ΕΟΚ | Γ΄Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (24η αγωνιστική)

ΕΟΚ | Γ΄Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (24η αγωνιστική)

📁 NEA, News, ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, ΕΟΚ 🕔06.Μάιος 2018
ΕΟΚ | Γ΄Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (24η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος – 24η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Κεραυνός Αιγίου – Οίαξ Ναυπλίου 77-74

ΕΑ Πατρών – Νέα Ιωνία 57-75

Μελίσσια – Καλαμάτα ’80 62-61

Απόλλων Σμύρνης – Γλαύκος 63-75

Αχαγιά ’82 – ΚΑΠ 65-52

Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου – Ακράτα 61-83

Ένωση Ιλίου – Έσπερος Πατρών 93-73

Φύλλα αγώνα

Αχαγιά ’82 – ΚΑΠ 65-52

Δεκάλεπτα: 20-19, 35-34, 49-43, 65-52

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Καββαδάς

Αχαγιά ’82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 18 (2), Δαβάνης 24, Σταμόπουλος 4, Οικονομόπουλος 12 (2), Νικολάου 2, Γατσούλης 2, Χαμηλός 3 (1), Χρυσανθόπουλος.

ΚΑΠ (Κακαλιάς): Περδικάρης 18 (1), Ροδοστόγλου 4, Κορρές 4, Πρίτσος 11 (1), Ανδρικόπουλος 2, Ζαχαράκης 5 (1), Σακελλαρόπουλος 6 (2), Ίβκοβιτς 2, Τζίμης, Ετζιάκα.

Κεραυνός Αιγίου – Οίαξ Ναυπλίου 77-74

Δεκάλεπτα: 17-15, 40-33, 62-62, 77-74

Διαιτητές: Τζίμης, Λαζαρίδης

Κεραυνός Αιγίου (Γκοργκόλης): Μαναβόπουλος 22, Γκιζογιάννης 19(1), Γκόβας 24(3), Φωτίου 4, Ζυγάς 3(1), Καραγιάννης 2, Αναστασόπουλος 3(1).

Οίαξ Ναυπλίου (Νώντας): Ευστρατίου 4, Παπαντωνίου 18(1), Μπουρής 2, Πελεκάνος 25, Φρουσκλιάς 11(2), Μπούσι 7(1), Γεωργιάδης 7, Ραζής, Μπουρτσουκλής.

Ένωση Ιλίου – Έσπερος Πατρών 93-73

Δεκάλεπτα: 25-20, 53-34, 69-54, 93-73

Διαιτητές: Χουγιάζος, Κατσαπρακάκης

Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Βαϊδάκης 11(1), Μπέλλας Γ. 20(5), Σκαλωμένος 8(2), Φουντάς 14(1), Πανουσόπουλος Θ. 3, Μπολάτογλου 6, Μπέλλας Οδ. 13(2), Μανταλβάνος 14, Βαρσαμούλης 4, Μαγιντόμπε, Πανουσόπουλος Κ., Κατσαρός.

Έσπερος Πατρών (Δεράος): Γιαλελής 6(1), Φραντζής 26(4), Λαμπρόπουλος 12(2), Ροκανάς 10(1), Ζαφείρης 6, Βύρλας 13, Σερέτης, Καλογιάννης, Νάτσκος, Σκόνδρας, Αγγελόπουλος, Κουτσούκος.

Απόλλων Σμύρνης – Γλαύκος 63-75

Δεκάλεπτα: 16-19, 29-39, 48-61, 63-75

Διαιτητές: Λιότσιος, Καρανικόλα Αλ.

Απόλλων Σμύρνης (Ασημακόπουλος): Οικονομάκης 11(3), Μπίτσικας 7(1), Πρισκομάτης 10, Δρόσος, Οικονομόπουλος 17(3), Καραμπάς 11(2), Ανδρεόπουλος 7.

