ΕΟΚ | Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (23η αγωνιστική)

ΕΟΚ | Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (23η αγωνιστική)

📁 NEA, ΕΟΚ 🕔14.Απρίλιος 2019
ΕΟΚ | Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (23η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής Ανδρών έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Καλαμάτα – Αιγάλεω 57-77

Κεραυνός Αιγίου – Ακράτα 59-66

Ιωνικός ΝΦ – Άρης Νικαίας 95-83

Λέοντας – Κηφισιά 57-104

Αχαγιά – Ληξούρι 73-68

Μεγαρίδα – Ηλυσιακός 69-63

Πέρα – Έσπερος Πατρών 73-62

Φύλλα αγώνα

Καλαμάτα – Αιγάλεω 57-77

Δεκάλεπτα: 16-18, 36-39, 45-53, 57-77

Διαιτητές: Λαμπίρης, Κανελλόπουλος

Καλαμάτα (Νώντας): Μιχόπουλος, Χρονόπουλος, Γκοντόπουλος 8, Πέζος 9(1), Μπάκας 10, Μαθιόπουλος 6(2), Τζιλιάνος 2, Καλογερόπουλος 7, Κοντόπουλος 2, Γεωργανάς, Γιαννακόπουλος 13(1).

Αιγάλεω (Ιμπραημάκης): Μπάρδας 5(1), Φακοπουλίδης, Καράβολας 15(2), Κούρτης 12(2), Ντακούλιας 6, Γκαγκαλούδης 10(2), Αγγελόπουλος 10(2), Οικονόμου 2, Καλλινικίδης 15(2), Μπούτσικος 2.

Πέρα – Έσπερος Πατρών 73-62

Δεκάλεπτα: 11-10, 24-28, 52-38, 73-62

Διαιτητές: Χριστινάκης, Μαραγκάκης

Πέρα (Γκαναβίας): Βαρδάλος 2, Θεολογίτης 11(3), Παπάδης 15(4), Τσιρόπουλος, Τσολάκης 21(3), Χολέβας 2, Πατσατζόπουλος, Πιτούλης 14, Σωτηράκης 7, Ντιφαντής 1.

Έσπερος Πατρών (Δεράος): Σερέτης, Φραντζής 15(2), Βεργανελάκης 2, Ζαφείρης 15(3), Ροκανάς 10(2), Θωμόπουλος, Κατσαβόπουλος, Δούρος, Μπαρδάκας 11(1), Αργυρόπουλος 9, Καλογιαννίδης.

Αχαγιά – Ληξούρι 73-68

Δεκάλεπτα: 19-16, 38-36, 51-48, 73-68

Διαιτητές: Τζίμης, Μελισσάρης

Αχαγιά (Σαράντης): Αναστασόπουλος, Βουρνάς 12, Κωνσταντινόπουλος, Νικολάου 17(3), Ταρνάρης 3(1), Οικονομόπουλος 4, Κάλλης, Τσάμης 29(2), Δ. Λυμπέρης 8(1), Μακρής.

Ληξούρι (Τζουγανάτος): Αντωνάτος 12, Σαρικας 8, Ανδρικόπουλος 2, Συνοδινός, Μαρούλης 11, Τρυφωνόπουλος 12(1), Λαμπρόπουλος 9, Αναστασάκης 14.

Μεγαρίδα – Ηλυσιακός 69-63

Δεκάλεπτα: 18-24, 40-32, 55-49, 69-63

Διαιτητές: Σιδέρης, Αγγελής

Μεγαρίδα (Μάνταλος): Πέτρουλας 7, Κοντόπουλος 4, Σπυρόπουλος 5, Παλαιοχωρίτης, Ζακυνθινός 13(2), Μπαλάφας 6(1), Παπασπύρος, Αβραμίδης 12, Βούρτσης, Μαλούκος 12, Θέος 8(1), Σιδέρης 2.

Ηλυσιακός (Θωμόπουλος): Γραμματίκας 11(2), Κουρκουτσάκης, Φώτσης 19(2), Κοψιάς 9(1), Ζαραϊδώνης 4(1), Προύντζος 4, Αντωνόπουλος 10(2), Μπουργάνος 6, Παπανικολάου, Μαραγκουδάκης, Αγγελόπουλος, Κουσιάντζας.

