EOK | Β΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (4η αγωνιστική)

EOK | Β΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (4η αγωνιστική)

📁 Live Μεταδόσεις από την ΕΚΑΣΘ (yt channel), NEA 🕔04.Νοέμβριος 2018
EOK | Β΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (4η αγωνιστική)

Β΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (4η αγωνιστική)
Τρίτων και Δούκας συνεχίζουν να οδηγούν αήττητοι τον 1ο όμιλο
της Β’ Εθνικής, με εντός έδρας νίκες επί της Πεντέλης και της Δάφνης Δαφνίου στο ντέρμπι, αντίστοιχα. Στον πόντο κρίθηκαν τα ματς σε Ναύπλιο και Καλλιθέα, με τον Οίακα να νικάει το Παγκράτι και τον Έσπερο τον Πρωτέα Βούλας.

1ος Όμιλος – 4η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Εσπερος – Πρωτέας Β. 76-75

Τρίτων – Πεντέλη 85-77

Μανδραϊκός – Γλαύκος 87-83 (κ.α. 74-74)

Οίακας Ναυπ. – Παγκράτι 77-76

Κόρινθος – Εν. Ιλίου 70-63

Παπάγου – Πανευσινιακός 78-76

Δούκας – Δάφνη Δαφ. 82-71

Κρόνος Αγ.Δημ. – Πανερυθραϊκός 95-86

Φύλλα αγώνα

ΠΑΠΑΓΟΥ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 78-76

Δεκάλεπτα: 18-18, 33-31, 55-49, 78-76

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος-Σπυρόπουλος

Παπάγου (Κατσούνης): Παπαζήσης, Πίνης 4 (1), Πρισκομάτης, Λεκάκης 9 (1), Χρυσός 3, Ζώρζος 25 (2), Παπαπέτρου 7 (1), Κουτρούλιας 22 (1), Μπάλος, Γιαννίκος, Αγγελόπουλος 8

Πανελευσινιακός (Καλογήρου): Κυριακόπουλος 16 (1), Ηλιάδης 2, Καράμπελας, Μουρατίδης 16 (4), Βούλγαρης, Σταθόπουλος 12, Ιωάννου, Ψαρόπουλος 12 (1), Πικέας, Δούκας 8, Μαύρος, Αναγνωστάκης 10 (1).

ΕΣΠΕΡΟΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 76-75

Δεκάλεπτα: 23-19, 40-40, 56-59, 76-75

Διαιτητές: Τσαχάκης-Πολυχρόνης

Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης): Αγγελόπουλος 12 (1), Μούτσα, Χατζηκίδης 8 (2), Γραμματικός 17 (4), Μπούσι, Σκουλούδης 7, Παπαφλωράτος 11 (2), Κ.Χαρούνι 8, Ν.Χαρούνι 4, Βλασσόπουλος 9 (1), Καρλάφτης, Κοντραφούρης.

Πρωτέας Βούλας (Βλάχος): Κυριλής 7 (1), Αγγελόπουλος 7 (1), Ματσάγγος, Αυγενικός 20 (4), Παπαρέγκας 16 (1), Φιλίππου, Γάργαλης 7, Παπαδάκης, Καματερός 6, Γεωργιάδης, Μόρφης, Ματαλιωτάκης 12.

ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 77-76

Δεκάλεπτα: 25-20, 42-38, 58-55, 77-76

Διαιτητές: Καρακάσης-Λογοθέτης

Οίαξ Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Ραζής 4 (1), Κουμπούρας, 27, Πασολάρι, Παπαντωνίου, Χασα, Γεωργιάδης 9 (1), Τσούχλης, Πελεκάνος 15 (2) , Μπουρτσουκλής, Σκορδάς 7 , Αναγνωστόπουλος 15.

Παγκράτι (Λιόγας): Τζιβελέκας 15, Κούτρας 2, Κατωπόδης, Λυτόπουλος 22 (2), Φωτίου 6, Δερμιτζάκης 18 (1), Δόξας, Ροδοστόγλου 2, Μπένος 11, Αρμάος.

ΤΡΙΤΩΝΑΣ – ΠΕΝΤΕΛΗ 85-77

Δεκάλεπτα : 24-23, 41-43, 51-51, 85-77

Διαιτητές : Καλογερόπουλος Φ.-Σκαλτσής

Τρίτωνας (Μιχελάκος) : Τσούτσος 10 (1), Ψαρόπουλος 15 (3), Καλατζής 23 (2), Ντίμπ 11 (1), Νικολακόπουλος 6 (2), Δαμιανάκος, Μαλτέσιος 13, Ζησόπουλος, Κουκουνιάς 8, Βερτούδος.