Γλαύκος (Βουρνάς): Νιφόρας 9, Χονδρογιάννης 20(3), Λαμπρόπουλος 16(2), Σακελλαρόπουλος, Σταυράκης 2, Κάλλης 5(1), Αγγελόπουλος 14, Τσεκλένης 5, Σπυράκος 4

Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου-Ακράτα 61-83

Δεκάλεπτα: 25-17, 38-50, 43-67, 61-83

Διαιτητές: Ντάνος, Καλογριάς

Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου (Παπαμιχαήλ): Δόσης 10(1), Λύκος 7(2), Κρασαδάκης 18(1), Καραμάνης 4, Λενάκος 6, Γεωργάρης Απ. 10(2), Γεωργάρης Αν. 6(2).

Ακράτα (Σκαραφίγκας): Γιοβάς 2, Λάφης 4, Βασιλάτος 3(1), Κατωπόδης 17, Καλεμτζάκης 8(2), Τσότσος 8, Λυμπέρης 11(3), Βεσκούκης 30(2).

ΕΑ Πατρών – Νέα Ιωνία 57-75

Δεκάλεπτα: 13-26, 28-40, 46-55, 57-75

Διαιτητές: Ασημακάκη, Μπιστιντζάνος

ΕΑ Πατρών (Σκροπολίθας): Δούρος 8(1), Πατούχας, Κυριακίδης 5(1), Φωτιάδης 7, Ζαβέρδας, Φραγκισκάτος, Λαμπρόπουλος 4, Παπαδόπουλος 10, Τσουλέας 14, Χουλιάρας 9(1).

Νέα Ιωνία (Δαμιανίδης): Καρτέρης 8(2), Αθ. Καραθανασόπουλος 2, Ηλιόπουλος, Αλ. Καραθανασόπουλος, Φ. Γεωργίου 15(3), Μαυρίδης 3(1), Λαμπρόπουλος 2, Λίτσιος 16(1), Σιούτης 3(1), Βασιλακάκης 2, Καλασούντας 3(1), Γ. Γεωργίου 21(2).

Μελίσσια – Καλαμάτα ’80 62-61

Δεκάλεπτα: 12-12, 29-21, 45-49, 62-61

Διαιτητές: Κιουλάφας, Μαραγκάκης

Μελίσσια (Σταϊκόπουλος): Σπυριδάκης 2, Ζήρος 2, Βούλγαρης 12(2), Κοντός 4, Κυπαρίσσης 2, Βαθρακοκοίλης 8, Καλογερόπουλος 4, Παλαντζάς 2, Καραχάλιος 18(1), Σταμέλος 8(2), Κύρος, Πανταζής.

Καλαμάτα ’80 (Κορογώνας): Σκοπέτος 8, Παπαγεωργίου 14(1), Χαντζής 3(1), Μπάζιος 3(1), Κοντόπουλος 10(3), Βούλγαρης 22, Αναγνωστόπουλος 1, Φραγγέας, Μέντης, Πατικόπουλος.

Βαθμολογία

1. Οίαξ Ναυπλίου 44

2. Γλαύκος 44

3. Ένωση Ιλίου 43

4. Αχαγιά ’82 43

5. Ακράτα 39

6. Μελίσσια 38

7. Έσπερος Πατρών 37

8. ΚΑΠ 35

9. Κεραυνός Αιγίου 35

10. Νέα Ιωνία 34

11. Απόλλων Σμύρνης 33

12. ΕΑ Πατρών 28

13. Καλαμάτα ’80 26

14. Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου 25

Επόμενη αγωνιστική (25η, 13/5)

Οίαξ Ναυπλίου – ΕΑ Πατρών

Καλαμάτα ’80 – Νέα Ιωνία

Γλαύκος – Κεραυνός Αιγίου

ΚΑΠ – Απόλλων Σμύρνης

Ακράτα – Αχαγιά ’82

Έσπερος Πατρών – Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου

Μελίσσια – Ένωση Ιλίου

 

 

 

2ος Όμιλος – 24η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Πεντέλη – Έσπερος Καλλιθέας 74-70 (66-66 κ.α.)