Βαθμολογία

1. Αιγάλεω 45

2. Ιωνικός ΝΦ 44

———————-

3. Μεγαρίδα 42

4. Αχαγιά 40

5. Πέρα 34

6. Κηφισιά 34

7. Ηλυσιακός 33

8. Ακράτα 33

9. Άρης Νικαίας 33

————————-

10. Ληξούρι 31

————————-

11. Καλαμάτα 30

12. Έσπερος Πατρών 30

13. Κεραυνός Αιγίου 28

14. Λέοντας 25

Επόμενη  αγωνιστική (24η, 21/4)

Ληξούρι – Καλαμάτα

Ηλυσιακός – Αχαγιά

Εσπερος Πατρών – Μεγαρίδα

Αιγάλεω – Κεραυνός Αιγίου

Ακράτα – Ιωνικός ΝΦ

Αρης Νικαίας – Λέοντας

Κηφισιά – Πέρα

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΒΑΟΛ Χίου – Ίκαρος Νέας Σμύρνης 71-73

ΚΑΠ – Μελίσσια 58-90

ΟΦΗ – Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 61-51

Άρης Θήβας – Κορωπί 89-81

Λοκρός Αταλάντης – Ερμής Σχηματαρίου 99-74

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC – Δειλινό 84-74

Καλλιθέα – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 70-61

Φύλλα αγώνα

Λοκρός Αταλάντης – Ερμής Σχηματαρίου 99-74

Δεκάλεπτα: 25-18, 52-34, 72-57, 99-74

Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Κιουλάφας

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Φωτητζόγλου 15(2), Κετέμα 6(2), Κεχρής 9(3), Πάσσας 17(1), Μάτος Αν. 28(4), Μάτος Αγγ. 9(1), Δουρούκης 6(1), Ψάλτου 9, Παπαηλιού, Γεωργίου, Πρεφαντής, Γκρέκος.

Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Σπηλιόπουλος 3(1), Γκρινιάρης 18(3), Μαράντος 24(3), Τσαπρούνης 5, Ετζιάκα 17, Γιανναλέτσος 7, Κώνστας, Φλώτσιος, Μαλισσόβας.

ΒΑΟΛ Χίου – Ίκαρος Νέας Σμύρνης 71-73

Δεκάλεπτα: 16-21,39-31,58-53,71-73

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Μακρόπουλος

ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας): Σαμιώτης 6,Ανδρουλάκης 8(2), Σουλίκας 14(2), Φουντουλάκος, Αγγελίδης 8, Τσουρής 13(2), Τροβάς 7(1), Κουτσαντωνάκης 4, Σουλινάρης 9, Κωνσταντινάκος 2.

Ικαρος Νέας Σμύρνης (Μεγαγιάννης): Μπάζιος 3, Σταμάτης 12(1), Γιαννακόδημος 11(1), Μόσορας 3(1), Μούκας 3(1), Μιχαλόπουλος 10, Διαμαντόπουλος 18(2), Αντωνούσος 1, Ανέστης 12.

ΚΑΠ – Μελίσσια 58-90

Δεκάλεπτα: 11-22, 29-42, 39-70, 58-90

Διαιτητές: Αντωνιάδης, Σκουλαρίκης

ΚΑΠ (Χατζηπανηγύρης, Γαρδέλης): Γαρδέλης 9(1), Βενιτουράκης 1, Χανιάς-Πανταζής 12, Βαφιάς, Φασιανός 9(1), Μαυροειδάκος 7, Παπανίκος 2, Τσιρίμπασης 6, Καρυπίδης 12.

Μελίσσια (Δάγλας, Μπάρτζος): Κυπαρίσης 10, Στεργίου 7(1), Πολιτόπουλος 2, Οικονομόπουλος 11(1), Λέπουρης 11, Κοντός 6, Σοφρωνάς 5(1), Ζήρος 6(2), Ηλιόπουλος Ν., Τρίχας 5(1), Καραχάλιος 14(1), Καραβανάς 13.

ΟΦΗ – Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 61-51

Δεκάλεπτα: 11-15, 33-24, 43-33, 61-51

Διαιτητές: Καρακάσης, Καμήτσος

ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας 7, Κριθινάκης, Τσερκιτζόγλου 2, Καρλάφτης, Αγαπιάδης 17(3), Πάλλης 5, Πετράκης 15(1), Καμπάκας, Αντωνόπουλος 9(1), Μπουμπάρης 2, Μαλιαράκης, Καραλής 4.

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας (Γιαννακόπουλος): Καλογερόπουλος 3(1), Χωματάς 10(1), Τσίρος 1, Συγγούνας 7(1), Τύρλας 15(1), Ζερβός 9(1), Σιλιτζήρης 4, Γαλιατσάτος, Μητσάκης, Σβαρνάς, Ζέρβας, Σταμέλος 2.

