Μετάβαση σε ΝΕΑ βελτιστοποιημένη μορφή και εμφάνιση για όλες τις διαστάσεις των οθονών, του website της Ε.ΚΑ.Σ.Θ.
Μετάβαση σε ΝΕΑ βελτιστοποιημένη μορφή και εμφάνιση για όλες τις διαστάσεις των οθονών, του website της Ε.ΚΑ.Σ.Θ.
Read MoreΓια την 28η Αγωνιστική της Β’ Εθνικής ο Διαγόρας Δρυοπιδέων κέρδισε με 82-81 τον Πανελευσινιακό και σε συνδυασμό με την ήττα του Ιπποκράτη Κω ανέβηκε στην Α2 Ανδρών.
Στον 2ο Ομιλο ο Χαρίλαος Τρικούπης εξασφάλισε την άνοδό του στην Α2 μετά την νίκη του με 74-63 επί της Χαλκηδόνας.
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Πρωτέας Βούλας-Ιπποκράτης Κω 82-69
Πανερυθραϊκός-ΑΕΝ Κηφισιάς 71-67
Διαγόρας Δρυοπιδέων-Πανελευσινιακός 82-81
ΚΑΟ Κορίνθου-Ίκαρος Ν. Σμύρνης 73-64
ΑΟ Παγκρατίου-Ιωνικός Νίκαιας 77-104
Ηράκλειο-Δάφνη Δαφνίου 74-77
ΓΣ Μάνδρας-Τρίτων 77-63
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΓΣ Κορωπίου 82-85 (76-76 κ.α.)
Αναλυτικά τα παιχνίδια
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 82-69
Δεκάλεπτα : 22-15,38-36,56-52,82-69
Διαιτητες : Λογοθέτης, Σταθόπουλος
Πρωτέας Βούλας (Βλαχος,Τερζής) : Αγγελόπουλος 16(1), Βαρδαβάς 2, Αθηνιώτης 2, Ματαλιωτάκης 22, Μόρφης 11(3) , Μπάλας, Τοπάλης 5(1) , Καματερός , Γάργαλης 12(3) , Αυγενικός 12(2) , Ματσάγγος , Λάτσης.
Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης) : Καραθωμάς 4 , Κουμπούρας 26(2) , Τρύπας 3(1) , Σκούφης 2 , Ασημακόπουλος 17(1) , Λεκάκης 1 , Χαρίσης 11 , Τσακαλέρης 5(1) , Καταβαίνης.
ΕΦΑΟΖ – ΚΟΡΩΠΙ 82-85
Δεκάλεπτα : 26-9, 43-37, 58-58, 76-76, 82-85 (παρ.)
Διαιτητές : Θεοδωρόπουλος-Τσαχάκης
ΕΦΑΟΖ (Ζήβας) : Παπαφλωράτος 11 (3), Γκόντγουϊν 16 (5), Γκαβασιάδης 16 (2), Κοψιάς 2, Ξύδης 15 (2), Σαμοθράκης 4, Στάθης 4, Τσιτσιγιάννης 9 (1), Γεωργιάδης 2, Παπαρέγκας 3.
Κορωπί (Παπαδόπουλος) : Δενδρινός 7 (1), Μπουρδάνος 10 (2), Γκοντόπουλος 19 (3), Αγόρης, Σιμιτζής 18 (2), Σπανός 21 (4), Μαλτέσιος 10, Πετς.
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 82-81
Δεκάλεπτα : 19-13, 48-29, 63-53, 82-81
Διαιτητές : Αργυρούδης-Τσολάκος
Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης) :Μπιμπούδης, Κούκας 19 (5), Λυκογιάνης 7 (1), Καραλής 5 (1), Κωνσταντώνης 9 (3), Πέττας 20, Καρασταμάτης, Κατιάκος 15, Καλλίλας, Καραβανάς 7
Πανελευσινιακός (Χούμπαυλης) : Νικολακόπουλος 3 (1), Κελαϊδής 31 (7), Ηλιάδης 5, Ρόκκας 5 (1), Ζούμπος 16 (3), Τζιάλας 2, Στέφος 12, Φωτόπουλος 3 (1), Ματζιώρης 4.
ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 77-104
Δεκάλεπτα: 18-27, 41-57, 55-87, 77-104
Διαιτητές : Φραγκούλη-Ουσταμπασίδης
Παγκράτι (Κουτσένης): Κούτρας 9(1), Καυκής 9(1), Χριστόπουλος 7(1), Γεωργοπαπαδάκος 14(2) , Γιαννίκος 3(1), Σφηκάκης, Τζάτζας 9(3), Λυτόπουλος 2, Φάσουρας 3, Ξιούρας 4, Μπένος 15, Γερονικος 2 .
Ιωνικός Νικαίας (Γούναρης): Κοντραφούρης, Καράμπουλας 23, Κατράνης, Πετροδημόπουλος 6, Παλαιοχωρίτης 3(1), Μπατής 7(1), Βασιλόπουλος 24(5 τριπ., 13 ασ.), Κανονίδης 19(2), Κατούφας 9, Βασιλόπουλος Θοδ., Παπαδόπουλος 7(1), Κουντουράς 3(1).
ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 74-77
Δεκάλεπτα: 12-22, 23-38, 43-57, 74-77
Διαιτητές : Κωνσταντινίδου-Νάστος
Ηράκλειο (Μακράκης): Γουμενάκης, Λάκκας 8, Μηλαθιανάκης, Παπαδάκης 5, Λιανός 15 (1), Πρωτογεράκης 4, Καλατζής 2, Χάλαρης 26, Πετράκης 14 (1).
Δάφνη Δαφνίου (Σορώτος): Γεωργούτσος 8, Κουφόπουλος, Καπώνης 4, Χρυσός, Σώφρονας 6 (2), Γκίνης 17 (4), Μιχόπουλος 8 (1), Γκουζέλης 10 (1), Τσιάκος 15, Τσελεμπής 9 (1).
ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 73-64
Δεκάλεπτα : 24-9, 40-29, 59-45, 73-64
Διαιτητές : Μακρής-Τσιμπούρης
KAO Κορίνθου (Νικητόπουλος) : Πράτης 9 (3), Σακελλαράκης 12, Μακρής 11 (1), Κατσαμάκης 5, Κεφαλάς 8 (1), Δανίηλ 12 (2), Γεωργούλης 2, Αντωνόπουλος 5, Σκορδάς, Γιανναλέτσος 9
Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Καρακώστας) : Γοργόνης 4, Μελισσουργός 6, Βελιζιώτης (1), Γραμματικός 4, Σπυρόπουλος 3 (1), Βούζας 22 (1), Λαβάρης 5 (1), Δορκοφίκης 6 (1), Μιχαλόπουλος 2, Ζούκας 8.
Βαθμολογία (σε 28 αγώνες):
1. Ιωνικός Νικαίας 55 (27-1)
2. Διαγόρας Δρυοπιδέων 50 (22-6)
3. Ιπποκράτης Κω 47 (19-9)
4. Τρίτων 44 (16-12)
5. Πρωτέας Βούλας 43 (15-13)
6. ΓΣ Μάνδρας/Νικηφόρος 43 (15-13)
7. Πανερυθραϊκός 43 (15-13)
8. ΚΑΟΚ Κορίνθου 40 (12-16)
9. Ηράκλειο 40 (12-16)
10.Παγκράτι 40 (12-16)
11. Δάφνη Δαφνίου 40 (12-16)
12. Κορωπί 38 (10-18)
13. Κηφισιά 38 (10-18)
14. Πανελευσινιακός 38 (10-18)
15. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 37 (9-19)
16. ΕΦΑΟΖ 36 (8-20)
Η επόμενη αγωνιστική (29η, 13/5)
Ιπποκράτης Κω-Πανερυθραϊκός
Πανελευσινιακός-ΑΕ Ν. Κηφισιάς
Ικαρος Νέας Σμύρνης-Πρωτέας Βούλας
Ιωνικός Νίκαιας-ΚΑΟ Κορίνθου
Δάφνη Δαφνίου-Παγκράτι
Τρίτωνας-Ηράκλειο
Κορωπί-ΓΣ Μάνδρας/Νικηφόρος
Διαγόρας Δρυοπιδέων-ΕΦΑΟΖ
2ος ΟΜΙΛΟΣ
ΓΑΣ Χαλκηδόνας-Χαρίλαος Τρικούπης 63-74
ΓΣ Φαρσάλων-Πευκοχώρι 70-84
Ίκαροι Σερρών-ΓΣ Ελίμειας 85-64
Ερμής Λαγκαδά-Τιτάνες Παλαμά 81-76
Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-ΕΚ Καβάλας 58-71
Ανατόλια-Ασπίδα Ξάνθης 100-65
ΑΟ Αγρινίου-ΚΣ Γέφυρας 78-61 (5/5)
Ρεπό : Στρατώνι
Αναλυτικά τα παιχνίδια:
ΧΑΛΚΔΗΔΟΝΑ – ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ 63-74
Διαιτητές: Παγώνης, Ευφραιμίδης
Δεκάλεπτα: 22-20, 39-37, 47-56, 63-74
Γ.Α.Σ Χαλκδόνας (Τουλούμης): Πετρίδης 9(1), Μαρκίδης 4, Μαραπίδης 6(1), Παπαδόπουλος, Λαιδης, Πεταλωτής 20, Σεφερίδης 1, Μάντσος 3(1), Μπατάκας 5, Κουζογιάννης 10, Παναγιώτου 5(1).
Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου (Δημητριάδης): Βουρνάς 2, Ντόβας 11(2), Ξηρός 2, Μουράτογλου 12(1), Σταυρόπουλος 7, Περρωτής 8, Καραγκιολίδης 8, Αδαμόπουλος 10, Πολίτης 14(1).
ΦΑΡΣΑΛΑ – ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ 70-84
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Θεοδώρου
Δεκάλεπτα: 24 – 31, 49 – 52, 54 – 67, 70 – 84
Φάρσαλα (Φόρος): Νικολόπουλος 13(2), Ντίνος 2, Σαββίδης, Χαιρετίδης 11(2), Αναγνωστόπουλος Χ 18(4), Συνετός, Αναγνωστόπουλος Γ. 13(1), Λούτας, Λιούπης 2, Καραδημας 1, Μακρής 10
Πευκοχώρι (Μελετιάδης): Αμπατζιδης 6(2), Tσιμπής 3, Λαζαρίδης, Tζουβάρας 6, Mαυρίδης 13,Καραμπέκης 4 , Kιγμέτογλου 22(1) Σικαλίδης , Θεοδωρίδης 12, Δανάκης 18(3)
ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ – ΚΑΒΑΛΑ 58-71
Δεκάλεπτα: 8-20, 31-42, 45-53, 58-71
Διαιτητές: Ταρενίδης Στ.-Φακίτσας
Μαχητές Πειραματικό Πευκών (Γεροφωτης): Βογιατζής 6(2), Καραγιαννίδης, Αρνίδης 3 , Δήμας 7, Χατζημιχαηλίδης 11(2), Στόλης 10, Κωνσταντινίδης 2, Μπάκος 9(2), Βαγιάτης ,Βαιντερλής, Βελισσαρίου 10(2).
Καβάλα (Καραπιπεριδης): Ερεμπενάζιε , Παντόπουλος, Μιχάλογλου 9(1), Καπινιάρης 7(1), Τάγαρης , Αθανασάαδης 22(5), Κουμλ’ελης 13, Πιεβάλιτσα 5(1), Καραθανάσης , Παππάς 9(1), Χονδρόπουλος 6(2)
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ-ΕΛΙΜΕΙΑ 85-54
Δεκάλεπτα: 27-14, 43-27, 62-43, 85-54
Διαιτητές: Αγραφιώτης-Πράττος
Ίκαροι Σ. (Ποργιόπουλος): Δαλαγκόζης 2, Γρίψιος 10(1), Σιδερίδης 11(3), Γεωργιανός 6(2), Τράκας 5(1), Γκάτζιας 22(2), Φώτογλου 8, Γκούτζιας 2, Τοπάλης, Τσέλιος 2, Κακιούζης 17.
Ελίμεια (Δημόπουλος): Τσιρέκας, Μαλούτας, Σαπούρας 3(1), Τσιάμης 6(2), Πεχλιβανίδης, Τσούκας 11(3), Μαλλιούρας 11(1), Μακρής 18(6), Τσιμίδης 5.
ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ-ΚΑΒΑΛΑ 58-71
Δεκάλεπτα: 8-20, 31-42, 45-53, 58-71
Διαιτητές: Ταρενίδης Στ., Φακίτσας
Μαχητές (Γεροφωτης): Βογιατζής 6(2), Καραγιαννίδης, Αρνίδης 3, Δήμας 7, Χατζημιχαηλίδης 11(2), Στόλης 10, Κωνσταντινίδης 2, Μπάκος 9(2), Βαγιάτης , Βαϊντερλής, Βελισσαρίου 10(2).
Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεβμπενάζιε, Παντόπουλος, Μιχάλογλου 9(1), Καπινιάρης 7(1), Τάγαρης , Αθανασιάδης 22(5), Κουμλελής 13, Πιεβάλιτσα 5(1), Καραθανάσης , Παππάς 9(1), Χονδρόπουλος 6(2).
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 81-76
Δεκάλεπτα: 27-18, 45-38, 60-55, 81-76
Διαιτητές: Δημάδης, Ζαχαριάδης
Ερμής Λ. (Τσούρμας): Μήνου 11 (1), Αμπατζάς 5 (1), Δημητρακάς 4, Ελευθεριάδης 8, Τοπουζίδης 6, Μάρουσιτς 11 (1), Παρίτσης 4, Χριστοδούλου 8, Αβοκάτος 7 (1), Γκαμούρας 12, Μέλλιος 3 (1), Κοτσάνος 2.
Τιτάνες Π. (Αρχοντούλης): Μπιζιώτης 7 (1), Τσούμας, Γεωργαντζάς, Κατσαδούρος 2, Τσιμούρτος, Αρχοντούλης, Μακρής 12 (4), Μούμογλου 19 (2), Μανδαλάκης 25 (2), Αποστολάκης 11.
ΑΓΡΙΝΙΟ – ΓΕΦΥΡΑ 78-61
Δεκάλεπτα: 28-18, 46-38, 56-50, 78-61
Διαιτητές: Μακρόπουλος – Γεράνιος.
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 6, Κυριλής Θ. 11(1), Μουρατίδης 10(1), Γκρέκας 4(1), Κυριλής Δ. 7(1), Τάσσος 7, Κασαμπαλής 20, Μήτσου 10(2), Ρέντζιος, Τάγκας 3(1).
Γέφυρα (Ροδάς): Νικολαΐδης 12, Καζαμίας, Κολοκοτρώνης 17(5), Γαρέζος 16(4), Παπαδόπουλος 3, Σιώπης 11(2), Σαραντίδης, Ταουσάνης 2, Μπίσκας, Ευσταθιάδης, Αζίζης.
Βαθμολογία (28 αγώνες)
1. Χαρίλαος Τρικούπης 49 (22-5)
2. Καβάλα 46 (20-6)*
3. Ίκαροι Σερρών 45 (19-7)
4. Πευκοχώρι 45 (19-7)*
5. Ανατόλια 44 (18-8)*
6. Αγρίνιο 41 (15-11)*
7. Στρατώνι 40 (14-12)*
8. Ερμής Λαγκάδα 40 (14-12)*
9. Μαχητές Πειραματικό Πευκών 38 (12-14)*
10. Φάρσαλα 37 (11-15)*
11. Χαλκηδόνα 36 (9-18)
12. Γέφυρα 35 (9-17)*
13. Ασπίδα Ξάνθης 34 (8-18)*
14. Ελίμεια 31 (5-21)*
15. Τιτάνες Παλαμά 27 (1-25)*
*Έχουν κάνει το ρεπό τους
Η επόμενη αγωνιστική (29η, 13/5)
Γέφυρα-Χαρίλαος Τρικούπης
Πευκοχώρι-Στρατώνι
Ελίμεια-Φάρσαλα
Τιτάνες Παλαμά-Ικαροι Σερρών
Καβάλα -Ερμής Λαγκαδά
Ασπίδα Ξάνθης-Μαχητές Πειραματικού Πεύκων
Αγρίνιο-Ανατόλια
Ρεπό : Χαλκηδόνα
Μετάβαση σε ΝΕΑ βελτιστοποιημένη μορφή και εμφάνιση για όλες τις διαστάσεις των οθονών, του website της Ε.ΚΑ.Σ.Θ.
Read More