόγηρος 4, Γκίζης 9 (1).

ΠΣ Ευκαρπίας-Ορφέας Νέου Σκοπού 99-44

Δεκάλεπτα: 26-15, 48-26, 75-38, 99-44

Διαιτητές: Λαδάς, Θεοδωρίδης

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου, Δαδάλας): Ψευτογκάς 9 (3), Πούλιος 12 (4), Κολώτσιος Β. 4, Γκαβέζος Αρ. 16, Γαϊτάνης 8 (1), Χολέβας 12, Ρεδάρης 3 (1), Κολώτσιος Α. 2, Κοκκαλιώτης 9 (1), Κόκκουρας, Κιούρκας 10, Γκαβέζος Αντ. 10 (2).

Ορφέας Νέου Σκοπού (Σίσκος): Γεωργόπουλος, Δροσινός 9 (2), Χατζής 18 (1), Θεοδωρόπουλος 2, Γάτος 3 (1), Τσίμος 2, Χαβαλές 7, Καραμπατζάκης. Αχτσής, Φραντζέσκος.

ΧΑΝΘ-Αίας Ευόσμου 82-76

Δεκάλεπτα: 18-18, 35-37, 59-53, 82-76

Διαιτητές: Σιταρίδης, Καρκαλέτσης

ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης): Ζούντσας 3(1), Ακεψιμαίδης 15(3), Ζιάκας 15(2), Θωμαϊδης 3, Γεωργάκης 22(3), Πέτροβιτς 20(3), Ζαμπάκης 4(1), Βλαγκόγιας.

Αίας Ευόσμου (Κόρκας):Βαρδής 3(1), Δοξάκης 23(7), Μπαλτζόπουλος 7(1), Νικολούδης 15(5), Νησιώτης 16(2), Σίσιου 3(1), Σεκαδάκης Γ., Νέσσης 9(3), Σεκαδάκης Δ..

Αστέρας Σίνδου-ΑΕ Κομοτηνής 67-63

Δεκάλεπτα: 19-14, 25-37, 45-47, 67-63

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Χρυσάφης

Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης): Λεπτοκαρίδης 18 (1), Σταυρακίδης , Παπαπασχάλης, Ιωαννίδης 9, Πετρίδης, Μπίλιος 8 (2), Γιαννόπουλος, Αγραφιώτης 14 (3), Ακριτίδης, Μυσιρλόγλου 12 (4), Σπουργίτης 6, Ιατρίδης.

ΑΕ Κομοτηνής (Στοάκης): Καραμαλής, Καραμπίνης 11(1), Βάκρινος 10 (1) Δάτσης 6, Κυφωνίδης 10 (2), Φωτατάκης, Βαχαρίδης 4, Σπέντζος 11, Θεοδωρίδης 11, Παπαδόπουλος.

ΑΟ Πολυγύρου-Ελευθερούπολη 89-78

Δεκάλεπτα: 32-20 43-41, 65-62, 89-78

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Λουλουδιάδη

ΑΟ Πολυγύρου (Χαλκιάς): Πιπιλιάρης 11(1), Τσιούντος 21 (4), Μπέγας 11 (1), Παυλέας 15, Νικολόπουλος 11 (3), Καραγιαννάκης 6, Χρυστίδης 1, Νουκάρης 13 (1), Αποστολίδης 2.

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Στυλίδης 14, Γαϊτανίδης, Βασάρης 4 (1), Θεοδωράκος 11 (2), Αμπαζίδης 8, Μανάκας 25 (1), Ιωάννου 9, Βοϊβατόπουλος 8.

ΜΕΝΤ-Απόλλων Καλαμαριάς 84-72

Δεκάλεπτα: 22-18, 43-36, 66-58, 84-72

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ., Αγραφιώτης Γρ.

ΜΕΝΤ (Νομικός, Δασκαλάκης): Καλπαξίδης 6, Παπαδόπουλος Π. 15, Μιχαηλίδης 28(3), Καρανώτας 5, Παπαδόπουλος Α. 5(1), Μπαγκντασαριάν 2, Γιαννούλης 21, Τζιούφας, Αμπατζάς, Βελέντζας 2 , Κουρκουλας.

Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης, Κεσίδης): Αποστόλου 25(3), Μυθιλλού 7(1), Σταματέλος 3(1), Κουκουλίδης, Μαχαιριανάκης 25(1), Τσουτσούκας, Καλαμπόκας 6, Χαντζίδης 6.

Βαθμολογία

1. Ελευθερούπολη 36

2. Μακεδονικός 35

3. ΑΟ Πολυγύρου 34

4. ΧΑΝΘ 31

5. ΠΣ Ευκαρπίας 31

6. ΜΕΝΤ 31

7. Αίας Ευόσμου 29

8. ΓΑΣ Κομοτηνή 29

9. Απόλλων Καλαμαριάς 28

10. Μαντουλίδης 27

11. Αστέρας Σίνδου 25

12. ΑΕ Κομοτηνής 23

13. Κένταυρος Καλλικράτειας 21

14. Ορφέας Νέου Σκοπού 19

Επόμενη αγωνιστική (20η, 18/3)

Αίας Ευόσμου-Κένταυρος Καλλικράτειας

ΑΕ Κομοτηνής-ΧΑΝΘ

Ελευθερούπολη-Αστέρας Σίνδου

Μακεδονικός-ΑΟ Πολυγύρου

Απόλλων Καλαμαριάς-ΓΑΣ Κομοτηνή

Μαντουλίδης-ΠΣ Ευκαρπίας

Ορφέας Νέου Σκοπού-ΜΕΝΤ

basket.gr

Share this article with friends