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης) : Μπούτρης 8 (2), Νάσσης, Γεωργακόπουλος, Λίτσο 20 (4), Αποστολόπουλος 18 (4), Κούσουλας 19 (4), Καρούζος, Μπέλη 12, Κουκάκης, Σαλτουρίδης, Τάγαρης.

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 70-63

Δεκάλεπτα: 23-24, 53-40, 63-55, 70-63

Διαιτητές : Νάστος-Τσιμπούρης

ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος): Κεφαλάς 10, Σακελλαράκης 10, Μακρής 11(2), Κωνσταντίνου 15(5), Περρώτης 15, Πρατής 5(1), Δανίκας 2, Αρσένης 2, Νιφόρας, Γεωργίου, Θεοδωρίδης, Μπαλής

Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Φουντάς 6(2), Πανουσόπουλος 7(1), Μανταλβάνος 13, Χαϊκάλης 4, Μπολάτογλου 5(1), Τσακίρης 13(2), Μπέλλας Γ. 4, Μπέλλας Οδ. 8, Παπαγεωργίου 3, Τσιουμπρής, Γεροκώστας, Βαρσαμούλης.

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΓΛΑΥΚΟΣ 87-83

Δεκάλεπτα: 18-14, 48-34, 59-55, 74-74 (κ.αγ.), 87-83

Διαιτητές: Δολγύρας-Μαραγκάκης

Μανδραϊκός (Κουστένης): Σιμιτζής 10 (2), Σεργιένκο, Γεωργοπαπαδάκος Σ. 15 (1), Δέδες 14 (2), Γκαϊτάσοφ 9 (2), Ρεκουνιώτης 20, Φωτόπουλος 5, Χάλαρης 15, Γεωργοπαπαδάκος Ν. 6 (1), Βασιλόπουλος,

Γλαύκος (Μυριούνης): Μοσχοβάκης 12 (1), Εφέπουλος, Καρακωνσταντάκης 11 (1), Σερέτης 17 (3), Αγγελόπουλος 15, Δαβάνης 8, Βανδώρος 2, Μαναβόπουλος 18, Σπυράκος.

ΔΟΥΚΑΣ – ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 82-71

Δεκάλεπτα :20-17, 39-42, 57-54, 82-71

Διαιτητές : Αποστολίδης-Πόντας

Δούκας (Χούμπαυλης) : Δενδρινός 7, Λάκκας 2, Σακελλαρίου, Μποχωρίδης 6, Βουγιούκας 25 (1), Ευστρατίου, Γκίνης 5 (1), Ξύδης 6, Αποστολίδης 9 (1), Τσιτσιγιάννης, Παππάς 16 (2), Πέτς 6 (2).

Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης) : Καννάς 3 (1), Γκάτζο, Κουφόπουλος 5 (1), Γοργόνης 9 (1), Καραμπάτσος, Ψημίτης 11 (3), Σάλεχ 2, Δορμπογιάννης 10 (3), Μουστόπουλος 5, Παπαδιονυσίου 14 (1), Τάταρης 12 (2).

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 95–86

Δεκάλεπτα: 19-25, 45-38, 67-59, 95-86

Διαιτητές: Πλιάκας- Καλογριάς

Κρόνος Αγ.Δημητρίου (Καρακώστας-Λαδικός): Ξιούρας 16(4), Σολωμός 17, Κεφάλας 17(1), Ζαραϊδώνης 11, Καρακεχαγιάς 6, Βούζας 9(1), Στραγανιώτης, Κόης 9(1), Ανδρεαδάτος 11(1).

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 13(2), Στογιάνοβιτς 1, Καλλιανιώτης 8(2), Ντουζίδης 1, Σκάνδαλος 4, Γιαουρτόγλου 25(1), Στάθης 4, Αντωνίου 8(2), Ματζιώρης 22(4).

Βαθμολογία (Σε 4 αγώνες)

1. Τρίτων 8 (4-0)

2. Δούκας 8 (4-0)

3. Εσπερος 7 (3-1)

4. Οίακας Ναυπ. 7 (3-1)

5. Δάφνη Δαφ. 7 (3-1)

6. Παγκράτι 6 (2-2)

7. Κρόνος Αγ.Δημ. 6 (2-2)

8. Πρωτέας Β. 6 (2-2)

9. Πεντέλη 6 (2-2)

10. Παπάγου 6 (2-2)

11. Πανελευσινιακός 6 (2-2)

12. Μανδραϊκός 6 (2-2)

13. Κόρινθος 5 (1-3)

14. Γλαύκος 4 (0-4)

15. Πανερυθραϊκός 4 (0-4)

16. Εν. Ιλίου 4 (0-4)

Επόμενη αγωνιστική (5η, 11/11)

Πρωτέας Β. – Τρίτων

Πεντέλη – Μανδραϊκός

Γλαύκος – Οίακας Ναυπλίου

Παγκράτι – Κόρινθος

Εν. Ιλίου – Παπάγου

Πανελευσινιακός – Δούκας

Δάφνη Δαφ. – Κρόνος Αγ. Δημ.

