ΕΟΚ | Β’ Εθνική: Αποτελέσματα 25ης Αγωνιστικής

ΕΟΚ | Β’ Εθνική: Αποτελέσματα 25ης Αγωνιστικής

📁 NEA, News, ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, ΕΟΚ 🕔15.Απρίλιος 2018
ΕΟΚ | Β’ Εθνική: Αποτελέσματα 25ης Αγωνιστικής

Σημαντική νίκη σημείωσε ο Διαγόρας Δρυοπιδέων εκτός έδρας επί της Δάφνης Δαφνίου με 81-71 στο σημαντικότερο παιχνίδι του 1ου Ομίλου της Β΄Εθνικής.

Στον 2ο Όμιλο o Xαρίλαος Τρικούπης επικράτησε των Ικάρων Σερρών με 74-65 και βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα 25ης Αγωνιστικής
ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Παγκράτι 63-69
Πανερυθραϊκός-ΚΑΟ Κορίνθου 64-56
Πανελευσινιακός-Πρωτέας Βούλας 73-75
Ίκαρος Ν. Σμύρνης-ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος 69-54
Δάφνη Δαφνίου-Διαγόρας Δρυοπιδέων 71-81
Τρίτων-Κορωπί 74-72
Ιωνικός Νικαίας-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 110-70
Ιπποκράτης Κω-Ηράκλειο 86-71 (14/4)

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 63-69
Δεκάλεπτα: 11-19, 33-30, 48-44, 63-69
Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος-Καλογερόπουλος Φ.
Νέα Κηφισιά (Λιόγας, Λαδικός) : Καμαριανός 12, Μοσχοβίτης 7, Κεφαλάς 10, Μανούσος ,Ντουζίδης 7, Χαϊκάλης 2, Χατζηνικόλας 12, Ψαρόπουλος 10(2), Πρέκας.
Παγκράτι (Κουστένης): Κούτρας 6, Καυκής 13, Γεωργοπαπαδάκος 16(3), Τζάτζας 4, Χριστοπούλος 3, Γερονικός, Ξιούρας, Μπένος 27, Φάσουρας.

ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 69-54
Δεκάλεπτα : 14-15, 39-23, 50-40, 69-54
Διαιτητές : Καραβίτης-Πλιάκας
Ικαρος Νέας Σμύρνης (Καρακώστας) : Γοργόνης 8 (1), Μελισσουργός, Βελιζιώτης 3 (1), Γραμματικός 23 (5), Σπυρόπουλος, Βούζας 14 (2), Λάβαρης 2, Δροκοφίκης 11 (1), Μιχαλόπουλος 2, Δαρμογιάννης, Ζούκας 6 (1), Ανέστης.
ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος (Μπεκές) : Τζιβελέκας 5 (1), Κωτσόπουλος, Παπανικολάου, Κούσουλας 6, Καραμπάτσος 5 (1), Γκαϊτάσοφ 8 (1), Μουστόπουλος 17, Βαφειάς, Γεωργοπαπαδάκος 2, Ψυλέας 11 (2).

ΤΡΙΤΩΝ – ΚΟΡΩΠΙ 74-72
Δεκάλεπτα : 21-15, 34-38, 51-52, 74-72
Διαιτητές : Παπαφωτίου-Φασόλη
Τρίτωνας (Μιχελάκος) : Ευστρατίου 5 (1), Κούτουλας 8 (2), Φράγκος, Καλαντζής, Ντίμπ 14 (2), Θυμνιός 15, Καραδολάμης 2, Δαμιανάκος, Γκαβανόπουλος 13 (2), Κουκουνιάς 6, Τασόπουλος 11.
Κορωπί (Παπαδόπουλος) : Δενδρινός 9 (3), Μπουρδάνος, Γκοντόπουλος 14 (3), Αγόρης 7 (1), Σιμιτζής 4 (1), Σπανός 11 (1), Μαλτέσιος 13, Παπαθεοδώρου, Πετς 14 (2).