ΒΑΟΛ Χίου – ΑΟΚ Χανιά 62-58

Κρόνος Αγίου Δημητρίου – Άρης Νικαίας 89-82

ΟΦΗ – Λοκρός Αταλάντης 91-86 (76-76 κ.α.)

Νίκη Αμαρουσίου – Ερμής Σχηματαρίου 70-74

ΑΕΕ Παναγίτσας – Έσπερος Λαμίας 78-73

Ρεπό: Άρης Πετρούπολης

Φύλλα αγώνα

ΟΦΗ – Λοκρός Αταλάντης 91-86 (76-76 κ.α.)

Δεκάλεπτα: 16-15, 37-35, 49-58, 76-76, 91-86 (παρ.)

Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ., Λαζόγκα

ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας 7, Κριθινάκης, Μαϊστρέλης, Τσερκιτζόγλου 17(5), Χαρωνίτης 5(1), Καρλάφτης, Αγαπιάδης 28(2), Βασιλειάδης 4, Καραλής 20(3), Πάλλης 10.

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Διαμαντής 2, Ρούζιος 14(1), Μπολμάτης 11(2), Μάτος Αν. 26(2), Μάτος Αγ. 24(2), Ρετσινάς 9.

ΒΑΟΛ Χίου – ΑΟΚ Χανιά 62-58

Δεκάλεπτα: 18-9, 38-27, 43-43, 62-58

Διαιτητές: Ορφανός, Μελισσάρης

ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας): Ανδρουλάκης 5(1), Σουλίκας 10, Βούτας 2, Αγγελίδης 7, Σαμιώτης 6, Τσουρής 6, Τρόβας 4(1), Μπούμπαρης 16, Κωνσταντινάκος 6(2).

ΑΟΚ Χανιά (Θεοδωράκης): Σταθόπουλος 2, Παπαδάκης, Υφαντόπουλος 9(3), Σαράντης 22(4), Πούρος 3, Σκαμνάκης 8, Κολαρετάκης 6, Αδοντάκης 2, Τασιούδης 6.

Κρόνος Αγίου Δημητρίου – Άρης Νικαίας 89-82

Δεκάλεπτα: 30-22, 51-42, 68-61, 89-82

Διαιτητές: Σκαλτσής, Τηγάνης

Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Παπαμάρκος): Ζαραϊδώνης 18(1), Στραγανιώτης 20(1), Νάτσο 11(1), Ξιούρας 13(3), Χρονόπουλος 7(1), Κακαργιάς 2, Κόης 3(1), Κοσμετάτος, Σολωμός 10, Μαλτέζος, Πετράκος, Ανδρεάτος 5(1).

Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Καρυπίδης 19(2), Στογιάνοβιτς 5(1), Καννάς 3(1), Κοροπούλης, Θαλασσινός 25(4), Γαλίτης, Κόλλιας 9, Καπετάνιος 9, Δρίβας 8(1), Χατζόγλου 4, Βλάμης.

ΑΕΕ Παναγίτσας – Έσπερος Λαμίας 78-73

Δεκάλεπτα: 22-22, 46-35, 62-55, 78-73

Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας, Χριστοδουλάκης

ΑΕΕ Παναγίτσας (Βελισσαράκος): Σκεμπές 5(1), Καρβούνης 17(3), Μούντριχας, Θεοδωράκος 20(6), Μντζάκος, Ντουζίδης, Μπέλλος 3, Γκιζόγιαννης 17(3), Χοτζάλι, Δρακάκης 16, Σβορώνος.

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς, Μπερτσιμάς, Σέττος 8(2), Πάππος, Ρουμελιώτης 20(2), Παπαργυρόπουλος 7, Φύκας 13(1), Μαντζούκας, Φούντας 2, Δαχρετζής 6, Κατράνας 17(3), Παπανικολάου.