Άρης Θήβας – Κορωπί 89-81

Δεκάλεπτα: 15-12, 38-38, 62-60, 89-81

Διαιτητές: Ροδίτης, Ξυλάς

Άρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Γεωργούτσος 34, Τζαβίδας, Ματσαγγούρας, Γκόλιας 7(1), Μελετίου, Παναγιωτίδης 26(3), Καλεμτζάκης 4, Καδηγιαννόπουλος, Κουμπές, Δαχρεντζής 9, Τριανταφύλλου 1, Ντέντα 8.

Κορωπί (Κακιούζης): Καραχάλιος 2, Αγγελόπουλος, Καμαρινός 4, Τσαγιασβίλι, Αγόρης 18(3), Καραδολάμης 19, Φίλας, Μερκούρης 9, Μαγαλιός, Σβορώνος 8(2), Κουτούφας 21(2), Χρονόπουλος.

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC – Δειλινό 84-74

Δεκάλεπτα: 20-22, 47-42, 67-60, 84-74

Διαιτητές: Καρανικόλα Αλ., Καρανικόλα Ελ.

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC (Κουτσογιάννης): Θεοδωράκος Β., Μπάλλας, Μπέλλος, Βάκος, Θεοδωράκος Π. 19(1), Κουτσογιάννης 13(3), Γεωργουσόπουλος, Μανιάτης 15(4), Γκιζογιάννης 29(2), Λούκας 8(2), Λέος, Στυλιαράς.

Δειλινό (Γωνιωτάκης): Λέφης 15(2), Μπορμπίδης 16(4), Αντωνογιαννάκης 10, Γαϊτανάκης 3(1), Γρύλλης 13(3), Εκίζογλου 3(1), Κυρίτσης, Γκουτσίδης-Σερμάκης 2, Γουμενάκης 12(2).

Βαθμολογία

1. Λοκρός Αταλάντης 42

2. Μελίσσια 42

———————————

3. ΟΦΗ 42

4. Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 40

5. ΕΦΑΟΖ 37

6. Άρης Θήβας 36

7. Κορωπί 35

8. Ερμής Σχηματαρίου 33

9. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 33

———————————–

10. ΒΑΟΛ Χίου 32

———————————–

11. ΚΑΠ 31

12. Καλλιθέα 30

13. ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 25

14. Δειλινο 23

Επόμενη  αγωνιστική (24η, 21/4)

Αργοναυτης Τριγλίας Ραφήνας – ΚΑΠ

Ικαρος Νέας Σμύρνης – ΟΦΗ

ΒΑΟΛ Χίου – Δειλινό

Μελίσσια – Καλλιθέα

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Αρης Θήβας

Κορωπί – Λοκρός Αταλάντης

Ερμής Σχηματαρίου – ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC

3ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΑΟΚ Βέροιας-Τιτάνες Παλαμά 58-67

Καλαμπάκα-ΑΓΣ Ιωαννίνων 62-77

Δόξα Λευκάδας-Πρωτέας Γρεβενών 77-66

Νικόπολη Πρέβεζας-Ίκαροι Τρικάλων 56-94

Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός Βόλου 82-74 (13/4)

Εύαθλος Πολυκάστρου-Μαντουλίδης (24/4)

Ρεπό: Μελίκη

Φύλλα αγώνα

ΑΟΚ Βέροιας-Τιτάνες Παλαμά 58-67

Δεκάλεπτα: 18-13, 37-32, 45-50, 58-67

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ., Κουκουλεκίδης

ΑΟΚ Βέροιας (Κελεπούρης): Ντουλαβέρης 2, Στοῒτσης 5(1), Γκάνας 12(2), Κασαμπαλής 14, Καραθανάσης 4(1), Ιωαννίδης 6, Χαραλαμπίδης 15.

Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Τσιαμπάς 8(2), Τσούμας 11(1), Ζωιτσάκος 9, Γκογκίδης 12(1), Κατσαδούρος 2, Μπακαβέλος, Χανέλλι, Καραϊσκάκης 8(2), Μακρής 17(5), Φαλιάκης, Αρχοντούλης, Καραδήμας.

Νικόπολη Πρέβεζας-Ίκαροι Τρικάλων 56-94

Δεκάλεπτα: 22-28, 28-46, 47-67, 56-94

Διαιτητές: Σταθόπουλος, Διαμαντής Αθ.