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 71-81
Δεκάλεπτα: 19-14, 34-34, 51-61, 71-81
Διαιτητές: Αποστολίδης-Ορφανός Εμμ.
Δάφνη Δαφνίου (Σορώτος): Γεωργούτσος 7 (1), Θεοδοσίου, Καπώνης 4, Χρυσός 2, Σοφρωνάς 7 (1), Γκίνης 13 (1), Μιχόπουλος 14 (2), Γκιουζέλης 9 (2), Τσιάκος 15
Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Αλεξανδρόπουλος, Κουκάς 23 (5), Τσέρσακ 2, Καραλής 6 (2), Κωνσταντώνης, Πέττας 25 (2), Μαυροειδάκος 1, Καρασταμάτης 7 (2), Μπιμπούδης, Λυκογιάννης 2, Κατιάκος 8, Καραβανάς 7.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΕΦΑΟΖ 110-70

Δεκάλεπτα: 29-22, 52-32, 83-48, 110-70
Διαιτητές : Μαραμής-Τεφτίκης
Ιωνικός Νικαίας (Γούναρης): Κοντραφούρης 2, Καράμπουλας 29(5), Βουγιούκας 5, Πετροδημόπουλος 9 , Παλαιοχωρίτης 9(3), Βασιλόπουλος 25(6)(12 ασ.), Κανονίδης 20(2), Κατράνης 1, Κατούφας 6, Βασιλόπουλος Θοδ. 2, Παπαδόπουλος 3(1), Μπάτης.
ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παπαφλωράτος 3(1) , Σαμοθράκης 7 , Παπαρέγκας 8(2), Γκόντγουιν 10(2), Κοψιάς 11(1) , Τσιτσιγιάννης , Σαρλής 8, Καστανιώτης 9(1) , Γκαβασιάδης 7(1), Ξύδης 3, Αλεξανδρόπουλος 4.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΑΚΟΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 73-75
Δεκάλεπτα: 16-19,35-40,54-60,73-75
Διαιτητές: Μπούκας-Πόντας
Πανελευσινιακός (Χούμπαυλης, Κωστής) : Κελαιδής 20(2) , Ματζιώρης 6(1) , Αβραμίδης 4 , Στέφος 12 , Νικολακόπουλος 15(3) , Ηλιάδης 2 , Ζούμπος 12(1) , Τζιάλας 2, Ρόκας .
Πρωτέας Βούλας (Βλαχος, Τερζης) : Αγγελόπουλος 14(3), Αθηνιώτης 5(1), Ματαλιωτόκης 21, Μορφης 13(3) , Μπάλας, Αυγενικός 8 , Καματερός 2, Γάργαλης 12(2) .

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 64-56
Δεκάλεπτα: 18-14, 26-25, 44-39, 64-56
Διαιτητές: Μακρής, Κώτσου
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Καλλιανιώτης 6 (2 τρίπ., 9 ριμπ.), Δερμιτζάκης 2, Τσακίρης 6, Σκάνδαλος 18 (1 τρίπ., 8 ριμπ.), Γιαουρτόγλου 10, Τσικόπουλος, Λέπουρης, Αντωνίου 8 (2), Μακρόπουλος 12, Σταθόπουλος, Καλούδας, Κωνσταντινόπουλος 2 (6 ριμπ.).
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικολόπουλος): Πράττης, Σακελλαράκης 14, Μακρής 4, Κεφαλάς 9 (1), Δανιήλ, Γεωργούλης, Αντωνόπουλος 5 (1), Σκορδάς 9, Γιανναλέτσος 12, Κατσαμάκης 3 (1).

Βαθμολογία (σε 25 αγώνες):

1. Ιωνικός Νικαίας 49 (24-1)

2. Διαγόρας Δρυοπιδέων 44 (19-6)

3. Ιπποκράτης Κω 43 (18-7)

4. Τρίτων 40 (15-10)

5. Πανερυθραϊκός 39 (14-11)

6. ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος 38 (13-12)

7. Πρωτέας Βούλας 37 (12-13)

8. Ηράκλειο 37 (12-13)

9. ΚΑΟΚ 36 (11-14)

10. Παγκράτι 35 (10-15)

11. Δάφνη Δαφνίου 35 (10-15)

12. Κηφισιά 34 (9-16)

13. Πανελευσινιακός 34 (9-16)

14. Κορωπί 33 (8-17)

15. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 33 (8-17)

16. ΕΦΑΟΖ 33 (8-17)