Πεντέλη – Έσπερος Καλλιθέας 74-70 (66-66 κ.α.)

Δεκάλεπτα: 19-20, 38-38, 48-53, 66-66, 74-70 (παρ.)

Διαιτητές: Πολυχρόνης, Ζιώγας

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Παπανδρέου 3(1), Μάντζιος 5(1), Γεωργακόπουλος 9(1), Λίτσο 7(1), Αποστολόπουλος 10(3), Ντάλλης, Νιφόρας, Μουλάς 2, Μπίγκος 12(1), Σαλτουρίδης, Μαλούκος 26.

Έσπερος Καλλιθέας (Γράψας, Μάντζαρης): Αγγελόπουλος 2, Καραγιαννίδης 2, Χατζηκίδης 13(3), Καρλάφτης 9(1), Χαρούνι Ν. Κατσούρης, Κρητικός 5, Βλασόπουλος 2, Χαρούνι Κ. 22, Καράμπελας, Βάρσος, Πρόγκας 2.

Νίκη Αμαρουσίου – Ερμής Σχηματαρίου 70-74

Δεκάλεπτα: 23-17, 42-44, 51-60, 70-74

Διαιτητές: Κώτσου, Κωτσίρης

Νίκη Αμαρουσίου (Χρυσόγελος): Τσέκενης Ι. 3(1), Δανάς 11(3), Μιχαλάκης 12(2), Σταμάτης 5, Κοντογιάννης 4, Κυπριτζόγλου 12(2), Σκούταρης 13(1), Κουκάκης 6, Ντέντα 4.

Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης): Ζήμπρας, Πανταζής 13(1), Γκρινιάρης 18, Κολοβός 5, Θωμάς, Κώνστας 3(1), Φλώτσιος 5(1), Κουτής, Αγγελέτος 6(1), Τσιριμώκος 6(2), Γυφτονικολός 9, Σπηιώπουλος 9.

Βαθμολογία

1. Έσπερος Καλλιθέας 39

2. Έσπερος Λαμίας 38

3. Πεντέλη 38

4. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 37

5. Ερμής Σχηματαρίου 36

6. Λοκρός Αταλάντης 35

7. ΟΦΗ 33

8. ΒΑΟΛ Χίου 32

9. Άρης Νικαίας 31

10. ΑΕΕ Παναγίτσας 30

11. Νίκη Αμαρουσίου 29

12. ΑΟΚ Χανιά 29

13. Άρης Πετρούπολης 23

* Έχουν κάνει ρεπό Άρης Πετρούπολης, ΒΑΟΛ Χίου, Πεντέλη, Άρης Νικαίας, Νίκη Αμαρουσίου, ΟΦΗ, Λοκρός Αταλάντης, Ερμής Σχηματαρίου, Κρόνος Αγίου Δημητρίου, Έσπερος Καλλιθέας, Έσπερος Λαμίας.

Επόμενη αγωνιστική (25η, 13/5)

Έσπερος Καλλιθέας – ΒΑΟΛ Χίου

Άρης Νικαίας – Πεντέλη

Λοκρός Αταλάντης – Κρόνος Αγίου Δημητρίου

Ερμής Σχηματαρίου – ΟΦΗ

Έσπερος Λαμίας – Νίκη Αμαρουσίου

Άρης Πετρούπολης – ΑΕΕ Παναγίτσας

Ρεπό: ΑΟΚ Χανιά

 

 

3ος Όμιλος – 24η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Νίκη Βόλου – Νικόπολη Πρέβεζας 75-62

Φίλιππος Βέροιας – Φαίακας Κέρκυρας 71-55

Ικαροι Τρικάλων – Πρωτέας Γρεβενών 78-59

Εύαθλος Πολυκάστρου – Ιωνικός 79-66 (παρ.)