Πανερυθραϊκός – Έσπερος

Αήττητοι παρέμειναν οι Μαχητές στον 2ο όμιλο καθώς επικράτησαν μέσα στον Μακεδονικό, ενώ την πρώτη τους ήττα γνώρισαν Αγρίνιο και Ίκαροι Σερρών καθώς δεν τα κατάφεραν σε Στρατώνι και Βόλο αντίστοιχα.

2ος Όμιλος – 4η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Ερμής Λαγκαδά-ΧΑΝΘ 64-52

Χαλκηδόνα/Προποντίς-Γέφυρα 71-62

Έσπερος Λαμίας-Φίλιππος Βέροιας 81-75

Στρατώνι-Αγρίνιο 77-71 (60-60 κ.α.)

Φαίακας Κέρκυρας-Φάρσαλα 70-75 (62-62 κ.α.)

Μακεδονικός-Μαχητές Πειραματικό Πευκών 58-80

Νίκη Βόλου-Ίκαροι Σερρών 93-73

Ανατόλια-Ελευθερούπολη 88-79

Φύλλα αγώνα

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΦΑΡΣΑΛΑ 70-75

Δεκάλεπτα: 12-16, 36-32, 46-47, 62-62 (κ.α.), 70-75

Διαιτητές : Παπαγερίδης, Χατζηχαρίσης

Φαίακας Κέρκυρας (Κοντογιάννης): Γρίψιος , Ματενίδης 9(1), Νεδέλκος 2, Σιώπης 11(1), Σπιτιέρης 7(1), Πεταλωτής 18(2), Χατζόπουλος 5, Νίκας 2, Περούλης 10(1), Ταουσάνης 6, Ψάρας , Μαγκανας.

ΓΣ Φαρσάλων (Φόρος) : Λεπενιώτης 12, Χαιρετίδης 7(1), Αναγνωστόπουλος Χρ. 11(1), Τσιώγκας 3(1), Τοπουζίδης 6(1), Συνετός , Φιλιπόπουλος 1, Γκιουλέκας 17(1), Δέσπος 18, Λιούπης, Λούτας, Φαρμάκης.

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ-ΓΕΦΥΡΑ 71-62

Διαιτητές: Γαζέτας, Τσιρτσιμάλης

Δεκάλεπτα: 21-9, 36-29, 55-46, 71-62

Χαλκηδόινα (Τουλούμης): Σπύρας 2, Μαρκίδης 4, Δανάκης 13 (2), Τσακαλέρης 15, Λαίδης 2, Μυλωνίδης 12, Δελίδης 10 (3), Συκαλίδης 12, Φυλακτός 1.

Γέφυρα (Κουγιουμτζίδη): Πουλιανίτης 1, Καραγιαννάκης 6, Ψευτογκάς 11 (3), Καταβίνης 6(1), Αποστολίδης 16 (2), Ζιάκας 6, Σιώμος 12),Κοτσάνος 4. Παπαδόπουλος.

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΧΑΝΘ 64-52

Δεκάλεπτα: 22-16, 33-29, 48-47, 64-52

Διαιτητές: Φουτζήλας, Σιταρίδης

Έρμης Λαγκάδα (Τσούρμας) : Μήνου 5 (1), Μάρουσιτς 11 (3), Τσιρογιάννης 7 (1), Ράπι, Νότης 10 (2), Παρίτσης 1, Καμαριώτης 17 (2), Πλιούκας, Γκαμούρας 13, Χριστόδουλου, Πιλκουδης , Παπασχαλης Ντίνος 3 (1).

ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης): Χονδρόπουλος 6 (2), Παπαδόπουλος 2, Μπαλάσκας 5 (1), Ζαφειρούδης 5 (1), Γεωργάκης 6, Πέτροβιτς 8 (2), Δεληγιώργης 15, Βλαγκόγιας , Τσάμης 3.

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΠΕΥΚΩΝ 58-80

Δεκάλεπτα: 17-27, 27-40, 47-60, 58-80

Διαιτητές: Θεοδώρου, Κοϊμτζόγλου

Μακεδονικός (Μύθου): Χαλάτσης 5(1),Κοντσές 2, Μπαρζού, Κουντουράτζογλου 16(2), Τσινόπουλος 8(1), Καραθάνασης 3, Ουλουσίδης 1, Καλογεράτος 17(2), Χατζίδης 6.