Νικοπόλη Πρέβεζας (Παπίρης, Πολίτης): Παππάς, Τζίμας, Σουλιώτης 8, Καραστάθης 3, Μήχος 9, Μούστας 2, Τζόκας, Παπαχρήστος 8, Κακιούζης 17, Παπαμιχαήλ 9, Ζήκας.

 Ικαροι Τρικάλων (Σδράκας): Κολότσιος Α. 3(1), Μέξης 13, Βλάχος 16(2), Κολότσιος Β. 8(2), Αργύρης 16(4), Χατζής, Ντούρβας 3(1), Τζιοβάρας, Φούντας 22(5), Μπαρμπαρούσης 3(1), Στάνκοβιτς 10.

Δόξα Λευκάδας-Πρωτέας Γρεβενών  77-66

Δεκάλεπτα: 24-7, 47-28, 61-48, 77-66

Διαιτητές: Φακίτσας, Γερακίνης

Δόξα Λευκάδας (Δημητριάδης): Νικολόπουλος 23((5), Αργυρός, Φέτσης, Αναγνωστόπουλος 12(1), Τσιαβές 16(1), Βαγενάς 13(3), Κόγκας, Γεωργάκης, Μακρόπουλος 9(1), Βλαχάκης, Ζαμπάκης 4, Κελλάριου.

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Κλωνάρας 13, Τζήμου, Γρούδος 7, Μαλούτας 19(3), Μιχαηλίδης 3, Συλλάκος, Τακίδης 5, Μπόζιαρης 5(1), Μακρής 9(2), Μαλιούρας 5.

ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός Βόλου  82-74

Δεκάλεπτα: 24-16, 44-36, 62-50, 82-74

Διαιτητές: Πράττος, Αναστασιάδης

ΠΑΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Γεωργίου 7, Πανάρας 18(4), Τσίρμπας-Αναγνώστου, Πρέντζας 3(1), Καραγκιολίδης, Μάντζιος Π. 4, Μάντζιος Δ. 13, Πάτρας 27(1), Πανταζής, Πιστιόλης 4, Γιωτάκης 6.

Ολυμπιακός Βόλου (Γκουγκουτούδης): Στύλας 2, Μπόγδανος 26(3), Κωστούλας 18, Μπουσκολίτης 11(1), Σκαμαγκάς 15(2), Αναστασόπουλος 2, Χάρχαρης.

ΑΟ Καλαμπάκα-ΑΓΣ Ιωαννίνων 62-77

Δεκάλεπτα: 17-18, 28-37, 37-52, 62-77

Διαιτητές: Γαζέτας, Λουλουδιάδης

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης, Τσαμπαλάς): Καννής 4, Ζαμπέτης 11(3), Σαχπατζίδης 4, Αντωνίου 7, Πουρνάρας 5, Χρύσης 22(3), Μάκης 11(2), Παπανικολάου, Θυμνιός 7, Φίλιος, Θώδης 6.

Βαθμολογία

1. Πρωτέας Γρεβενών 39

1. Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα 39

———————————

3. Δόξα Λευκάδας 38

4. ΑΓΣ Ιωαννίνων 36

5. Ίκαροι Τρικάλων 32

6. Ολυμπιακός Βόλου 32

7. Τιτάνες Παλαμά 31

8. Μαντουλίδης 30

9. Εύαθλος Πολυκάστρου 29

———————————

10. Καλαμπάκα 29

11. Μελίκη 28

12. ΑΟΚ Βέροιας 26

13. Νικόπολη Πρέβεζας 23

*Ολυμπιακός Βόλου και ΑΟ Καλαμπάκας έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο, ενώ ο Εύαθλος Πολυκάστρου δύο παιχνίδια λιγότερα.

Επόμενη  αγωνιστική (24η, 21/4)