ΓΕ Αγρινίου – Ζέφυρος 66-58

ΑΓΣ Ιωαννίνων – ΑΟΚ Βέροιας 60-69

Ρεπό: ΑΠΣ Πτολεμαΐδα

 

Φύλλα αγώνα

ΓΕ Αγρινίου-Ζέφυρος 66-58

Δεκάλεπτα: 22-11, 37-27, 50-44, 66-58

Διαιτητές: Καμήτσος, Μαρινάκης

ΓΕ Αγρινίου (Φαράντος): Χειμώνας, Αϋφαντόπουλος, Βακουφτσής, Σταμουλάκης 7, Ντάλας, Μπαρούχας 26(5), Σαπλαούρας, Τσώλος 2, Μπεκατώρος 13(3), Δάρλας 6(2), Βούλγαρης, Βασιλείου 10.

Ζέφυρος (Τσολάκης): Μυτιληναίος 9(3), Νικολαῒδης 4, Ματενίδης 4, Τσαμόγλου, Τσιόγκας 19, Μυστιλιάδης 22(2).

Εύαθλος Πολυκάστρου – Ιωνικός 79-66 (66-66 κ.α.)

Δεκάλεπτα: 16-23, 28-37, 47-51, 66-66, 79-66 (παρ.)

Διαιτητές: Καρακώστας, Κοντογιάννης

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος Σ. 10(2), Ημερίδης 18(2), Τασούδης 3(1), Τσινόπουλος 20(2), Τσελέκης 8, Σιδηρόπουλος 14(1), Κουτούλας 6(2).

Ιωνικός (Πετρόπουλος): Μητακίδης 2, Παουλεάνου, Γεωργιάδης 13, Κούτε 4, Μαδεμλής, Βαρίτης 13, Δελής 9, Σιδηροηλίας 9, Αναστασιάδης 16.

Ικαροι Τρικάλων – Πρωτέας Γρεβενών 78-59

Δεκάλεπτα: 22-15, 40-30, 59-47, 78-59

Διαιτητές: Τσουμαχίδης, Δόλγυρας

Ίκαροι Τρικάλων (Μητσιάδης): Φούντας Φ. 5, Στάνκοβιτς 2, Αργύρης Κ. 26, Μέξης 4, Χατζής 2. Ντούρβας 9, Μπαρμπαρούσης 2, Αργύρης Σ. 2. Φούντας Γ. 24, Θεοδώρου 2, Κορδέας.

Νίκη Βόλου – Νικόπολη Πρέβεζας 75-62

Δεκάλεπτα: 15-12, 27-28, 52-41, 75-62

Διαιτητές: Λουλουδιάδης, Παπαθανασίου

Νίκη Βόλου (Πρέκας, Τύμπας): Διγενής, Ρουσιώτης, Γεωργίου 12, Αναγνωστόπουλος 12(1), Καφάσης, Κουτίνας 29(3), Τσαβές 6, Βλήτσιος, Παπαζήσης, Παπακώστας 10, Τοκατλίδης 6.

Νικόπολη Πρέβεζας (Μυριούνης): Βαγενάς 13(2), Αργυρός 9(2), Σουλιώτης, Τσιτσώνης 6(2), Σταμούλης 5(1), Παπαμιχαήλ, Γεωργάκης 4, Νίκας 5, Μακρόπουλος 8(2), Μπάλλας 12.

Βαθμολογία
1. Φίλιππος Βέροιας 41
2. Φαίακας Κέρκυρας 40
3. Νίκη Βόλου 37
4. Πρωτέας Γρεβενών 35
5. Ζέφυρος 34
6. Εύαθλος Πολυκάστρου 33
7. Νικόπολη Πρέβεζας 33
8. ΑΓΣ Ιωαννίνων 33
9. ΑΟΚ Βέροιας 32
10. Ικαροι Τρικάλων 32
11. Ιωνικός 31
12. ΓΕ Αγρινίου 26
13. ΑΠΣ Πτολεμαΐδα 25
*Φαίακας Κέρκυρας και ΑΓΣ Ιωαννίνων, έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο.