Μαχητές Πειραματικού Πεύκων (Γεροφώτης): Βογιατζής 8(2), Καραγιαννίδης, Δήμας 11(1), Μαυρίδης 11(1), Χατζημιχαηλίδης 9(1), Κλωναράς 5, Στολής 12, Τσιμίδης 7, Βαϊντερλής 4, Μητσάκης 11(2), Λαζάρου 2, Ελευθεριάδης.

ΣΤΡΑΤΩΝΙ – ΑΓΡΙΝΙΟ 77-71

Δεκάλεπτα: 13-16, 28-28, 45-42, 60-60 (κ.α.), 77-71

Διαιτητές: Τζίμα, Λουλουδιάδης

Σ.Α. Στρατωνίου (Χατζούλης): Δοξάκης 3(1), Μπουρδάνος 24(3), Κολοκοτρώνης 5(1), Σιδηροηλίας 4, Φλιάτης 10, Κοτζαγιάννης 2, Μπέζας 10, Πολιτόπουλος 4, Δασκαλόπουλος 15.

ΑΟ Αγρινίου (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 9, Σταμίρης, Μιχάλογλου 13(1), Καπινιάρης 7, Τσατάς, Σταμούλης 3(1), Γκρέκας 12(1), Μήτσου 18(3), Ψαράς 9(1).

Σ.Α.Α.Κ ΑΝΑΤΟΛΙΑ – Γ.Σ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ 88-79

Δεκάλεπτα: 23-26, 45-44, 65-53, 88-79

Διαιτητές: Τσιαπλής, Κατωτικίδης

Σ.Α.Α.Κ Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Νικολαΐδης 7(2), Στεφανίδης , Αμπατζάς 8, Αράπης 9(3),Γαλανίδης 17(3), Κάτανος, Κωνσταντινίδης , Ξενιτίδης 3(1), Κιγμέτογλου2, Ζώτος 9(1),Μπρόζος 15(3), Καραποστόλου 14(1)

ΓΣ Ελευθερούπολης (Παπαδόπουλος): Κελεσίδης 11(1), Στυλίδης 14(2),Ιωάννου 18(4), Απαζίδης 5(1), Σταμπουλής 14, Χαρισμίδης 7, Βοϊβατόπουλος 10.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 93-73

Δεκάλεπτα: 24-18, 51-38, 69-61, 93-73

Διαιτητές : Ταρενίδης Κ., Ντόγκας

Νίκη Βόλου (Πρέκας, Τύμπας): Καραγιώργος 14 (2), Χροναίος 1, Γεωργίου 5(1), Αναγνωστόπουλος, Γιωτόπουλος 2, Κουτίνας 23 (2), Τσαβές 2, Τσιούδης 4, Τσώλης 15 (3), Τάσσος 9, Φρουσκλιάς 18 (2), Διγενής.

Ίκαροι Σερρών (Σίσκος): Σιδερίδης, Γεωργιανός 11, Δαλαγκόζης, Παυλίδης 2, Γκούτζιας, Παπαδόπουλος 10, Καραμπέκης 19 (1), Θολιώτης 4, Φώτογλου 4, Κακιούζης 17, Κάτος 1, Κουτσοκώστας 5(1).

Βαθμολογία (Σε 4 αγώνες)
1. Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 8 (4-0)
2. Νίκη Βόλου 7 (3-1)
3. Ανατόλια 7 (3-1)
4. ΑΟ Αγρινίου 7 (3-1)
5. Ικαροι Σερρών 7 (3-1)
6. ΓΣ Φαρσάλων 7 (3-1)
7. Ερμής Λαγκαδά 6 (2-2)
8. Εσπερος Λαμίας 6 (2-2)
9. Φαίακας Κέρκυρας 6 (2-2)
10. ΧΑΝΘ 6 (2-2)
11. Ελευθερούπολη 5 (1-3)
12. Χαλκηδόνα 5 (1-3)
13. Στρατώνι 5 (1-3)
14. Φίλιππος Βέροιας 5 (1-3)
15. ΚΣ Γέφυρας 5 (1-3)
16. Μακεδονικός 4 (0-4)

Επόμενη αγωνιστική (5η, 11/11)
ΧΑΝΘ – Χαλκηδόνα
ΚΣ Γέφυρας – Έσπερος Λαμίας
Φίλιππος Βέροιας – Στρατώνι
ΑΟ Αγρινίου – Φαίακας Κέρκυρας
ΓΣ Φαρσάλων – Μακεδονικός
Μαχητές Πειραματικό Πεύκων – Νίκη Βόλου
Ίκαροι Σερρών – Ανατόλια
Ελευθερούπολη – Ερμής Λαγκαδά

basket.gr

Share this article with friends