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΑΟΚ Βέροιας

Μελίκη-Καλαμπάκα

Τιτάνες Παλαμά-Δόξα Λευκάδας

Πρωτέας Γρεβενών-Νικόπολη Πρέβεζας

Ικαροι Τρικάλων-Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα

Ολυμπιακός Βόλου-Εύαθλος Πολυκάστρου

Ρεπό: Μαντουλίδης

4ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΜΕΝΤ-ΓΑΣ Κομοτηνή 77-88

Αστέρας Σίνδου-ΒΑΟ 75-78

Ζέφυρος-Πολύγυρος 68-80

ΠΣ Ευκαρπίας-Αίας Ευόσμου 82-59

Λεύκιππος Ξάνθης-Νέα Μουδανιά 82-57

Απόλλων Καλαμαριάς-ΔΕΚΑ 75-66

Μακαμπή-Ασπίδα Ξάνθης 71-84

Φύλλα αγώνα

Απόλλων Καλαμαριάς-ΔΕΚΑ  75-66

Δεκάλεπτα: 24-12, 43-28, 57-47, 75-66

Διαιτητές: Γραικός, Θρασυβουλίδης

Απόλλων Καλαμαριάς (Χατζούλης-Μιχαηλίδης): Κουκουλίδης 11 (2), Μαχαιριανάκης 17 (2), Μύθιλλος 2, Τσιμπής 7 (1), Γουναρόπουλος 10, Σαμαράς 8 (2), Αγραφιώτης 8 (1), Ακριτίδης 5, Αθαναηλίδης 7.

ΔΕΚΑ (Κυριαζής): Δημητριάδης 14 (2), Βογιατζής 2, Βενετίδης, Χαρταβέλας, Κοϊμτζόγλου 6, Παπασάβογλου 14 (3), Μπάκος 11 (1), Κρίτσικας 3, Πρωτούλης 15 (3).

Μακαμπή-Ασπίδα Ξάνθης 71-84

Δεκάλεπτα: 22-15, 37-35, 49-58, 71-84

Διαιτητές: Παζώλης, Κοντογιάννης

Μακαμπή (Kοντός – Ξανθόπουλος): Παπαμαστοράκης 5 (1), Θεολόγης 14, Κλούτζος 2, Σκουφεζής 3, Σαμαράς 9 (3), Πετράκης 13 (1), Μπαδής 4 (1), Σαββίδης 4, Αρχούχ 15 (1), Μυζίου, Αργυρίου 2.

Ασπίδα Ξάνθης (Παναγιωτόπουλος-Κουτσογιάννης): Άνθης 11 (3), Παπαδάκης 10, Παναγιωτόπουλος 1, Καραμανώλης 8, Θεοδωρίδης 3, Μανδαλάκης 20 (2), Τσέλλος 3, Κάσουρας 10, Μασμανίδης 11, Φαρχάτ 4 (1).

Αστέρας Σίνδου-ΒΑΟ 75-78

Δεκάλεπτα: 24-16, 37-40, 57-57, 75-78

Διαιτητές: Σιταρίδης, Βασιλόπουλος

Αστέρας Σίνδου (Μπαλλογιάννης): Ταβλαρίδης 7(1), Σταυρακίδης, Παπαπασχάλης 2, Ιωαννίδης Ν. 24, Πετρίδης 16(1), Αντωνιάδης, Ιατρίδης Ζ. 2, Μπακάλης, Δημητριάδης 2, Αθανασιάδης, Μισορλόγλου 15(2), Ιατρίδης Α. 7.

ΒΑΟ (Νομικός-Κατσής): Λεπτοκαρίδης 13(1), Μπαγκντασαριάν 6, Πετρίδης 14, Τζουβάρας 2, Ταζόπουλος 9(1), Χότζα 13, Μαδεμλής 8, Πισιώτης 2, Βουνάκης 9(3), Ζαχαρίας, Καδηγιαννάκης.

Βαθμολογία

1. ΠΣ Ευκαρπίας 43

2. ΓΑΣ Κομοτηνή 40

—————————–

3. Πολύγυρος 37

4. Αίας Ευόσμου 37

5. Λεύκιππος Ξάνθης 36

6. Ζέφυρος 36

7. Ασπίς Ξάνθης 35

8. ΜΕΝΤ 35

9. ΔΕΚΑ 34

10. Απόλλων Καλαμαριάς 33

——————————-

11. Αστέρας Σίνδου 32

12. ΒΑΟ 31

13. Μακαμπή 28

14. Νέα Μουδανιά 23

Επόμενη αγωνιστική (24η, 21/4)

ΒΑΟ-ΜΕΝΤ

Πολύγυρος-Αστέρας Σίνδου

Ασπίδα Ξάνθης-Ζέφυρος

ΓΑΣ Κομοτηνή-ΠΣ Ευκαρπίας

Αίας Ευόσμου-Λεύκιππος Ξάνθης

Νέα Μουδανιά-Απόλλων Καλαμαριάς

ΔΕΚΑ-Μακαμπή



http://www.basket.gr/eidhseis/9856-g-ethniki-apotelesmata-vathmologies-23i-agonistiki

Share this article with friends