Επόμενη αγωνιστική (25η, 13/5)
Νικόπολη Πρέβεζας – Φίλιππος Βέροιας
Πρωτέας Γρεβενών – Νίκη Βόλου
Ιωνικός – Ικαροι Τρικάλων
Ζέφυρος – Εύαθλος Πολυκάστρου
ΑΟΚ Βέροιας – ΓΕ Αγρινίου
ΑΠΣ Πτολεμαΐδα – ΑΓΣ Ιωαννίνων
Ρεπό: Φαίακας Κέρκυρας

4ος Όμιλος – 24η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΟ Πολυγύρου – Κένταυρος Καλλικράτειας 86-50

Αστέρας Σίνδου – ΧΑΝΘ 61-71

Μαντουλίδης – ΓΑΣ Κομοτηνή 67-56

Μακεδονικός – ΠΣ Ευκαρπίας 96-82

Ελευθερούπολη – ΜΕΝΤ 94-89

ΑΕ Κομοτηνής – Απόλλων Καλαμαριάς 83-73

Αίας Ευόσμου – Ορφέας Νέου Σκοπού 101-37

Φύλλα αγώνα

Μαντουλίδης – ΓΑΣ Κομοτηνή 67-56

Δεκάλεπτα: 10-10, 38-23, 49-42, 67-56

Διαιτητές: Παργιανόπουλος, Λελούδας

Μαντουλίδης (Ντολόπουλος): Γεωργίου 1, Ρόπουτης 6(1), Τάκης 12(3), Μπέλλος 13(3), Ρεφατλάρι 6(2), Γραβάνης 6, Καλόγηρος 13, Τσιριλάκης 8, Γκίζης 2.

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Σκεμπή 3, Αθανασίου 2, Λεχούδης 12(1), Γιωτόπουλος 5(1), Σιμάκης 18(1), Παλάσκας 6(2), Μπίτατζης, Χαλίλ 10, Μαρκογιαννάκης.

Ελευθερούπολη – ΜΕΝΤ 94-89

Δεκάλεπτα: 29-20, 50-45, 71-66, 94-89

Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Εκίζογλου

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Στυλίδης 20(3), Θεοδωράκος 20(6), Απαζίδης 16, Μανάκας 6, Ιωάννου 11(3), Βοϊβατόπουλος 21 Μασάδης.

ΜΕΝΤ (Νομικός): Αμπατζάς, Καλπακτσίδης 8, Μιχαηλίδης 33(3), Μπουραζάνης 2, Καρανώτας 10, Παπαδόπουλος Αγ. 16(3), Ακσεχέρογλου 7, Γιαννούλης 13.

Μακεδονικός – ΠΣ Ευκαρπίας 96-82

Δεκάλεπτα: 23-17, 45-40, 71-61, 96-82

Διαιτητές: Πετανίδου, Κουκουλεκίδης

Μακεδονικός (Μύθου): Παπαγρηγορίου, Κοντσές 12(1), Ντισλής 11(1), Κουντουρατζόγλου 19(1), Βούλγαρης, Μπαρζού 11, Χαλάτσης 14, Κομμάτας, Πηλακούτας 23(3), Λυχριδάς, Κασούρας 6, Μαργαρίτης.

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Ψευτογκάς 18(5), Πούλιος 2, Κολλώτσιος Β, Καρακώστας, Γκαβέζος Αρ. 7, Γαϊτάνης 14(2), Ρεδάρης 3(1), Κολλώτσιος Α 2, Ουλουσίδης 11(2), Κόκκουρας 14, Κιούρκας 9, Γκαβέζος Αν. 2.