Επόμενη Αγωνιστική (22/4):

Παγκράτι-Ιπποκράτης Κω

ΚΑΟΚ-Κηφισιά

Πρωτέας Βούλας-Πανερυθραϊκός

Κορωπί-Πανελευσινιακός

Ηράκλειο-Ίκαρος Νέας Σμύρνης

ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος-Ιωνικός Νικαίας

ΕΦΑΟΖ-Δάφνη Δαφνίου

Διαγόρας Δρυοπιδέων-Τρίτων

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 25ης αγωνιστικής:

Χαρίλαος Τρικούπης-Ικαροι Σερρών 74-65
Χαλκηδόνα-Φάρσαλα 68-66
Πευκοχώρι-Μαχητές Πειραματικού Πεύκων 64-55
Ελίμεια-Ανατόλια 52-66
Τιτάνες Παλαμά-Αγρίνιο 68-101
Καβάλα-Ασπίδα Ξάνθης 86-67
Γέφυρα-Στρατώνι 57-63 (14/4)

Ρεπό: Ερμής Λαγκαδά

Αναλυτικά τα παιχνίδια

ΚΑΒΑΛΑ-ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 86-67
Διαιτητές: Ντούρας, Μπακάλης
Δεκάλεπτα: 21-28, 48-44, 65-57, 86-67
Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεβμπενάζιε 11, Μιχάλογλου 6, Καπινιάρης 10 (1), Τάγαρης 6, Αθανασιάδης 21 (6), Κουμλελής 10 (1), Πιεβάλιτσα 2, Καραθανάσης, Παππάς 18 (4).
Ασπίδα Ξ. (Ιωαννίδης): Παπαδάκης 5, Γρούδος 3, Τσιώγκας 6 (2), Στεφανίδης 2, Κλωνάρας 13, Κουτσογιάννης 3 (1), Γκέλιος 19 (2), Σαββίδης 11 (3), Θοεδωρίδης 2, Μασμανίδης 3.

ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ – ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 74-65
Διαιτητές: Κάρδαρης-Αναστασίου
Δεκάλεπτα: 18-22, 33-32, 60-49, 74-65
Χαρ. Τρικούπης (Δημητριάδης): Γυφτάκης, Βουρνάς 7, Ντόβας 15(3), Ξηρός 2, Μουράτογλου 9(1), Σταυρόπουλος 4, Περρωτής 9, Καραγκιολίδης 1, Αδαμόπουλος, Πολίτης 25(4).
Ίκαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Δαλαγκόζης, Γρίψιος 8, Σιδερίδης 2, Γεωργιανός 11(2), Τράκας, Γκάτζιας 18(3), Φώτογλου 5(1), Γκούτσιας, Θολιώτης 6(2), Κακιούζης 15.

ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ-ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ 64-55
Διαιτητές: Παπαγεωργίου – Δημάδης
Δεκάλεπτα: 9-14, 35-25, 50-37, 64-55
Πευκοχώρι (Μελετιάδης): Αμπατζίδης 8 (2), Τζουβάρας 10, Μαυρίδης 8, Μυλωνίδης 9 (1), Κιγμέτογλου 19, Σικαλίδης, Θεοδωρίδης 1, Δανάκης 9.
Μαχητές (Γεροφώτης): Βογιατζής 13 (3), Καραγιαννίδης 2, Αρνίδης 3 (1), Δήμας 1, Χατζημιχαηλίδης 7 (1), Στόλης 13, Κωνσταντινίδης 8, Μπάκος 6 (2), Βαγιάτης, Βαϊντερλής 2, Βελισσαρίου.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ-ΑΓΡΙΝΙΟ 68-101
Διαιτητές: Κατωτικίδης – Παπανικολάου
Δεκάλεπτα: 20-26, 39-46, 57-79, 68-101
Τιτάνες Π. (Αρχοντούλης): Μπιζιώτης, Τσούμας 4, Γεωργαντζάς 30(4), Κατσαδούρος, Μπακαβέλος, Τσιμούρτος, Αρχοντούλης, Μακρής 11(3), Μούμογλου 4(1), Μανδαλάκης 18(1), Αποστολάκης 1.
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 6, Μπερερής 2, Κυριλής Θ. 13(3), Μουρατίδης 11(3), Γκρέκας 7, Κυριλής Δ. 3, Τάσσος 21, Κασαμπαλής 6, Μήτσου 16(2), Σταύρου 6, Τάγκας 10(2).