Αίας Ευόσμου – Ορφέας Νέου Σκοπού 101-37

Δεκάλεπτα: 30-15, 53-26, 71-34, 101-37

Διαιτητές: Χατζημπαλίδης, Χατζηκώστας

Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος, Κόρκας): Βαρδής 6, Δοξάκης 12(4), Μπαλτζόπουλος 8(1), Νικολούδης 37(7), Περιστεράκης 4, Νησιώτης, Σίσιου, Σεκαδάκης Γ. 6, Νέσης 18(1), Λίσελης, Σεκαδάκης Δ. 11.

Ορφέας Νέου Σκοπού (Σίσκος): Καραμπατζάκης 2, Γεωργόπουλος2, Δροσινός 7(1), Χατζής 5, Αχτσής 2, Θεοδωρόπουλος 1, Καρακάσης, Γάτος 13, Σίμος 3, Σουρίδης, Φραντζέσκος 2

ΑΕ Κομοτηνής-Απόλλων Καλαμαριάς 83-73

Δεκάλεπτα: 23-14, 47-38, 62-54, 83-73

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Χρυσάφης

ΑΕ Κομοτηνής (Δάφτσης): Καραμανλής 6, Παπαδόπουλος 3(1), Κιμπάρης, Καραμπίνης 2, Μαγουλάς 25(2) Δάτσης 5, Γκιρίτσης, Κυφωνίδης 16(1) Φωτακάκης, Σπέντζος 12(3), Θεοδωρίδης 11.

Απόλλων Καλαμαριάς (Κεσίδης, Γεωργιάδης): Χασιώτης, Αποστόλου 29(5) Μυσιρλού 6(1), Τσαματάνης, Κουκουλίδης 12(1), Ανδρεάδης, Καλαμπόκης 6, Κιότης 11(1), Χατζίδης 9.

Αστέρας Σίνδου – ΧΑΝΘ 61-71

Δεκάλεπτα: 19-21, 35-38,47-51, 61-71

Διαιτητές: Σιταρίδης, Σελεβός

Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης): Λεπτοκαρίδης 12, Σταυρακίδης, Παπαπασχάλης 2, Ιωαννίδης 15, Πετρίδης, Μπίλιος, Γιαννόπουλος, Αγραφιώτης 20(3), Ιατρίδης, Ακριτίδης 2, Μισιρλόγλου 10(2), Αθανασιάδης.

ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης): Παπαζούδης 6(2), Χατζηβούρκογλου, Ακεψιμαῒδης 15(3), Ναλμπάντης, Ζιάκας, Θωμαῒδης 6, Γεωργάκης 10, Πέτροβιτς 28(5), Κουτσοκώστας, Μακούλης, Βλαγκόγιας 6, Ζεκιριέ.

Βαθμολογία

1. Ελευθερούπολη 46
2. Μακεδονικός 44
3. ΑΟ Πολυγύρου 41
4. Αίας Ευόσμου 39
5. ΧΑΝΘ 39
6. ΜΕΝΤ 39
7. ΠΣ Ευκαρπίας 37
8. ΓΑΣ Κομοτηνή 36
9. Απόλλων Καλαμαριάς 36
10. Μαντουλίδης 35
11. Αστέρας Σίνδου 32
12. ΑΕ Κομοτηνής 29
13. Κένταυρος Καλλικράτειας 27
14. Ορφέας Νέου Σκοπού 24

Επόμενη αγωνιστική (25η, 13/5)
Κένταυρος Καλλικράτειας – Αστέρας Σίνδου
ΓΑΣ Κομοτηνή – ΧΑΝΘ
ΠΣ Ευκαρπίας – ΑΟ Πολυγύρου
ΜΕΝΤ – Μακεδονικός
Απόλλων Καλαμαριάς – Ελευθερούπολη
Ορφέας Νέου Σκοπού – ΑΕ Κομοτηνής
Μαντουλίδης – Αίας Ευόσμου

basket.gr

Share this article with friends