ΕΛΙΜΕΙΑ-ΑΝΑΤΟΛΙΑ 52-66
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ.-Χατζηχαρίσης
Δεκάλεπτα: 19-23, 33-41, 47-57, 52-66
Ελίμεια (Δημόπουλος): Τσιρέκας, Μαλούτας 13 (3), Σουπούρας, Τσιάμης 5, Πεχλιβανίδης 6 (2), Κούβελας 8 (2), Τσούκας 5, Μούσιος, Μάλιουρας 9, Μακρής 6 (1), Τσιμίδης,
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Πουλιανίτης, Πρωτούδης 5 (1), Ψυχίδης, Γαλανίδης 9 (2), Ζαφειρούδης 6 (2), Συμεωνίδης 15, Ξενιτίδης 2, Σταματογιάννης 13, Ζώτος 3. Βεργίνης, Καραποστόλου 13 (2)

ΓΕΦΥΡΑ – ΣΤΡΑΤΩΝΙ 57-63
Διαιτητές: Γερακίνης-Ξέρα
Δεκάλεπτα: 23-19, 37-34, 47-48, 57-63
Γέφυρα (Ροδάς): Νικολαΐδης 2, Κολοκοτρώνης 3, Γαρέζος 3 (1), Παπαδόπουλος 5 (1), Σιώπης 13, Ταουσάνης 2, Σιώμος 19, Μπίσκας 10 (1).
Στρατώνι (Χατζούλης): Σπύρας 1, Μητσάκης 2, Δελίδης 12 (2), Φλιάτης Ι. 2, Λευκαδίτης 5 (1), Φλιάτης Γ. 13 (2), Πολιτόπουλος 6 (2), Δασκαλόπουλος 20 (2).

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ 68-66
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Εκίζογλου
Δεκάλεπτα: 24-19, 41-33, 53-50, 68-66
Χαλκηδόνα (Τουλούμης): Πετρίδης 2, Μαρκίδης 18(1), Αραπίδης 8 (2), Παπαδόπουλος, Κουλαξής, Πεταλωτής 3, Μπατάκος, Παναγιώτου 6(1), Κοτζαγιάννης 16, Σεφερίδης, Μάντζος 15(2), Λαίδης
Φάρσαλα (Φόρος): Νικολόπουλος 13(2) ,Αναγνωστόπουλος Γ. 6, Αναγνωστόπουλος Χ. 21 (4), Σαββίδης 5(1), Σιόλογκας 10 , Χαιρετίδης 2, Ντίνος, Συνετός, Μακρής 9, Λούτας, Λιούπης,

Βαθμολογία (σε 25 αγώνες):

1. Χαρίλαος Τρικούπης 43 (19-5)

2. Καβάλα 42 (19-4)*

3. Ίκαροι Σερρών 41 (17-7)

4. Πευκοχώρι 40 (17-6)*

5. Στρατώνι 38 (14-10)

6. Ανατόλια 38 (15-8)*

7. Αγρίνιο 36 (13-10)*

8. Ερμής Λαγκαδά 35 (12-11)*

9. Φάρσαλα 35 (11-13)

10. Μαχητές Πειραματικού Πεύκων 33 (10-13)*

11. Γέφυρα 31 (8-15)*

12. Χαλκηδόνα 31 (7-17)

13. Ασπίς Ξάνθης 30 (7-16)*

14. Ελίμεια 28 (5-18)*

15. Τιτάνες Παλαμά 24 (1-22)*

(*) Έχουν δώσει το ρεπό τους

26η αγωνιστική (22/4):

Φάρσαλα-Χαρίλαος Τρικούπης

Στρατώνι-Χαλκηδόνα

Ασπίδα Ξάνθης-Γέφυρα

Ερμής Λαγκαδά-Πευκοχώρι

Μαχητές Πειραματικού Πεύκων-Ελίμεια

Ανατόλια-Τιτάνες Παλαμά

Αγρίνιο-Καβάλα

basket.gr

Share this article with friends